Muzeum legend v Praze! Filmové hvězdy navštívila blogerka Lucie.

Muzeum legend v Praze! Filmové hvězdy navštívila blogerka Lucie.

BLOG ANGEL INSPIRATION 14. 5. 2018 Sdílet

Potkat v Poděbradech Iron Mana a v Praze Elsu? Máte doma malé filmové fanoušky, pro které by setkání s filmovým idolem bylo splněním snu? A sami se trochu bojíte u hororů a mrzí vás, že si jejich „hrdiny“ nikdy pořádně neprohlédnete, protože máte hlavu zabořenou do polštáře. Pak je Fim Legends Museum pro vás to pravé!

A jak se líbilo blogerce Lucce, jejímu muži a dětem (Sebík, 8 let a Lucinka, 14 let)? No nechte si to od ní vyprávět!

Chci za filmovými hvězdami do Muzea Legend

Hvězdy filmového plátna v centru Prahy!

Nad návštěvou tohoto muzea jsme přemýšleli už v době, kdy jsme ho objevili v Poděbradech, jen se nám nechtělo tolik cestovat. Řekněme si na rovinu, že hodinová cesta s dětmi jakéhokoliv věku není nikdy výhra v loterii. Když se ale otevřela pobočka v Praze, neexistovala výmluva a plán na víkend byl jasný. Kluci (syn a přítel) jsou milovníci Marvelu, takže možnost kouknout na všechny postavičky ze známých filmů byla výzva.

Nejvíce mě na začátku překvapila možnost parkování. Nemohu posoudit parkování v týdnu, ale o víkendu se nám podařilo zaparkovat hned u vchodu do muzea. Naštěstí tato část Prahy není o víkendu zpoplatněná, tudíž tam nenecháte ranec už jen za parkování.

Můžete to vzít kolem svých idolů poklusem nebo v poklidu pochutnávat, oni neutečou!

Po vstupu se Sebík zbláznil a ačkoliv to není žádný halový prostor, ztratil se z dohledu a já jen slyšela, jak hlasitě na celé kolo jmenuje všechny hrdiny jeho oblíbených filmů. Mamí, kde jsi? Koukej Iron man, Thor, Avatar… No tak, mami, pojď se podívat. Nadšenost v jeho očích nebrala konce, tedy oproti tatínkovi. Ten vše zkoumal pomalu, pořizoval fotky a občas zavolal celou rodinu na obdivování právě prohlížené figurky. Lucinka se zase našla v místnosti s Harry Potterem. Pro malou neteř fotila následně vše z Ledového království včetně klasických Disney pohádek.

Své si tady tedy rozhodně najde každý. Já se osobně nemohla vynadívat na masky Vetřelce a dalších hororových skvostů. Jsem ale zapomněla dodat, že jinak na horory koukám pouze v blízkosti drahé polovičky a nejlépe za denního světla. Tady jsem ale chodila s takovou grácií, kterou u televizních obrazovek ztrácím a obvykle i na cestu do kuchyně potřebuji společnost. No, co kdyby tam někdo byl a chtěl by na mě vybafnout, že?

Na konci prohlídky jsme nevynechali ani tématický obchod se suvenýry, který je součástí muzea. Najdete v něm drobnosti od přívěsků na klíče až po figurky známých dětských postaviček, superhrdinů i záporáků.

Návštěvu doporučujeme jako rodina všemi deseti.

Chci za filmovými hvězdami do Muzea Legend

BLOG ANGEL INSPIRATION

BLOG ANGEL INSPIRATION

Mámou jsem už necelých 15 let a i přes vyšší věk dětí stále něco společně podnikáme. Líbí se nám být spolu, smát se, poznávat nové věci a cestovat. Dokonce jsem si ​i ​díky výletům udělala v 35 letech řidičský průkaz, abych mohla občas vyrazit na dámskou jízdu a nechat tak pány tvorstva doma. :) Blogování jsem začala věnovat před pěti lety díky pocitu, že mám co předat. A ejhle, pořád je o čem psát, oč se dělit a také mnohým inspirovat.