Muzeum policie ČR: motorky, dopravní hřiště i zkoumání místa činu

Muzeum policie ČR: motorky, dopravní hřiště i zkoumání místa činu

OH MY BEAUTIFUL LIFE 30. 7. 2018 Sdílet

„Čím bys chtěl být, až vyrosteš, Pepíčku?“ „Policajtem, mami!“

No jak by ne! Být policistou znamená žít život plný adrenalinu, akce a dobrodružství!

Vyrazte do Muzea policie ČR na pražský Karlov (můžete si udělat procházku třeba od metra C ze stanice I. P. Pavlova) a poznejte toto povolání ještě lépe. A až si děti v muzeu všechno prohlédnou, čeká je ještě dopravní hřiště s funkčními semafory. Jedno letní dopoledne tu strávila mama blogerka Pavla z blogu Oh My Beautiful Life se syny (4 a 7 let) a užili si to moc.

Chceme výhodné vstupné do Muzea policie ČR

Hledáte tip na výlet, když jste v létě s dětmi v Praze? Já s klukama vyrazila do Muzea policie ČR na pražském Karlově.


Kromě muzea tu můžete děti pustit i na dopravní hřiště s funkčními semafory.


My jsme tam byli v polovině července, koupili jsme si i známku do turistického deníku a strávili jsme tam celé dopoledne.
Expozice je zajímavá nejen pro dospělé, ale i pro děti – kde jinde by si kluci vlezli na policejní motorku? Starostu nejvíc bavila ukázka místa činu po automobilové nehodě. Tam se trošku zasekl. Juniora zase bavil samopal, video ukázky policejních zásahů, kriminální koutek a zkoumání důkazů.

V sekci, kde byly artefakty z dob železné opony a mapa naší země obehnané ostnatým drátem, mi bylo hodně úzko. Zajímavý byl i oddíl kriminalistiky s popisem různých “slavných” loupeží či vražd. Mají tam i barel z Orlíku.
No, stojí to za vidění a každý si najde to svoje.

Na zahradě muzea jsou informační panely o vládě Karla IV., rodu Přemyslovců atd. Ale hlavně je tam to dopravní hřiště, že?  Můžete si půjčit odrážedla, koloběžky, kola, helmy a vyrazit.


A jako odměnu doporučujeme posezení se zmrzkou v místním stánku. Tak čistý bufet jsem snad ještě neviděla. Je tu takové příjemné rodinné prostředí.

OH MY BEAUTIFUL LIFE

OH MY BEAUTIFUL LIFE

Jsem Pavla, máma dvou kluků, malých sportovců. Staršímu říkáme Junior, je to nadšený tenista a letos se z něj stane prvňáček. Mladšímu říkáme Starosta, protože když ho poznáte, tak se tak někdy prostě chová :-D Je to vtipálek, který se ničeho nebojí a do všeho se vrhá s obrovským nadšením. Nedávno se třeba naučil jezdit na šlapacím kole. Prostě si řekl, že to bude umět. No a já jsem jejich máma a snažím se jim ukázat celý svět. Střípky z našich dní sdílím na sociálních sítích a občas píšu i články na blog, když je ta správná konstelace a tvůrčí chvilka.