Utajovaný beskydský ráj pro rodiny s dětmi – trojice hotelů, kde si rodiče odpočinou a děti vyřádí

Utajovaný beskydský ráj pro rodiny s dětmi – trojice hotelů, kde si rodiče odpočinou a děti vyřádí

Tipy rodičů 20. 5. 2018 Sdílet

Toužíte po návratu z dovolené s dětmi ještě po jedné dovolené na zotavení? Vyberte si příště místo, kde najdete vše, co potřebujete vy i vaše děti. Pak se určitě dostane také na váš relax.

Vytipovali jsme pro vás tři hotely v malebném kraji Slezských Beskyd,  které teprve čekají, až jejich krásy objeví davy turistů. Neváhejte sem tedy zajet co nejdříve na poklidnou dovolenou v čisté přírodě. V každém z hotelů je dost prostoru na hraní jak venku, tak uvnitř, nechybí v nich wellness či lázně a také nekonečný výběr výletů pro všechny věkové kategorie.

Dolní Lomná a Penzion Rzehaczek – obří hřiště, sauna s vířivkou i volejbal

Spojuje snad všechno, co jako rodina můžete hledat. Od bydlení v apartmánech s vlastní kuchyní, po naprosto vyčerpávající možnosti dobíjení baterek.

Čím se s dětmi zabavíte venku:

  • Dětské hřiště s domečkem, skluzavkou a houpačkou, houpací koník, vahadlová houpačka, pískoviště, houpačka hnízdo
  • Multifunkční cvičicí sestava Golem
  • Hřiště pro plážový volejbal
  • Hřiště pro petanque

Kam zmizet, když chcete mít klid? Sauna a vířivka jsou jasnou volbou, dobře vám ale bude také v místní restauraci, kde vám klidné stolování s dětmi umožní pestrý dětský koutek.

Chci vzít rodinu do Penzionu Rzehaczek

Výlety za zážitky – tipy od ambasadorky Heleny

Zemědělský dvorek: 

„Milují vaše děti zemědělská zvířátka, rády by si je pohladily nebo nakrmily, ale zatím je znají pomalu jen z knížek? Potom vyrazte do Dolní Lomné, kde naproti infocentra najdete Zemědělský dvorek s mnoha zvířaty.“

„Volně se zde procházejí slepice, kachny a husy, pasou se tu králíci, ovce, krávy a kozy (které občas utečou ven). V dřevěné salaši je k zakoupení krmivo, takže můžete všechna zvířata dle libosti krmit a hladit. Jen pozor na drzé kozy, které vás při spatření sáčku krmiva klidně povalí a všechno sežerou. Plné vstupné je za 20 Kč, snížené za 10 Kč. Pokud vlastníte Těšínské Slezsko Region Card, máte vstup zdarma.“

Stezka zbojníků naproti obecnímu úřadu: 

„Zbojník, to byl chlap jako hora, silný, chytrý a nebojácný. Přímo v centru Dolní Lomné naproti obecního úřadu byla vybudována turistická atrakce Stezka zbojníků, kde se dozvíte více o jejich historii a také si na ně můžete zahrát. Vaši fyzickou zdatnost prověří lanové centrum s domečky, mostky, lávkami, provazovými žebříky a lezeckou stěnou, mozkové závity roztočí zbojnická dáma, zábavu zajistí skákací panák, skluzavky, průlezky a pískoviště.“

„Informace a poučení načerpáte z informačních panelů a zbojnické čítanky. Atrakce je volně přístupná, parkoviště a autobusová zastávka je hned vedle vstupní brány a okolo vede cyklostezka, dopravit se sem tedy můžete všemi možnými způsoby.“

Další wellness hotely, které myslí na rodiny s dětmi

Jak ve Wellness Hotelu Bahenec***, tak v Hotelu Kempa***, které se oba nachází v okolí Jablunkova, čeká děti venkovní hřiště a dětský koutek.

Dospělým nabídne Hotel Bahenec*** pivní lázně s originální procedurou BBB, Kleopatřinu lázeň či třeba saunu a vlastní bazén.

Ve Wellness Hotelu Bahenec byla s rodinou moc spokojená i mama blogerka Míša z blogu MK life: „Pokud si chcete odpočinout, zmizet se signálu (který tu ale vždy nějaký najdete, i wifi funguje spolehlivě), pokud chcete z města do pohádky, máte rádi soukromí a nejsou pro vás velké hotely, kde se to lidmi hemží, Bahenec doporučím. Díky hracímu koutku, jídelníčku a božsky teplému bazénu doporučím i s dětmi.“  Přečtěte si celou recenzi.

V Hotelu Kempa*** si přijdou na své milovníci vířivky, saunování, masáží i solné jeskyni. Vybírat můžete podle toho, zda jedete spíš za aktivní či lenošivou relaxací. A v restauraci opět čeká na děti dětský koutek, díky kterému si rodiče jídlo i vychutnají teplé.

Chci vzít rodinu do Wellness hotelu Bahenec    Chci vzít rodinu do Hotelu Kempa ***

Další lákadla v okolí

Skiareál Mosty u Jablunkova – tady to frčí celoročně, jak nám popsala ambasadorka Helena: „Kromě tradiční lyžovačky nabízí areál i spoustu super vyžití v létě. Ti větší mohou závodit na bobovce s elektronickou časomírou, vyzkoušet svou fyzičku v lanovém centru, zastřílet si z luku, a nakonec dovádět na bungee trampolínách. Pro menší děti jsou zde trampolíny, nafukovací skluzavka, aquazorbing v bazénu a další atrakce pod zastřešenou pergolou. Občerstvení zajišťuje hotel Grůň v dolní části areálu. Vedle zahrádky zde mají hřiště, uvnitř v restauraci koutek s hračkami. Parkoviště je přímo pod areálem a při příchodu k atrakcím je nutno překonat schodiště. S kočárkem se dá přijet po zpevněné cestě, která vede zadem kolem hotelu. Ceník aktivit je na webu, držitelé Těšínské Slezsko Region Card mají 20% slevu na bobovku.“

Přírodní krásy

Za poznáním přírody vyjeďte do pralesa Mionší s naučnou stezkou, do Lomňanského muzea, krásný výhled se vám naskytne na rozhledně Kozubová (982 m n m.) či rozhledně Tetřev (944 m n. m.). Doslova světově se budete cítit na Trojmezí v Hrčavě, kde se stýkají hranice tří států – Polska, Slovenska a ČR.

Výlet k sousedům

Pokud vám Beskydy budou malé, zaplujte k polským sousedům do Aquaparku Kompleks Zagroń – Istebna, který nabízí bazény, jacuzzi, tobogán, sauny a další vodní atrakce. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.