Wellness hotel Bahenec v Beskydech: perfektní relaxace i pro rodiny s dětmi

Wellness hotel Bahenec v Beskydech: perfektní relaxace i pro rodiny s dětmi

MK Life 26. 3. 2018 Sdílet

Dá se spojit wellness pohoda s rodinnou dovolenou? Samozřejmě! Mama blogerce MK Life se to povedlo v Beskydech v hotelu, kde si velcí i malí odpočinou ve wellness, děti si zařádí ve vnitřní herně i na venkovním hřišti a kde na malé hosty myslí i při sestavování jídelníčku. Nakoukněte do něj prostřednictvím její recenze a pak hurá na výlet!

Naplánujte si dovolenou v hotelu Bahenec

Dovolená v Beskydech podle MK Life

Poslední letošní lyže jsou za námi a s nimi i bydlení na horách. V únoru jsme se ubytovali na opačném konci republiky, kde lišky dávají dobrou noc a signál tady hlásí na střídačku Polsko nebo Slovensko :-).  Tohle místo nás ale donutilo odložit telefony na celé tři dny a jen lebedit.

Jestli někoho zajímá, jak vypadá ta ladovská zima, je to podle mě přesně tohle :-). Na fotkách to je rozhodně romantika, v reálu ale tak trochu peklo (lepší by bylo říct Sibiř). Vychytali jsme totiž týden, kdy bylo –15 °C a i to byl důvod, proč jsme se většinu času drželi v Hotelu Bahenec, který si své klienty hezky hýčká.

Jako čtyřčlenná rodina jsme byli ubytovaní v pokoji s manželskou postelí a přistýlkou. Naše děti měly v době pobytu 2 a 4 roky, ale za měsíc už 3 a 5 let. I tak ale mladší dcera spadala do kategorie „dítě zdarma bez nároku na cokoli“. Pro ni jsme si tedy vyžádali dětskou postýlku, což nebyl nejmenší problém.

Trochu pozor ale u jídla. Pokud s sebou vezete dvouleťáka, počítejte s tím, že v restauraci s ním počítáno není :-). Je třeba domluvit na místě nebo při rezervaci. Místní restaurace je prostorná, útulná a předem vám v ní přidělí váš stůl.

Koncept tohohle hotelu je o dost jiný, než jsme normálně zvyklí. Hotel a vše v něm je totiž určeno jen pro ubytované hosty. Nemůže tak do restaurace ani bazénu nikdo, kdo by v hotelu nebydlel. Sám pan majitel prohlásil, že chtějí, aby si mohli hosté dojít na večeři v klidu v županu třeba rovnou z wellness :-D. To se přiznám, že jsme neudělali, ale dobrý znát možnosti :-D. Dress code neřešíte.

U večeře jsme si vždy zaškrtli jídlo, které si vybereme na další den. V nabídce bylo jídel dostatek, u každé šla navíc zvolit dětská porce. Já si jednou dokonce vybrala z jídel dětských :-D, tam zase nebyl problém zaškrtnout porci pro dospěláka. Jídlo je v restauraci moc chutné, porce akorátní a děti se vždy najedly bez jediného problému.

Na snídani si vyberete z dostatečného množství pečiva, sýrů, šunky nebo třeba müsli, lupínků či džemů. Co nám tady chybělo, to bylo čerstvé ovoce, kde bylo v našem termínu jen pár jablek, jinak nic. Trochu počítám, že to je na snídaních sezónní záležitost, takže přes léto snad bude možnost lepší.

A zatímco jíte, přímo v restauraci si děti pohrají v koutku. Chvilkami jsem si říkala, že ho hezky uklidím, ať mám pěknou fotku, ale když jsem se podívala na tu knihovnu, radši jsem šla na dezert :-D. Tak tady máte reál. Ale co, děti koutek milují. Holky se tam dokonce seznámily s dětmi a byl z nich takový hotelový gang.

Po večeři pak můžete buď na kutě, nebo využijte některou z nabídek hotelu. Je tu bazén, sauna nebo pivní lázně, které jsme zkusili my :-). Děti naložené v pivečku s korbelem v ruce, to se jen tak nevidí :-D. Neuvěřitelně milá „paní lázeňská“ – tak se jí tam vážně říká – nám vše vysvětlila, dětem dala do korbelů vodu a my velcí si mohli během lázně čepovat přímo z pípy.

No, já jsem spíš vinař, ale to jsem tady raději nahlas neřekla :-D.

Po dvaceti minutách „láznění“ si vás paní lázeňská zabalí do prostěradla a odvede na tohle krásné lóže. Postele, kde místo matrací mají oves. Ne ne, žádná režimová opatření ve smyslu ušetřit :-). Oves pracuje s teplem a energií, takže velice rychle ucítíte, jak se vám zavírají oka a chcete se odevzdat ovsu :-D. Jen na naše holky to zas působilo: „Když já jim dám o-ovsa, ony skáčou ho-opsa…“ :-D. 

A kdo by váhal, zda je procedura vhodná pro děti, tak nemusíte. Je, dokonce je prospěšná dětem s atopií a kvůli procedurám sem jezdí atopici na pravidelné „koupačky“. Čistě přírodní záležitost, která navíc funguje a je příjemná.

Během dne jsme si dali lyžovačku v nedalekém středisku, ale využít můžete i místní vlek přímo u hotelu. Ten se dává do provozu vždy, když mají hoteloví hosté chuť lyžovat :-). Takže sjezdovka jen pro vás. Po lyžovačce pak přišel vhod tenhle útulný bazén. Prvně v životě jsme s dětmi byli v hotelu, kde má bazén teplotu jak v jiných hotelech vířivky. Luxusních 32 °C. Nechtělo se nám ani trochu ven. Dokonce jsem konečně odložila foťák i knihu a užila si to teplo :-).

A komu by teplo nestačilo, hned s bazénem sousedí sauna s místem pro odpočinek (ne věčný :-D). I když chtít se vám pryč nebude. Pokud si dáte relax v pivních lázních, začíná vaše procedura pobytem v bazénu nebo v sauně, to je pak čistě na vás. My si kvůli holkám vybrali bazén, i když je dostupný po celou dobu pobytu.

Takže výsledek? Pokud si chcete odpočinout, zmizet se signálu (který tu ale vždy nějaký najdete, i wifi funguje spolehlivě), pokud chcete z města do pohádky, máte rádi soukromí a nejsou pro vás velké hotely, kde se to lidmi hemží, Bahenec doporučím. Díky hracímu koutku, jídelníčku a božsky teplému bazénu doporučím i s dětmi. A nevýhoda hotelu? Je tak daleko, že nám nestačil Kinedryl :-D. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.