Pražské pivní zahrádky: 35 míst, která stojí za návštěvu

Pražské pivní zahrádky: 35 míst, která stojí za návštěvu

Nikola Valiánová 30. 7. 2019 Sdílet

Kam v Praze zajít na pivko na zahrádku? Máme pro vás na tři desítky tipů!

Po práci rádi zajdeme “na jedničku”, hlavně v létě. A protože nám v kancelářích chybí čerstvý vzduch a sluníčko, bývají naším cílem hlavně pražské zahrádky. Máme pro vás tipy na ty naše nejoblíbenější – v různých koutech Prahy. Podniky máme osobně vyzkoušené, a tak se rádi podělíme o rady, kam za zlatavým mokem vyrazit 😊 Kde se půllitrem osvěžíte vy?

Kam chodíme na pivo my ze Slevomatu?

Praha 1 

Pivoloď (Loď Pivovar)

 • Kde to přesně je: na Starém Městě, Dvořákovo nábřeží, u Štefánikova mostu, kotviště číslo 19, zastávka Dlouhá třída a pak pěšky směrem k řece
 • Web: www.pivolod.cz
 • Co je na čepu: vlastní pivo, ve spodní části lodi mají pivní tanky

Jak chutná pivo uvařené na hladině Vltavy? To zjistíte v pivovaru na lodi, která kotví u Štefánikova mostu. Plavidlo má několik pater, v tom přízemním se vaří chmelové moky a posedíte tu s výhledem pod hladinu řeky. Když vystoupáte po schůdcích na horní palubu, objevíte příjemné venkovní posezení s výhledem na Letnou a na nábřeží Starého Města. Lehké pohupování na vlnkách, vlastní pivo z tanků a sluneční paprsky tvoří dohromady perfektní atmosféru! Doporučujeme objednat si degustační pivní prkénko.

foto: instagram.com/lodpivovar

Zahradní restaurace Le Grill (The Grand Mark Prague)

Pokud si toužíte užít trošku luxusu, vychutnat si fenomenální grilovaná masa z rukou oceňovaných kuchařů a cítit se na chvilku jako bohém z hollywoodského filmu, užijte si posezení na čerstvém vzduchu v restauraci z Maurerova výběru Grand Restaurant – Le Grill. Zdejší zahrada s pečlivě udržovanými trávníky a keři vám vyrazí dech, stejně tak jako kulinářské perly, které se tu podávají. La vie est belle!

foto: Slevomat nabídka

Sluneční terasa T-Anker

 • Kde to přesně je: na rozhraní Starého a Nového Města, náměstí Republiky 656/8, vyjeďte do 5. patra OD Kotva
 • Web: www.t-anker.cz
 • Co je na čepu: nejrůznější speciály, ale i vlastní pivo T-Anker z pivovaru Lužiny

Ohromující výhled na Staré Město pražské s pečlivě ošetřeným pivem v ruce? Právě takový se vám naskytne z nejvyššího patra obchodního domu Kotva. Vybírat si budete moci z 12 piv na čepu, sedět budete pod stylovými altánky – téhle “kochačce” ze sluneční terasy prostě nebude nic chybět!

foto: t-anker.cz

Času dost

 • Kde to přesně je: na Josefově, Široká 1, zastávka Staroměstská, hledejte park přes silnici naproti Rudolfina 
 • Web: www.casu-dost.cz
 • Co je na čepu: vlastní pivo Kail

Oáza klidu uprostřed města, a to přitom hned vedle hlavní třídy, se ukrývá v parku pár kroků od Rudolfina. Řekněte si při spěchu Prahou “času dost!” a vychutnejte si sklenku výtečného piva Kail. Usadíte se v příjemné zahradě, která je krytá od ruchu z ulice a je skvělým “pláckem” i pro návštěvu s dětmi, které si můžou hrát na pečlivě střižené trávě. Odpočinek u piva můžete spojit i s návštěvou galerie, jež je přímo v budově restaurace.

