Testovali jsme nejdelší moravskou bobovku

Testovali jsme nejdelší moravskou bobovku

BOHYNĚ KUCHYNĚ 1. 7. 2018 Sdílet

S příchodem léta a letních prázdnin rodiče začíná trápit otázka „Kam s nimi?“ – naplánovat program na dva měsíce pro děti, kterým skončila škola a školka, znamená stát se animátorem a zároveň složit maturitu z logistiky. My máme pro vás tip na akční aktivitu, kam můžete vyrazit s dětmi všech věkových kategorií a vydovádí se i dospělí – prostě dávka adrenalinu pro všechny. 15 kilometrů od Olomouce najdete v Hlubočkách nejdelší moravskou bobovou dráhu, kterou s dětmi otestovala blogerka Alena z blogu Bohyně kuchyně.

Ukažte mi nabídku na Bobovku v Hlubočkách

Kam můžete vzít bez problémů velkého kluka i malé slečny? No třeba na bobovou dráhu. Aktivita, při níž se zabaví dospělí i malé děti, nadchne téměř každého.

Já jsem vzala na výlet manžela, desetiletou a dvanáctiletou slečnu, tedy naši Tony s kamarádkou Ellou, a syna Pepína, kterému je patnáct. Chvíle strávené na bobové dráze v Hlubočkách byly plné legrace a adrenalinové zábavy.

A aby to byl opravdu adrenalin, doporučuji nechat si toho nejopatrnějšího, a tudíž nejpomalejšího, z celé skupiny až na konec. U nás to byla Tony. Ale to jen proto, že já jsem fotila a nejezdila 😀 Protože já jsem ještě pomalejší 🙂 Když jsem jezdila na bobovce s dětmi, které byly malé, tak se mnou nechtěl nikdo jezdit, že to není žádná sranda.

Ono to chce fakt trochu pustit, ať je jízda zábavnější. Obsluha bobovky vám na začátku dá instrukce, které máte dodržovat. Po celé trati jsou značky, které upozorňují kde zpomalit a kde použít brzdu, aby byla jízda bezpečná.

Nejdelší moravská bobovka v číslech

Celá dráha má délku 1 536 metrů. Samotný sjezd nerezovým korytem má více než 1 kilometr. Na dráze je 17 zatáček (10 levých a 7 pravých), 2 karusely (otočka o 360°), most dlouhý 45 metrů a tunel dlouhý 9 metrů.

Můj bláznivý manžel celou jednu jízdu natáčel 😀

Děti jsem z bobovky nemohla sundat. Chtěly další a další jízdy. Z bobů slézaly vysmáté a nadšené.

A co tak mít na jízdu bobovkou památku?

Perfektní vychytávkou navíc je fotobudka na bobové dráze v Hlubočkách. Ta vás v průběhu jízdy vyfotí a vy si můžete vybrat některý z upomínkových předmětů. Třeba magnet, klíčenku nebo fotku v rámečku. Holky toho samozřejmě musely využít…

A když vyhládne?

Po adrenalinové zábavě celkem dobře vyhládne. Všichni jsme si vybrali langoše, které tady v restauraci dělají výborné. Nabídka je vcelku velká, vybere si každý. Děti i my dospělí jsme odjížděli spokojení, vyblbnutí a najedení. Další prázdninový den plný zážitků za námi…

Ski areál Hlubočky tedy, jak vidno, nenabízí jen možnosti zimních radovánek, ale v létě si tady užijete dlouhou bobovou dráhu, pěkné prolézačky a posezení v krásné přírodě.

Koupit vouchery Bobovku v Hlubočkách

Dobré vědět:

  • Jsou k dispozici jednomístné boby pro dospělé a děti nad 130 cm výšky, nebo dvoumístné pro dospělé s dětmi do výšky 130 cm.
  • Děti do této výšky nemohou jet na bobové dráze samy a musí je svézt osoba starší 15 let. 
BOHYNĚ KUCHYNĚ

BOHYNĚ KUCHYNĚ

Blog Bohyně kuchyně, který se zpočátku věnoval jen vaření, se postupem času rozrostl o tipy pro rodiny. Kam si vyjet na dovolenou, na výlet, co číst, jak zkrášlovat bydlení a vůbec jak hezky a naplno žít.