Tahle muzea děti baví! Navštívily je i naše mama blogerky

Tahle muzea děti baví! Navštívily je i naše mama blogerky

Tipy rodičů 6. 8. 2018 Sdílet

Vezměte děti na Měsíc, proleťte se na létajícím stroji, ulovte štiku nebo si prohlédněte policejní vrtulník. Naše úžasné mama blogerky, ambasadorky i videomág Richard pro vás otestovali několik senzačních muzeí, ve kterých se zabaví celá rodina. Mrkněte na ně a připravte dětem prima program.

Proměňte se v obra nebo trpaslíka v pražském muzeu iluzí

Kůň vyskakující ze zdi, kouzelná Gandalfova židle nebo andělská křídla… To vše a mnohem víc ošálí vaše smysly v Illusion Art Museu na Staroměstském náměstí. 

Na všechno můžete sahat, všechno si můžete fotit… to je dokonalé místo i pro malé průzkumníky! Richard všechno prozkoumal, všude vlezl, běhal a smál se na celé muzeum. A s průvodcem, který se o nás celou dobu staral, si užil spoustu srandy.

— mama blogerka Andrea Tengler

Přečtěte si celou recenzi v magazínu. 

 • Děti do 5,9 let mají vstup zdarma.
 • Prohlídka trvá cca hodinu a průvodci vám poradí, jak se s iluzemi co nejlépe vyfotit.
 • V muzeu je výtah, takže prohlídku zvládnete i s kočárkem.
 • U každého exponátu jsou stoličky, kde si můžou děti odpočinout, kdyby je bolely nožičky. A nejen děti. 🙂

Ukažte mi voucher

Fotka s Jardou Jágrem i krtečkem? V muzeu Grévin žádný problém

Další parádní muzeum najdete v centru Prahy v Celetné, jen pár kroků od orloje. Na děti tu čeká spousta voskových figurín ze světa sportu, pohádek, historie i hudby. Na figuríny můžete sahat a fotit se s nimi, třeba selfíčko s legendárním Dominátorem nebo golemem není problém. Na počítači si vytvoříte vlastní voskovou figurínu ve 3D a v zábavném fotokoutku pořídíte parádní fotografii, kterou zpestříte výběrem různých pozadí a propriet.

 • Děti do 5,9 let mají vstup zdarma.
 • Mezi jednotlivými patry jsou výtahy, výstavu můžete projet i s kočárkem.
 • Od října 2018 bude mít muzeum novou výstavu a spojí se s muzeem čokolády Choco-Story, takže si tu pochutnáte na sladké dobrotě.

 Ukažte mi voucher

Batman, Harry Potter i Disney postavičky… Potkejte se s filmovými hrdiny

Kam za nimi vyrazit? Do Prahy nebo do Poděbrad, kde najdete unikátní muzeum Film Legends, které nemá v Evropě obdoby. V obou muzeích uvidíte více než 1100 exponátů v různých měřítkách. A pokud dorazíte o víkendu, některé postavičky ožijí a připraví vám zajímavý program.

Pražskou pobočku navštívila s dětmi (8 a 14 let) i blogerka Lucka z Blog Angel Inspiration. Co o ní říká?

Po vstupu se Sebík zbláznil, a ačkoliv to není žádný halový prostor, ztratil se z dohledu a já jen slyšela, jak hlasitě na celé kolo jmenuje všechny hrdiny jeho oblíbených filmů. Mamí, kde jsi? Koukej, Iron man, Thor, Avatar… No tak, mami, pojď se podívat. Nadšenost v jeho očích nebrala konce, tedy oproti tatínkovi. Ten vše zkoumal pomalu, pořizoval fotky a občas zavolal celou rodinu na obdivování právě prohlížené figurky. Lucinka se zase našla v místnosti s Harry Potterem. Pro malou neteř fotila následně vše z Ledového království včetně klasických Disney pohádek.

— mama blogerka Lucka

Přečtěte si celou recenzi.