foto: casu-dost.cz

Kuchyň

 • Kde to přesně je: na Hradčanech, Hradčanské náměstí 186/1, naproti vchodu do Hradu
 • Web: www.kuchyn.ambi.cz
 • Co je na čepu: plznička

Nejprve se běžte podívat, jaké dobroty navařili zdejší kuchaři a co se vám za chvíli objeví na talíři. Sám kuchař nadzvedne pokličky hrnců a nechá vás vybrat si očima. Pak se usaďte na zahrádce, kochejte se výhledem na Pražský hrad a vychutnejte si půllitr dokonale ošetřené plzničky. To jediné, co budete schopni říct, bude: “kéž by tahle chvíle trvala věčně!

foto: instagram.com/kuchyn_na_hrade

Praha 2 

Mlíkárna 

 • Kde to přesně je: na Vinohradech, Riegrovy sady, zastávka Italská, pak pěšky ulicí do kopce a po schodech do Riegráčů
 • Web: www.prague.eu/cs/objekt/jidlo/851/mlikarna
 • Co je na čepu: Pilsner Urquell a Gambrinus

Legendární žlutá budova uprostřed Riegráčů vznikla jako výletní místo na konci 18. století. Později tu byla cukrárna, kam proudily davy Pražanů, aby si dali skleničku mléka. Právě proto dostala Mlíkárna svoje jméno. Máme radost, že dnes tu prodávají místo mlíka pivo a že sem můžeme zajít třeba na boží grilovaný hermelín. Zahrádka je celá krytá stromy, a tak je tu příjemně i v těch největších hicech. 

foto: prague.eu

Pastička

Interiér ve stylu irského pubu, zahrádka ve dvoře hezky oddělená od ulice, abyste si v klidu mohli vychutnat řemeslné pivečko Moucha.

K němu si objednejte třeba vyhlášený tatarák nebo steakové menu, které restaurace dělá speciálně pro zákazníky Slevomatu. Tady vám nemůže být jinak než dobře.

foto: Slevomat nabídka

Náplavka Rašínovo nábřeží

 • Kde to přesně je: na Novém Městě, nábřeží Vltavy, zastávka Karlovo náměstí a pak směrem k řece
 • Web: www.prazskenaplavky.cz/naplavky/dvorakovonabrezi
 • Co je na čepu: všechno možné, záleží, na které z plavidel se nalodíte

Tip: S voucherem ze Slevomatu můžete zavítat třeba na loď Havana Coco Tiki Bar

Kdo nebyl na pivu na náplavce, jako by nebyl. Když ono je tu tak příjemně – procházka kolem vody, bavící se lidi na zahrádkách, na lavičkách, na palubách lodí nebo sedící prostě na břehu, pohoda, léto, pivo, drinky. Tady se prostě člověk cítí jako v uličkách přímořského letoviska, kde se bezstarostně popíjí a čas plyne tak nějak pomaleji.

foto: Slevomat nabídka

Tip: Aby vaším cílem na náplavce ale nebylo jen pivo, můžete navštívit i loď iQport. Tady se sice taky popíjí, ale v podpalubí to žije něčím úplně jiným. iQport je první zážitkový science park v Praze, kde se ponoříte do hlubin vědy. Potkáte se tu s roboty, vyzkoušíte vymazlenou virtuální realitu, dech vám vyrazí nejrůznější simulátory či setkání s Golemem v životní velikosti.

