Mama blogerka tvoří: adventní kalendář plný ovoce pro děti

Mama blogerka tvoří: adventní kalendář plný ovoce pro děti

MK Life 19. 10. 2018 Sdílet

Pojďte si čekání na Ježíška užít jinak než s každodenní čokoládou v adventním kalendáři a nechte se inspirovat. Mama blogerka roku Míša, kterou znáte z blogu MK life, pro vás otestovala balíčky ovoce sušeného mrazem a přináší návod, jak dětem udělat zdravé a přitom zábavné adventní kalendáře. Připravili jsme pro vás i obrázkové vánoční puzzle na vystřižení a vybarvení.

Stáhněte si šablony na vánoční puzzle

Adventní kalendář podle MK life

Taky si pamatujete na to otevírání okýnek, za kterými čekala vždy ta kostička mléčné čokolády? Já to milovala taky, ne že ne. Nicméně dnes už nejsem tou, která kalendář dostává. Teď už kalendáře dělám svým dětem a myslím, že jim dopřávám, i když tam čokoládu nenajdou. Čekání na Ježíška pro ně není jen o sladkém. Je to o zážitku, o tradicích a mlsání rozhodně nechybí. Naopak. Díky jednomu „okýnku“ si mlsají celý den.

Co k tomu?

Připravila jsem si 24 celofánových sáčků, které plním sušeným ovocem. Mým dětem je 3 a 5 let, takže jsem zvolila lyofilizované ovoce, tedy to sušené mrazem. Je nejchutnější, není doslazované, je dokonale barevné a hlavně, holky se po něm můžou utlouct 🙂 V každém případě starší děti klidně rozmazlete a naplňte ovocem, ve kterém bude sem tam i ta čokoláda, oříšky nebo třeba ovoce máčené v polevě.

Vybrala jsem: Zahradní směs a Směs ovoce sušeného mrazem z Velkoobchodu Pohoda 

Celofánové sáčky můžete nechat klidně bez dalšího obalu, ale děti do nich uvidí, takže já je schovávám do látkových pytlíků. Ovoce mi je díky celofánu neušpiní a můžu je snadno recyklovat každý rok. K sáčkům nechybí ani provázky s čísly a letos holky čeká nové překvapení.

Do každého pytlíčku jsem k ovoci schovala jeden dílek puzzle s vánoční tematikou. Každý dílek má na sobě číslo, aby bylo jasné, kam bude patřit. Pokud máte ovoce lyofilizované, může dílek klidně dovnitř. Do ovoce proslazeného to nedoporučím, přidejte ho mimo sáček s oříšky či ovocem.

Každý den si tak otevřeme pytlík se sušeným ovocem, jedním puzzlíkem nebo třeba vánočním razítkem. A aby je do toho Štědrého dne holky nepoztrácely, připravená je pro ně „mapa“, do které si každý den svůj poklad nalepí. Po nalepení posledního dílku si omalovánku s vánoční tématikou vybarví a Ježíšek bude za rohem.

Každý rok vymýšlet, každý rok tajně chystat. Ale ta jejich radost. Tak upřímná a spontánní, že mě vtáhnou do toho světa kouzel. Atmosféra Vánoc je s nimi jedinečná a krásnější. Najednou mi nevadí mráz, sněhová čvachta, ani Vánoce na blátě.

Zbytek je na vás. Zabalíte si ovoce a rozmístíte, kam jen chcete nebo je místo. Já plánuji dát letos holkám kalendář „do knihovny“. Na poličku, kde mají běžně své knihy se dostane „čekání na Ježíška“. Pokud ale vaše děti vezmou už první noc kalendář útokem a svedou to na psa, doporučuji raději zavěsit pytlíky pod strop 😀

A jestli se vám tenhle nápad líbí a máte chuť se inspirovat,  můžete si stejný kalendář udělat i u vás. Puzzle s vánoční tematikou, ale i „mapu“, kam si děti dílky budou lepit, si můžete stáhnout, doma vytisknout a už jen přidat do vašich kalendářů. Pojďme si čekání na Ježíška užít jinak než s každodenní čokoládou 🙂 .

Chci objednat mixy na kalendář

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.