S dětmi za zábavou: Pohádkové lázně a Málkova čokoládovna

S dětmi za zábavou: Pohádkové lázně a Málkova čokoládovna

MK Life 13. 3. 2018 Sdílet

Naplánujte si s dětmi návštěvu Pohádkových lázní v Rožnově pod Radhoštěm – tahle kouzelná herna je perfektním místem, kde se vaše ratolesti vyřádí a unaví a vy si zase skvěle oddychnete. Jak to tu chodí, čím vším se děti zabaví i co se tu vaří, si přečtěte v recenzi mama blogerky MK Life. A psst, mají tu i úžasnou čokoládovnu!

Chci do Pohádkových lázní

Jak si Pohádkové lázně užila MK Life s rodinou

V únoru jsme navštívili zasněžený Rožnov pod Radhoštěm a je tam tolik krásných míst, že se nedají za jeden víkend pořádně stihnout. Na co jsme si ale udělali čas vždy, to byly podvečery v Pohádkových lázních. Místě, na kterém jsou šťastné děti, ale ani rodiče nezůstávají pozadu :-). 

Pohádkové lázně jsou největším dětským centrem, kde na více jak 1000 metrech čtverečních najdete řadu prolézaček, trampolín, klouzaček a dalších vychytávek, které umí děti zabavit, skvěle unavit, a to jedním vrzem :-). První návštěvu jsme si tady dali v pátek a bylo jasno, že to zopakujeme i další následující dny našeho pobytu. 

Hřiště je vhodné už pro nejmenší, kterým je tady věnované speciální hřiště (pro děti do tří let). Speciální bazének s kuličkami, menší klouzačka, houpací prvky a vše měkké, na žíněnkovém povrchu, takže ani to skulení nebude menší děti bolet :-). Já sama si hřiště prolezla s dvouleťačkou, a to menší i větší a považuju ho za víc než vychytané :-).

Kdo se sem vydáte na delší dobu, najdete v Pohádkových lázních i moc fajn možnost k občerstvení. Za sebe jsem byla nadšená z čaje plného čerstvých malin, vývaru, který byl u nás na stole každý den, řízku, který nebyl problém udělat na přání bez trojobalu. Naprostá ochota ze strany personálu, usměvavé slečny a můj velký obdiv, že to tam zvládají poslouchat denně po celý den :-D.

Hlavní jídla jsem vám pro představu vyfotila. Moc děkuju za další místo, kde se neservíruje dětem smažák a špagety s kečupem. První tři jídla jsme ochutnali a na závěr pobytu v Rožnově jsme se rozmazlili pizzou, která je dle mého úplný TOP. Opět jsme si poprosili o svou verzi, bylo nám bez mrknutí vyhověno a nebýt potřebného „vzoru ze strany rodičů“ :-D, ládovala bych se s ní celý víkend.

Pokud to nemáte do lázní v Rožnově daleko, je to krásné místo pro narozeninovou nebo jakoukoli jinou oslavu (jojo, tatínkovy padesátiny tady budou taky super, obzvlášť, když mu pozvete kamarády :-D). Můžete využít oddělené sezení, děti se vyřádí a ještě se tu dobře občerstvíte.

Jen kousíček od recepce je možné využít solnou jeskyni,  kde se na děti zase myslelo, takže závidím místním školkám, že mohou takové prostory využívat. Dokonce mají v Pohádkových lázních svou vlastní školku, kde se dětem moc hezky věnují. Tvoří, zapojují montessori prvky, učí se novým praktickým dovednostem a k tomu všemu mají k dispozici i tuhle boží dětskou hernu.

Před odchodem jsme se zásobili pivními produkty, které vypadají tak, že byste je nejradši vypili :-D, ale bude lepší je používat do sprchy než do kuchyně :-). Takže dárky z dovolené v Rožnově nebude těžké sehnat. Stačí se zastavit v Pivních nebo Pohádkových lázních.

A když mluvím o dárcích, je tady nutné zmínit i místní Málkovu čokoládovnu, ve které dělají tu nejlepší domácí čokoládu. 

Mám chuť na ručně vyráběnou čokoládu

Sama jsem dětem koupila k narozeninám (jejich úplně první) čokoládu. 72% hořká čokoláda, posetá vším. Já si vybrala variantu s ovocem sušeným mrazem :-).

Pokud jsou ale vaší vášní bonbóny a různé pralinky, budete si tady šmakovat taky :-). No jen jedna rada. Lezte tam po jídle a v nejlepším případě až po dezertu :-D. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.