Praha 3 

Zahrádky Žižkov

 • Kde to přesně je: na Žižkově, zastávka Ohrada, nad parkovištěm, hledejte velké zelené slunečníky
 • Web: www.facebook.com/zahradky.zizkov
 • Co je na čepu: tankový Staropramen

Když je vám jedna zahrádka málo, vyrazte na zahrádky! Veliká oplocená venkovní plocha nad Ohradou je posázená klasickými pivními sety, které prozradí, že tohle místo si fakt na nic nehraje. Pro pivo si zajdete do stánku v podobě kontejneru, vedle kterého mají gril, z něhož se line vůně hermelínů a párků. Má to tu punc fotbalových mačů na vesnici – a přesně o tom to je! Klobása na papírovém tácku a fronta u výčepu rulezz! 

foto: facebook.com/zahradky.zizkov

Café Bar Lampičky

Přes den kavárna, večer bar. Tak se prezentuje příjemný podnik na samém konci Žižkova. Dělají tu snídaně, polední menu i výborné burgery. Hlavně tu ale mají zahrádku, na kterou člověk dojde ze zastávky tramvaje asi za 20 sekund. To se pak na ty “popracovní” pivka chodí hodně snadno…

foto: pořízeno během návštěvy

Café Vítkov

 • Kde to přesně je: na Žižkově, U Památníku 1900/1900, zastávka U Památníku nebo Ohrada, Národní památník na Vítkově, vejděte do budovy památníku a vystoupejte po schodech až nahoru do kavárny
 • Web: www.cafevitkov.cz
 • Co je na čepu: Pilsner Urquell

Nenápadná tabule u památníku s Janem Žižkou na koni vůbec nenapovídá, že se na střeše budovy památníku skrývá tak sympatické posezení. Ze zahrádky zdejší kavárny dohlédnete až do dalekého okolí, necháte se lechtat slunečními paprsky a u toho budete popíjet půllitr točené plzně. Nemá to tam ten Žižka vůbec špatný!

foto: cafevitkov.cz a facebook.com/pg/CafeVitkov

Miminoo

 • Kde to přesně je: na Žižkově, Mahlerovy sady 2699/1, zastávka Jiřího z Poděbrad, hledejte park pod Žižkovskou televizní věží
 • Web: www.slevomat.cz/podnik/870-tower-park-praha
 • Co je na čepu: Staropramen

Přímo pod Žižkovskou věží najdete moderní restauraci, která leží uprostřed zelené plochy. Posaďte se pod strom třeba na houpací lavičku, anebo si vychutnejte osvěžující drink na velké terase s dřevěnou podlahou – pod obřím slunečníkem vám bude skvěle i v těch nejurputnějších vedrech.

A kdyby se vám zachtělo něco podniknout, Žižkovská věž bude jen pár kroků od vás – můžete se podívat, jak vypadá Praha z výšky 93 m!

foto: Slevomat nabídka

Hospůdka Parukářka

 • Kde to přesně je: na Žižkově, Vrch sv. Kříže, park Parukářka, kopec nad Olšanským náměstím, zastávka Olšanské náměstí a pak pěšky směrem k podzemnímu krytu Bezovka
 • Web: www.parukarka.cz/hospudka-parukarka.php
 • Co je na čepu: plzeň, Kozel, Gambrinus…

Na vršku nad frekventovaným Olšanským náměstím najdete ráj – ráj pivařů a všech, kterým ke štěstí stačí výhledy, posezení v trávě a vychlazený pivní mok. Hned “u vchodu” do parku Parukářka potkáte malou hospůdku a dřevěný stánek s výčepem, kde si poručíte pivko dle výběru (v nabídce jich mají několik) a pak si ho taky dle vlastní libosti vychutnáte: na lavičkách, na dece nebo třeba na vyvýšeném posezení s panoramatickým rozhledem na Žižkov. Ách ❤️

foto: pořízeno během návštěvy

Praha 4 

U Pečeného kolena

Pro koleno z restaurace U Pečeného kolena byste si nechali i koleno vrtat! Zdejší pečená kolena jsou prostě s prominutím neskutečná žranice! Třeba naše zákaznice Taťána nám v květnu 2019 napsala, že tu umí nejlepší pečená kolena v Praze. Nás těší, že si je lze vychunat i na prostorné zahrádce, hezky oddělené od silnice živým plotem. 

