Den dětí: na jakou akci vyrazit a jaký dárek udělá dětem největší radost?

Den dětí: na jakou akci vyrazit a jaký dárek udělá dětem největší radost?

Tipy rodičů 30. 5. 2018 Sdílet

Mezinárodní den dětí. Den, kdy pro ty malé i větší poklady uděláte ještě o kousek víc než všechno 😀 Letos vychází tenhle slavný den na pátek a akce se tak konají i v sobotu a neděli. Takže se nemusí spěchat domů dělat úkoly a číst pohádku před spaním, protože „ráno tě budu zase budit do školky!“.

Máme pro vás spoustu tipů na akce (nejen) pro děti, nejen v Praze, ale po celé republice! A protože víme, že nejlepším dárkem pro děti jsou dobroty nebo zážitek, máme inspiraci i na dárečky, kterými děti zaručeně potěšíte!

Kam s dětmi vyrazit v Praze?

Kašpárkohraní: Největší český rodinný festival oslaví 10. narozeniny první červnovou neděli (3.června od 11 do 19 hodin) v Oboře  Hvězda společně se Dnem dětí. Kašpárkohraní letos na Hudební scéně například roztančí zpěvák Tomáš Klus, bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku, kapela Slza nebo Ivan Mládek a Banjo Band, zazní i legendární Jožin z bažin a další hity. 

Pirátský dětský den ve Žlutých lázních:  V neděli od 10 do 18 hodin se můžete těšit na pirátskou show, pirátskou cestu za pokladem Žlutých lázní, dílničku, malování na obličej, opékání špekáčků, zábavné atrakce a mnoho dalšího!

Den dětí na Karlínském náměstí: Máte sbalený kufr a připravený pas? Začínají vás svědět toulavé boty a slyšíte dobrodružné volání dálek? Pak den dětí v sobotu 2.června od 10 hodin na Karlínském náměstí nesmíte minout! Splnit rekord a za jedno dopoledne procestovat celý svět? Navštívíte několik zahraničních zemí a vzdálených kontinentů. Seznámíte se s cizími kulturami, ochutnáme exotické chutě a zažijeme cestovní horečku. Na děti čekají  dílničky a soutěže o ceny. Též pódiový program s pohádkami a hudebními i tanečními vystoupeními. Přistavena bude skákací loď a občerstvení nabídnou farmářské trhy. Kdo přijde v cestovatelském či cizokrajném oděvu, dostane zvláštní odměnu.

Dětský den u Cukráře Skály: Dětský den oslavíme soutěží v cukrářských dovednostech jako je skládání dortu, prolézání kremrolí, trefování cukrových homolí apod. 🙂 Rodiče soutěžit nemusí, pro děti jsou za účast v soutěžích připraveny sladké odměny, pro rodiče malé překvapení. V případě nepříznivého počasí se schováme do stanu. Akce probíhá od 12 do 18 hod na adrese V Celnici 1034/6, 110 00 Nové Město.

Instax fair: Od 1. do 3. června se na pražské Pragovce představí první ročník festivalu instax fair. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu kreativních workshopů a přednášek, které pro ně budou na místě dostupné zdarma, a na spoustu dobrého jídla z food trucků a stánků. Program festivalu začne v pátek ve 13 hodin a bude pokračovat v sobotu a v neděli vždy od 10 hodin. 

Den dětí v Hamleys: Slavit se bude i v nejzábavnějším hračkářství na světě! Společnost dětem budou dělat maskoti a oživlé hračky, se kterými se můžou nejen zapojit do jednoho z pravidelných průvodů, ale hlavně vyfotit a pomazlit! Prvních 300 oslavenců dostane každý den zmrzlinu zdarma! Stačí na našem nově otevřeném Fruitissimo stánku hned u vchodu říct heslo “Slavnostně přísahám, že jsem připraven/a se bavit!”.

A na den dětí si speciální akce nachystaly i koupaliště a bazény!

Aquacentrum Šutka: V pátek 1. 6. 2018 mají všechny děti do 15ti let* vstup do areálu Aquacentra Šutka na celý den za pouhou 1 Kč (pozn. * děti do 12ti let mají povolen vstup pouze v doprovodu dospělé osoby, tj. osoby starší 18 let; věk dítěte do 15ti let nutno prokázat). Od 15:00 do 18:00 děti zažijí velké dobrodružství a zábavu před vstupem do Aquacentra, kde pro ně budou připravené nejen zábavné hry a soutěže jako skákání v pytli, mini ping pong, ježdění na kolech apod., ale především spoustu pěkných dárečků nejen od nového rodinného filmu Příšerky z vesmíru. Ti nejšikovnější mohou v soutěžích vyhrát volné vstupy do areálu Aquacentra Šutka nebo Beachklubu Ládví.

Prodloužený dětský víkend v Aquapalace Praha: Dětský víkend startuje v pátek 1.června v 15.00 a těšit se můžete na vystoupení dětské skupiny Lollipoz, magicko-kouzelnickou show, Pata a Mata,  pohádkovou stezku od rána do večera,   zábavu na skákacím hradu a Harley Davidson zase zabaví velké děti, ehm tatínky 😀

Kam s dětmi vyrazit v Brně?

My moc dobře víme, že Praha není pupek světa, tak jsme oslovili naše ambasadorky a máme pro vás tipy na super akce v Brně a okolí.

Maminka Helena doporučuje:

Na městském stadionu Zbrojovky Brno proběhne v sobotu 2.6. tak trochu netradiční dětský den. Od rána bude probíhat fotbalový turnaj starších přípravek, který vyvrcholí večerním utkáním hvězd a následnou autogramiádou. Na okolní ploše bude pro děti připravena spousta zábavných stanovišť, soutěže, vystoupení, tvoření, kvízy a sportovní hry – zkrátka vše, co k dětskému dni patří. Jako výborný nápad se mi jeví spojení lákavé zábavy pro děti a tatínky.

