Valentýnské pobyty v Česku: kam za romantikou, túrami nebo privátním wellness

Valentýnské pobyty v Česku: kam za romantikou, túrami nebo privátním wellness

Mirka Jaroševská 14. 2. 2020 Sdílet

Kytička na Valentýna udělá ženě zajisté radost. Ale umíte si představit tu radost v jejích očích, když zpoza zad vytáhnete místo pugétu poukaz na romantický víkend? Buďte spontánní, zamluvte pobyt v jednom z oblíbených hotelů a penzionů v České republice a užijte si dny na čerstvém horském vzduchu, v bublinkách, nebo třeba v pivní lázni.

Mrkněte se na valentýnské pobyty

Kolonáda, procedury i túry do skal

Vydejte se na špičkovou dovolenou do Karlovarského kraje, kde si kromě procházek po kolonádě, popíjení pramene Vřídlo a odpočinku při procedurách užijete také krásnou přírodu. V okolí jsou Svatošské skály, žulové skalní město, i 5 km dlouhá naučná stezka Příroda spojuje

Ve zdejších hotelech o vás budou maximálně pečovat, třeba během rašelinového zábalu. Prohřejete se ve vířivce či pivní lázni, zaplavete si v bazénu a večer si pochutnáte na sezónních specialitách. To bude pohoda!

Čerstvý, čistý vzduch i relax ve wellness

To všechno vás čeká v CHKO Žďárské vrchy. Ubytovat se můžete v luxusní selské usedlosti, nebo ve zrekonstruovaném mlýně, kde mají vedle rybníku cedrový sud, ve kterém se vám bude báječně odpočívat – ano, i v zimě! 

Ani o výlety tu nebude nouze. Vydejte se třeba na Malínské skály, navštivte obec Krátká, památkovou rezervaci, kde vás čeká nenáročná naučná trasa s 15 zastaveními v původních staveních z 18. století. Vidět musíte také zámek Červená Lhota, kde se natáčela Zlatovláska, a nadšence potěší i Muzeum Lega v Táboře.

Zámecká romantika s privátní vířivkou

Nezapomenutelné chvíle prožijete v Hluboké nad Vltavou nebo v Českém Krumlově. Těšte se na ubytování jako pro krále a královnu, vynikající kuchyni, privátní wellness se saunou a vířivkou i procházky do překrásných historických měst, kterými se pyšní jižní Čechy.

Pokud vám bude počasí přát, projděte se naučnou stezkou, která vede zámeckým parkem, užijte si vyhlídkovou plavbu lodí po Vltavě a zajděte na zříceninu Dívčí kámen. A když se pořádně zabalíte do šály a nasadíte čepici, nebude vám zima ani při procházce v korunách stromů na Lipně.

Lázeňská pohoda nebo pohádkový pobyt na Vysočině

V Poděbradech na vás čeká valentýnský pobyt na míru: užijete si privátní wellness ve sklepení, masáže, peeling i zábaly. V Podlesí na Vysočině zase složíte hlavu v nádherném mezonetovém apartmánu pojmenovaném po pohádkové postavě. V tomto případě nebude chybět ani romantická 3chodová večeře při svíčkách.

Na výlet se vydejte třeba ke kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, který má hvězdicovitý tvar a je obklopený pěticí pětiúhelných kapliček a pěti branami. Z církevních staveb nemůžeme vynechat ani chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, odtud pak zamiřte na bobovou dráhu, kde si užijete spoustu legrace.

Odpočinek s vůní chmele

Tak se dá popsat pobyt, který vás čeká v hotelu Sladovna v Jihomoravském kraji. Sbalte si pořádnou obuv a začněte se těšit, čeká vás totiž nejen neomezený relax ve wellness a pivních lázních, ale i Moravský kras se svými jeskyněmi

Pokud zvolíte dovolenou v apartmá, těšte se i na porci dobrot, v ceně totiž máte all inclusive light. Chybět nebude ani vířivka, kinotelevize nebo finská sauna. Takový Valentýn nebude mít chybu!

Lenošení v teplém bazénu i projížďka ve šlapací káře

Na severu Moravy se zkrátka nebudete nudit. Během dne můžete vyrazit do parku, na rozhlednu, k přehradě a večer se pak odměnit hýčkáním v podobě wellness jen pro vás dva. V restauraci si pochutnáte na speciálním menu, které obsahuje převážně suroviny typické pro konkrétní roční období.

Pokud vyrazíte do Frýdku-Místku, užijete si zábavu i ve šlapací káře. Nedaleko hotelu je také bowlingová herna a aquapark s celoročním provozem.

Pivní lázně na zámku a relax v lesním penzionu

Dáte přednost koupelím v pivu v modřínových vanách v hlubokých sklepeních, nebo malému ráji na zemi, který se ukrývá uprostřed chřibských lesů? Pokud zvolíte první možnost, čeká vás luxus hodný šlechticů. V druhém případě se těšte ubytování v přírodním stylu s krásnými výhledy do lesa ze všech oken a poctivou krajovou kuchyni. Ať zvolíte tak, či onak, privátní wellness, romantika a báječné zážitky vás neminou!

Na výlet se vydejte do lázeňského města Luhačovice, kde se projděte po kolonádě s křupavou oplatkou v ruce, nebo třeba na hrad Buchlov. Zajet můžete i do Kroměříže, jejíž dominantou je překrásný arcibiskupský zámek.

Už víte, kde svátek zamilovaných oslavíte? Pokud jste si nevybrali, nebo už mají všude plno, mrkněte se na další pobyty!

Tady si to na Valentýna skvěle užijete

Mirka Jaroševská

Mirka Jaroševská

Jsem holka z Moravy, která miluje svoji rodinu, zvířata (obzvlášť ta svoje) a knížky. Mám ráda zasněžené Vánoce s horkým kakaem v ruce a bouřky za teplého letního dne. Zbožňuju tanec a zpěv a kreslení i jiné tvůrčí práce a ve volných chvílích fakt moc ráda peču. (Ale musí to pak někdo fakt moc rád jíst.) A když nejsem líná psát a fotit, ráda bavím lidi na Instagramu právě jako "Holka z Moravy".