foto: Slevomat nabídka

Praha 5 

Restaurace Na Václavce

Vila Václavka dala jméno celé ulici. Původně zájezdní hostinec – v současné době moderní restaurace – vás uvítá v plném lesku. Hostům nabízí nejen svou slavnou historii a tradici, ale i veškerý komfort moderního restauračního provozu. Díky poloze restaurace budete shlížet na Prahu z kopce, v místní zahradě doslova zapomenete na celý svět – je to zelená oáza, podívejte se sami:

foto: navaclavce32.cz

Srbská restaurace Jelica

 • Kde to přesně je: v Hlubočepích, Na Zlíchově 35, zastávka Zlíchov
 • Web: www.jelica.cz 
 • Co je na čepu: Staropramen, kvasnicový Schremser

Balkán v Praze? Jelica! Restaurace s kouzelným interiérem, kde se budete cítit jako ve staré světnici. Nemálo kouzelná je i venkovní zahrádka – rustikální stoly a židle, kostkované ubrusy z tkané látky, srbské kameninové nádobí – to vše dotváří skutečně autentickou atmosféru Srbska.

Poloha restaurace u hlavní silnice nenaznačuje, že se za zídkou bude skrývat úplně jiný svět. V areálu zahrádky stojí dřevěná chaloupka, vejměnek a najdete tu i jezírko. Malé hosty potěší skluzavka a fotokoutek, velcí budou nadšení z různých zákoutí, která se v zahradě nachází. Ochutnáte výtečné balkánské speciality, třeba čevapi, pljeskavicu, rolované telecí nebo grilované jehněcí. Ale pozor, příjemným překvapením je, že restaurace je i vegan friendly: vegetariánských a veganských specialit najdete v menu celou stránku!

foto: pořízeno během návštěvy

Smíchovská zahrada

 • Kde to přesně je: na Smíchově, ul. Na Bělidle 310/30, zastávka Anděl nebo Zborovská
 • Web: www.smichovskazahrada.cz
 • Co je na čepu: Staropramen 

Smíchovskou zahradu, která vás okouzlí svou pohodovou atmosférou, najdete v srdci smíchovského Anděla. Celá zahrádka byla vytvořena v souladu s přírodou, její dominantou je majestátní kaštan. Pochutnáte si tu na grilovaných specialitách a na moderní světové kuchyni. 

foto: smichovskazahrada.cz

Praha 6 

Dejvická klubovna

 • Kde to přesně je: v Dejvicích, ul. Generála Píky, v objektu bývalé školky, budova nemá číslo popisné, najdete ji v zahradě na rohu s ulicí Gymnasijní, u železničního viaduktu
 • Web: www.klubovna.povalec.cz
 • Co je na čepu: Černá hora a speciály

Dejvická klubovna byla původně zamýšlena jako místo určené pro studentská setkání. Od doby vzniku (rok 2009) se ale stala nedílnou součástí kulturní mapy celé Prahy. Klubovna je ideálním prostorem pro pořádání koncertů, přednášek, herních večerů, ale především je živým a otevřeným prostorem pro setkávání lidí všeho věku. Zahrada klubovny je pak místo, jež zejména v letních měsících pulzuje životem a má svoji osobitou atmosféru, kterou byste podle nás určitě měli zažít. 

foto: pořízeno během návštěvy

Café Šesťák

 • Kde to přesně je: na rozhraní Dejvic a Bubenče, na Kulaťáku (Vítězné náměstí), zastávka Vítězné náměstí nebo Dejvická, přímo u kruháče
 • Web: www.cafesestak.cz
 • Co je na čepu: Hubertus z Kácova

Café Šesták najdete přímo na Kulaťáku. Na dřevěné podestě tu vznikl veřejný prostor, kde můžete relaxovat, zahrát si deskové hry, ping pong, badminton, zabrnkat si na piano, dát si kávu či osvěžující drink, účastnit se různých workshopů, navštívit koncert nebo protancovat střevíce při jednom z tanečních swingových či latino večerů. 