 • Muzea jsou otevřena denně a v obou jsou dětské koutky.
 • Hororová sekce je oddělená od ostatních, aby se děti nebály. Když nebudete chtít, vůbec do ní nemusíte.
 • K pražské pobočce se dostanete MHD i autem, které můžete nechat v OC Galerie Harfa nebo ho zaparkujte v okolí. V Poděbradech můžete auto nechat na různých místech. A pokud přijedete vlakem nebo autobusem, dojdete k muzeu příjemnou procházkou přes kolonádu za pouhých 10 minut.
 • Muzeum v Poděbradech je bezbariérové, v Praze se i s kočárkem dostanete do 90 % expozice, ale například k toaletám se jde po schodech.  

Ukažte mi voucher

Máte doma malé policisty a policistky? Vezměte je do Muzea Policie ČR

Najdete ho v Praze na Novém Městě a jedno je jisté: děti budou mít oči navrch hlavy. Tolik policejních uniforem, odznaků a zbraní nejspíš ještě neviděly. Můžou si sednout na motorku i prohlédnout opravdický policejní vrtulník, člun nebo auta. Výstava je dvoupatrová, plná zajímavých informací z historie i současnosti. Najdete tu ukázky různých složek: dopravní policie, pyrotechniků, protidrogového oddělení, protikorupční policie, kriminalistiky, ochranných služeb i Útvaru rychlého nasazení.

Expozice je zajímavá nejen pro dospělé, ale i pro děti – kde jinde by si kluci vlezli na policejní motorku? Starostu nejvíc bavila ukázka místa činu po automobilové nehodě. Tam se trošku zasekl. Juniora zase bavil samopal, video ukázky policejních zásahů, kriminální koutek a zkoumání důkazů.

— mama blogerka Oh My Beautiful Life

Přečtěte si celou recenzi mama blogerky v našem magazínu.

Dětem se moc líbil policejní rám, který odhalí zbraň nebo kovové předměty. Tím procházely několikrát a zkoušely, zda opravdu pozná kovový předmět a začne pískat. Poznal a pískal.

— mama ambasadorka Petra

 • Muzeum je velké a plné zajímavých exponátů, na prohlídku si nechte dost času.
 • Od dubna do října je otevřené dopravní hřiště, kde můžou děti jezdit na kole a koloběžkách. Vezměte dětem cyklistickou helmu, bez ní jezdit nemůžou. Kola a koloběžky si můžete půjčit na místě.
 • V muzeu jsou automaty s občerstvením. Můžete si koupit kávu, čaj, oplatky nebo bagety. Když je otevřené dopravní hřiště, má otevřeno i zahradní občerstvení, kde seženete i teplé jídlo.
 • Součástí muzea je sál kriminalistiky, kde jsou vystaveny zbraně včetně stop krve. Pokud dětem nechcete tuto část ukazovat, rychle ji prolétněte a pokračujte do druhého patra.

Ukažte mi voucher

Za Pegasem, do pravěku i na Měsíc! Navštivte muzeum režiséra Karla Zemana

V Praze, jen kousíček od Karlova mostu, najdete úžasné muzeum, ve kterém jede fantazie na plné obrátky. A nejen ta dětská, bavit se budou i dospělí. Muzeum Karla Zemana vás seznámí s tvorbou slavného režiséra, který natočil třeba Cestu do pravěku, Barona Prášila nebo Vynález zkázy. Uvidíte originální kostýmy a rekvizity z filmů, ale co je ještě lepší, spoustu věcí si tu můžete vyzkoušet. Třeba létající stroj nebo řízení ponorky.

Děti ocení, že se stanou součástí výstavy. Rozpohybují obří vážku, osahají si zkamenělinu dinosauřího vejce, vznesou se na létajícím stroji nebo mohou ovládat ponorku. Oceníte i malá sedátka u obrazovek, na kterých si můžete odpočinout, popřípadě nakojit nejmenší ratolesti.

— mama ambasadorka Míša

Při prohlídce expozice máte možnost nahlédnout do zákulisí natáčení, prohlédnout si pár filmových triků a vyzkoušet si stroje, které ovládali filmoví hrdinové, což je také největší lákadlo pro děti. U nás se zabavil i nejmladší dvouletý syn.

— mama ambasadorka Dita

 • Muzeum má otevřeno denně od 10 do 19 hodin.
 • Děti do 100 cm mají vstup zdarma.
 • Muzeum je bezbariérové, kočárek můžete případně nechat v šatně.
 • Toalety jsou přes dvůr, takže v zimě si z šatny vezměte bundu. Na dvoře jsou nachystané dekorace, se kterými se můžete vyfotit.
 • Na děti čeká i zábavná hra Honba za pokladem. Budou luštit úkoly a možná najdou i poklad.