V sobotu a neděli 2. a 3. června se uskuteční také 7. ročník akce Parní Olympia. Parková dráha přivítá spoustu domácích i zahraničních železničních modelů, parních strojů a historických autobusů. Jezdí se na železniční dráze i na okolních plochách a parkovišti, svezou se děti i dospělí. Mimo tuto akci je dráha v provozu o víkendech a státních svátcích od května do října.

A maminka Mili doplňuje ještě Den dětí ve VIDA v pátek 1. června 2018 od 14 do 18 hodin. Děti 3–15 let vstup pouze za 20 korun. Prožijte v zábavním vědeckém parku VIDA! odpoledne plné napínavého pátraní. Na ploše téměř 5000 m2 tu najdete 170 hravých exponátů. Vyřešte zapeklité úkoly, které na vás u některých z nich čekají, a získejte ukrytý poklad. S každým splněným úkolem, budete o krůček blíž k vítězství. Všichni, kteří mají rádi geometrické hlavolamy, se také můžou těšit na výstavu GeomeTRY na galerii VIDA!

Ale to ještě není všechno, jedeme dál!

Den dětí na Konopišti: V pátek 1.6. 18:00 na Den dětí – krmení medvěda Jiřího a povídání ošetřovatele o zajímavostech ze života medvědů – možnost zapojit se do přípravy pokrmů + pohádkové postavy na jižní a východní terase. Vstupné pro dospělé 200 korun, děti zdarma. 

Dětský den rybářských slavností na Katlově: V sobotu 2.června by měli všichni malí rybáři zamířit na jezero Katlov, protože tady se už od 9 hodin budou dít věci. Vodník Katlováček vás zve na krásný výlet do samého srdce Kutnohorska a přijeďte celá rodina! Konat se tu bude úžasný dětský den plný dobrodružství a zábavy. Potkají se zde všichni pohádkoví kamarádi – Shrek a Fiona, Křemílek a Vochomůrka, Rusalka, Alenka z říše divů a hlavně vodníkova tajná láska Ariel – malá mořská víla. A navíc na vás čeká tombola, kde hlavní výhrou bude strávený den s Jakubem Vágnerem! A od 18 vystoupí Čechomor s Martinou Pártlovou.

Kozí chlívek v Orlických horách: V sobotu 2.června se tu koná Dětský den a jarmark šikovných ručiček. Pohádková stezka, keramická dílná, DJ Michal, kozí tým v maskách, bylinné sirupy, spousta lákadel! Od 10 do 18 hodin a všechny hodné děti dostanou dárek!

Rožmitál pod Třemšínem: Přijeďte v sobotu 2. června do sportovně-rekreačního areálu na Dětský den. Děti se mohou těšit na bohatý program, který potrvá od 14 do 18 hodin. Jeho součástí bude pohádka pro nejmenší Petřík v pohádce, animační program Správná čtyřka kolem světa, interaktivní pohádka pro větší děti Na červenou stát, program Ahoj děti s Petrem Kutheilem a Markétou Šandovou, návštěvníci se mohou těšit také na zábavnou bubenickou show Wildstick. 

Řetězové prohlídku na zámku Lešná: V areálu vyhlášené Zoo Zlín se v neděli 3.června konají na zámku konají řetězové prohlídky, kdy se průvodci stanou žáci gymnázia a jazykové školy. Hlavní slovo mají mladí!

Prohlídka Starých Hradů: Přijďte o víkendu na Staré Hrady a oslavte Den dětí se starohradskými draky a dráčky. Každé dítko dostane jako dárek ke vstupence originální starohradské DRAČÍ PEXESO. V prohlídkových okruzích Hrad a zámek, Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda Vás čeká na 70 draků a dráčků, dračích princezen a rytířů. S pohádkovým pexesem DRACI si jejich jména rychle zapamatujete a kousek pohádky si odnesete na památku domů. 

Chci voucher do Starých hradů

A čím ke Dni dětí malé oslavence obdarovat? Zážitkem nebo dobrotou!

Chocolate monkey: Že jsme řekli zážitek nebo dobrotu? A co zážitek a dobrotu v jednom? V Chocolate Monkey se pod vedením zkušené a sympatické čokolatiérky naučíte správně temperovat a pracovat s čokoládou,  vyrobíte si zajímavé kousky různou technikou a při tom ještě ochutnáte vysoce kvalitní čokolády netradičních chutí.

Chci voucher do Chocolate monkey

Oslí stezka: Čerstvý vzduch, netradiční výlet v doprovodu oslíků, zajímavé informace a ochutnávka toho nejlepšího z domácí kuchyně. Děti budou nadšené, máme otestováno.

Chci voucher na Oslí stezku

Toboga: Občas hledáte výmluvy, proč do té velké herny nejít? A děti to nechápou? Udělejte jim radost a překvapte je voucherem do Tobogy. A tip od nás pro vás? Běžte se sem schovat před horkými skoro letními dny a užijte si hernu poloprázdnou. Je to tu jak pro úplné mrňousky, tak skoropuberťáky.

Chci voucher do Tobogy

Funny Danny: Kdo to je? Co to je! Mražený řecký jogurt s posypem a topingem. Na oslavu jako dělaný!

Chci voucher do Funny Danny

Mašinková kavárna? Neomezená konzumace?: Zcela jistě si vaše děti potrpí na etiketu a správné stolování, že? 😀 Nebojte se! Mašinka vezoucí dobroty musí být pěkně naleštěná, dochvilná a u stolu zastavit pěkně plynule.

Chci voucher do Mašinkové kavárny

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.