Připravte dětem krásné Velikonoce: tipy na výlety i velikonoční zdobení

Připravte dětem krásné Velikonoce: tipy na výlety i velikonoční zdobení

Slevomat 21. 3. 2018 Sdílet

Je to tady! Co? No přeci jaro! Velikonoční pondělí (letos 2. dubna) se už strojí do pestrých barev a uvidíte, že i vaše dítka ožijí přílivem energie. Tak co ji vybít kreativně? Dáme vám pár tipů na to, jak o svátcích děti zabavit. Vezměte je třeba tvořit do kreativních dílen napříč republikou, složte si doma jednu neobvyklou stavebnici a nebo vyrazte na jarmark.

Víte, že… Velikonoce jsou svátek s pohyblivým datem? Jedno je ale jisté: zima si už regulérně sbalila fidlátka. Jejich termín totiž připadá na neděli po prvním jarním úplňku, tedy vždy až po 20., respektive 21. březnu (prvním jarním dni).

Vyrobte si jarní výzdobu ve svíčkárně Rodas

Děti milují zvířátka a kreativní zábavu – udělejte jim na jarní svátky radost a vyrazte s nimi na výlet za obojím. Tvořivé dílny Rodas mají 8 poboček po celé republice, některá je určitě i ve vašem dosahu. V Šestajovicích u Prahy je nabídka tvůrčích zážitků pestrá: tvorba mýdel, čokolády – nebo třeba svíček. A jednu s jarními motivy si můžete vyrobit i v olomouckém, libereckém nebo plzeňském Rodasu. Uvidíte, jak vašim capartům zajiskří oči už před jejím zapálením.

Voucher do Rodasu v Plzni          Voucher do Rodasu v Olomouci          Voucher do Rodasu v Liberci

Děti ale potěšíte ještě z jednoho důvodu: jsou tady zvířátka! Poníci či malé ovečky čekají na pohlazení jak v Olomouci či Šestajovicích, tak třeba v plzeňské pobočce. A je to vždycky kopec smíchu a radosti, pořídíte tady určitě moc hezké fotografie. O zkušenost s návštěvou tvořivé dílny Rodas se v hodnocení jedné z akcí podělila i Monika:

Příjemný zážitek pro rodinu s malými dětmi, hezké prostředí i vyrábění, milý personál, zajímavá minizoo – vrátili jsme se již poněkolikáté a rádi přijedeme znovu.“

Zajeďte na jarmark do Kutné Hory nebo na hřiště Heroland

Na Velikonoce to žije prostě všude. Kutná Hora je bude slavit už 24. března a v zahradách Galerie Středočeského kraje (GASK) od 10 do 17 hodin připravili jarmark a program s nejrůznějšími dětskými dílničkami či divadlem za zvuků folklorní hudby. 

Tip: Když se vám v Kutné Hoře zalíbí, vraťte se sem v půlce dubna ještě jednou. Jen 8 km od města je velké dětské hřiště Heroland, kde se děti vyřádí na trampolínách, ve vodním světě nebo v pirátském korábu.  Otevírá 15. dubna.

Chci voucher do Herolandu

A na opačné straně naší republiky? Prožijte třeba Velikonoce na Valašsku – návštěva skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm bude stát za to. Program prodlouženého víkendu startuje na Bílou sobotu 31. 3. jarmarkem s ukázkami řemesel a z Valašského Meziříčí sem můžete přijet parní lokomotivou.

Zábava na dny, kdy prší: Recyklované tvoření „Co dům dal“

Jenomže ani jaro není vždy zárukou sluníčka a hezkého počasí. A proto máme i tip na zábavu doma: vyrobte si velikonoční výzdobu s kreativní sadou Re-cycle-me Easter. Tyto neobyčejné stavebnice dokonce získaly ocenění Grand Prix na veletrhu ForToys za nejlepší hračku veletrhu!

Děti čeká nejen zábava a výroba zajímavých věcí, ale zároveň i recyklace toho, co by jinak skončilo v koši. A navíc se hravou formou dozvědí informace o různých materiálech a jejich třídění.

To mě zajímá. Ukažte mi víc

Ozdobte si vajíčka a nezapomeňte na pomlázku

K velikonočním svátkům patří i zdobení vajíček – a nemusí to být jen barvami. Vyfouklé skořápky vypadají skvěle ozdobené třeba semínky. Jak na to? Postupně natírejte plochy vajíčka lepidlem (např. ve tvaru různých ornamentů) a opatrně je válejte, v čem vás napadne: sezam, mák, obarvený cukr… Možností je spousta a už jejich vymýšlení je zábava. Velikonoce jsou ale taky časem tradic a vzpomínek: vajíčko od babičky kolikrát vypadalo jak umělecké dílo, i to se samolepkou ale potěšilo.

Sháníte malované kraslice? Mrkněte sem

Pletení pomlázky nebo vyřezávání píšťalek z vrbového proutí je zase záležitost spíše klučičí a pánská. Chce to sice trochu zručnosti, ale pocit z výsledku je skvělý. Ale pamatujte, pánové: něžná pozadí vyžadují něžný přístup – jde o symbolické předání jarní síly a energie. 

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.