Jak se řídí traktor nebo loví štika? To se dozvíte v zemědělském muzeu

Jestli chcete zažít něco výjimečného, určitě se vypravte na pražskou Letnou, kde sídlí Národní zemědělské muzeum. Je naprosto fantastické! Z návštěvy budou nadšené nejen vaše děti, ale i vy. Expozice je interaktivní, takže si můžete spoustu věcí sami vyzkoušet. Na děti čekají také zajímavé kvízy, herní simulátory a šlapací traktůrky. A co by to bylo za zemědělství bez zvířátek? V selském dvoře najdete kozy, slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata.

Zemědělské muzeum – poznáte jej podle traktorů u schodů a na své si tu přijde opravdu každý. Zajímavé expozice, témata jako Rybářství, Gastronomie, Lesnictví a další – děti si můžou leccos samy vyzkoušet, vy jim můžete přečíst poutavé texty a pak jsou tu střecha a „sklep“… Ze střechy uvidíte celou Prahu, jsou tu bylinkové záhony, včelí úly. A v nejspodnějším patře muzea zase najdete expozici traktorů – děti si je můžou vyzkoušet, jsou tu pro ně ale i dětské traktůrky, možnost „podojit“ krávu apod.

— mama ambasadorka Katy

 • Muzeum je otevřené celoročně od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.
 • Děti do 18 let mají vstup zdarma. Dospělí platí 110 Kč.
 • Dobrá dostupnost MHD: tramvaj č. 1, 8, 12, 25 nebo 26. 
 • Pokud pojedete autem, můžete ho nechat na placeném parkovišti před vchodem do muzea, nebo v okolí v placených zónách (parkovací automat je přímo před vchodem do muzea).

Bu bu bu! Vstupte do strašidelného muzea v Pelhřimově

V jednom pelhřimovském sklepení to pěkně žije. Aby ne, když ho obývá vodník, meluzína, polednice, drak a další strašidla. Strašení doprovázejí světelné efekty a některé bytosti vydávají zvuky. BAF! Ale nebojte, jsou to dobráci od kosti a nic vám neudělají. U každého strašidla najdete i zajímavý popisek. 

Pěkné malé muzeum strašidýlek naleznete v Pelhřimově ve sklepení. Kočárkem se sem tím pádem nedostanete, což asi ani nevadí, protože ti nejmenší by se mohli bát. Našemu tříletému Filípkovi se tu ale moc líbilo a chtěl jít znovu, takže pokud nemáte bojácné prcky, s dětmi od tří let sem určitě můžete.

— Mama ambasadorka Mili

 • Od května do září je otevřeno denně. Mimo sezonu je otevřeno podle Galerie M.
 • Vstup pro děti stojí 20 Kč a pro dospělé 30 Kč.
 • Auto zaparkujete na Masarykově náměstí, kde se nachází i muzeum.

V Brně mají historické hračky. Ukažte dětem, s čím jste si hráli jako malí

V Měnínské bráně najdete jednu z nejrozsáhlejších sbírek hraček u nás. Uvidíte tu hračky pro holčičky a kluky, a až se vynadíváte, můžou si děti pohrát také v herničce.

Bylo úžasné ukazovat dcerám, s čím jsem si jako malá hrála doma nebo ve školce. Nebojte, nemají tam jen vystavené panenky a pokojíčky. Expozice je rozdělena na hračky pro chlapce a dívky. Najdete tu nejen panenky a pokojíčky, ale i stolní hry, divadélka, autíčka, medvídky a mnoho dalších historických hraček se zajímavými osudy. Nejstarší hračky jsou z dob Rakousko-Uherska.

— mama ambasadorka Lucka

 • Měnínská brána je jen 10 minut od hlavního nádraží.
 • Otevřeno je celoročně od čtvrtka do pondělí od 10 do 18 hodin.
 • Vstupné pro dospělého stojí 60 Kč, za dítě zaplatíte 40 Kč. Rodinné vstupné vyjde na 140 Kč, a pokud máte kartičku Rodinné pasy, máte slevu 50 %. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.