Řádění v Pohádkových lázních, prohlídka skanzenu i frgály. To je Valašsko!

Řádění v Pohádkových lázních, prohlídka skanzenu i frgály. To je Valašsko!

Tipy rodičů 25. 6. 2018 Sdílet

Kam s dětmi na Valašsku? Za nás jsou absolutním hitem Pohádkové lázně v Rožnově pod Radhoštěm, přinášíme ale i další tipy, kde se vám i dětem bude líbit. Spojte vše do jednoho perfektního výletu!

Herna Dětské pohádkové lázně 

V parádní herně v Rožnově pod Radhoštěm se zabaví celá rodina. Na více jak 1000 metrech čtverečních najdete řadu prolézaček, trampolín, klouzaček a dalších vychytávek, rodiče zase v klidu posedí v kavárně, kde si můžou dát dortík a kávu nebo třeba pizzu či toast. 

Dávám 5 * z 5. Nejen, že děti budou mít zážitek, který je uspokojí, ale zároveň vybijí energii a vás pak v autě čeká zasloužený klid s unaveným, možná rovnou spícím prckem 🙂

— mama ambasadorka Jana

 • Herna je vhodná pro děti do 1 do 12 let, děti do 1 roku mají vstup zdarma.
 • K dispozici jsou uzamykatelné skříňky a toalety s přebalovacím pultem pro nejmenší.
 • Dospělí mohou navštívit pivovar, který je hned vedle herny.
 • Parkovat můžete zdarma přímo v areálu.

Hernu otestovala při své návštěvě Rožnovska i mama blogerka roku Míša z blogu MK life a kromě vychytaných hřišť pro menší i větší děti moc chválí možnosti občerstvení: „Kdo se sem vydáte na delší dobu, najdete v Pohádkových lázních i moc fajn možnost k občerstvení. Za sebe jsem byla nadšená z čaje plného čerstvých malin, vývaru, který byl u nás na stole každý den, řízku, který nebyl problém udělat na přání bez trojobalu. Naprostá ochota ze strany personálu, usměvavé slečny a můj velký obdiv, že to tam zvládají poslouchat denně po celý den 😀 Moc děkuju za další místo, kde se neservíruje dětem smažák a špagety s kečupem.“

Přečtěte si celou recenzi.

Chci do Pohádkových lázní

Dřevěné městečko ve Valašském muzeu v přírodě

Bez povšimnutí byste neměli nechat ani Valašské muzeum v přírodě. Celé muzeum je rozdělené na několik areálů, proto je důležité si na začátku stanovit, kolik času mu chcete věnovat. Mama ambasadorka Jana s 1,5 roku starou dcerkou si návštěvu naplánovala jako zastávku na cestě zpět do Prahy, aby se protáhli a nechali dcerku trochu proběhnout – proto vybrali Dřevěné městečko, na které stačí přibližně hodina času

Areál je veliký a udělaný jako malebná vesnička, ve které nesmí chybět kostel ani hostinec. V sezóně tu probíhají i různé programy – ukázka ručních výrobků ze dřeva a dalších dovedností našich předků. Malá se pěkně proběhla a my jsme si osladili den místním frgálem.

— mama ambasadorka Jana

A Dřevěné městečko nevynechala ani blogerka MK life: „V době hlavní sezóny v městečku  probíhají programy připomínající obřady, obyčeje a dovednosti tehdejších obyvatel. Můžete pak spatřit ruční výrobu tradičních kamenných brousků či dlabání drobných domácích výrobků ze dřeva. Spousta domečků nebo třeba kostel vás pustí do svých interiérů a krásně se můžete podívat do tehdejší doby a seznámit se s podmínkami, které už bychom dnes asi moc dobře nezvládali :-).“

 • V blízkosti je několik placených parkovišť, ale dá se při troše štěstí najít i neplacené.
 • Pokladny najdete ve velké budově zvané Sušák, kde jsou i toalety, přebalovací pulty a prodejna se suvenýry.
 • Vstupné je rozdělené na sezónní a mimosezónní. Do Dřevěného městečka je základní vstupné 80 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma, pejska můžete vzít za 20 Kč.

Výstavy v Sušáku

Blogerka Míša doporučuje Sušák rozhodně nevynechat.

Pokud se na počasí nezadaří, najdete v rámci Valašského muzea v přírodě i doprovodné výstavy v hlavní budově jménem Sušák. Tady jsou i pokladny pro veškeré části muzea. Moc se nám líbila výstava tradičních krojů, kde jsme si prohlédli tehdejší oblečky od miminek, slavností až třeba po tehdejší pohřeb. Expozice je moc mile přizpůsobená dětem, takže se jim tu bude určitě líbit.

— mama blogerka MK life

Jurkovičova rozhledna 

Za návštěvu stojí i Jurkovičova rozhledna, která je od parkoviště u skanzenu asi 1 km daleko. Vyhraďte si asi hodinu času, dojdete k ní příjemnou lesní cestou, kterou bez problémů zvládl i tříletý syn mama ambasadorky Barbory. V letním období můžete jít přímo přes Muzeum valašské dědiny, a spojit tak výlet s návštěvou skanzenu.

Jurkovičova rozhledna je také součástí naučné stezky Po stopách Dušana Samo Jurkoviče a historie lázeňství v Rožnově pod Radhoštěm, projít si jejích 13 zastavení by mělo trvat asi 2 hodiny. Architektonicky je velmi zajímavá a je krásná sama o sobě, po zdolání 102 schodů se pak otevře výhled na město a část skanzenu. 

— mama ambasadorka Barbora

 • Vstupné na rozhlednu je 30 Kč pro dospělé a 15 Kč pro děti od 6 let, bonusem je krásná vstupenka ve tvaru rozhledny.
 • Kdo si přinese svačinu, může se občerstvit na piknikových stolech přímo pod rozhlednou.

Nejste místní? Využijte ubytování v mobilních domcích

Naplánujte si v Rožnově dovolenou a zabydlete se s rodinou v rekreačním areálu na břehu řeky Bečvy, kde stojí komfortně a plně vybavené mo­bilní domky až pro 5 osob s vlastní kuchyní i koupelnou.

 • K domku patří krytá terasa s posezením a grilem.
 • Přímo v kempu je hřiště s prolézačkami a skluzavkami, minutu chůze odtud je koupaliště s atrakcemi.
 • Skanzen je asi 1 km daleko, Pohádkové lázně přibližně 2,5 km.

Tuhle dovolenou chci!

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.