foto: facebook.com/pg/cafesestak

Hostinec Na staré Vozovně

 • Kde to přesně je: ve Střešovicích, Patočkova 4, zastávka Vozovna Střešovice, areál Muzea městské hromadné dopravy
 • Web: www.staravozovna.cz
 • Co je na čepu: Gambáč, plzeň, Kozel a speciál Tři sestry

Hostinec se nachází v historickém objektu Vozovny Střešovice, kde v současné době najdete expozici muzea MHD. Zahrádku tak ocení především milovníci tramvají: mimo příjemného osvěžení v letním parnu vám totiž nabídne pohled na letitou tramvajáckou historii našeho hlavního města. 

foto: staravozovna.cz

Restaurace Na Slamníku

 • Kde to přesně najdete: v Bubenči, Wolkerova 12, zastávka Sibiřské náměstí a odtud směrem ke kostelu sv. Gotharda
 • Web: www.na-slamniku.cz
 • Co je na čepu: Slamník, Únětice

Restaurace Na Slamníku je jednou z legendárních pražských hospod. Najdete v ní nejen autentickou atmosféru staré pivnice, ale především skvělé jídlo – některé pochoutky vám připraví přímo v kachlových kamnech. Kromě výčepu je Na Slamníku i útulný salonek, proslulý koncertní sál a krásná zahrádka s rozložitou lípou, která vás v létě ochrání proti spalujícím slunečním paprskům.

foto: na-slamniku.cz

Praha 7 

VILA Štvanice

 • Kde to přesně je: ostrov Štvanice, č. p. 858, zastávka přívozu Štvanice a pak pěšky až skoro na druhý konec ostrova, anebo zastávka tramvaje Štvanice a pak sejít z Hlávkova mostu dolů na ostrov
 • Web: www.vilastvanice.cz/vila/cafe
 • Co je na čepu: Břevnovské klášterní, Kácov

Její název zní nabubřele, ale broušené sklo ani zlaté příbory nečekejte. VILA je historická budova, jež se stala domovinou třem divadelním souborům – a tím pádem vlastně takovým ostrovním divadlem. Probíhají tu představení, festivaly, hudební akce, a soubory zde mají zároveň své ateliéry. Taky tu mají kavárnu se stylovým interiérem a před ní stoly a lavice, abychom si výborné břevnovské pivko mohli vychutnat hezky na sluníčku. Zajímavý prostor, který stojí za to objevit!

foto: facebook.com/pg/VILAStvanice

Vozovna Stromovka

 • Kde to přesně je: v Bubenči, Královská obora 2, zastávka Planetárium Praha pak pěšky po hlavní cestě 
 • Web: www.vozovna-stromovka.cz
 • Co je na čepu: Staropramen

Stromovka je jedním z nejlepších míst, kam si zajít na procházku. A po procházce to chce osvěžující pauzu, že? Zastavte se ve Vozovně, ve stínu stromů a velkého pivního stanu se odpočívá moc příjemně. Děti, které budou i po procházce mít pořád energie na rozdávání, se mohou vyřádit na parádním obřím hřišti. Win win pro rodiče i ratolesti.

foto: vozovna-stromovka.cz

Art and food ZOOna

 • Kde to přesně je: v Troji, U Trojského zámku 4/1, vedle pražské zoologické zahrady, zastávka Kovárna, Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja a pak pěšky směrem k řece, můžete jet taky přívozem P8 z Císařského ostrova, příjemná je procházka (nebo projížďka) podél Vltavy: vydejte se od Trojského mostu Vodáckou ulicí, ZOOnu budete mít po pravé ruce
 • Web: www.zoone.cz
 • Co je na čepu: různé druhy piv, budete mít na výběr

Pokud vás baví “hipsteřina”, určitě navštivte koncept ZOOna. Ten dostal název od své polohy – najdete ho totiž hned vedle zoo. Celému prostoru vládne tak trošku punková atmosféra: vedle staré polorozpadlé budovy stojí několik otevřených hangárů, pod kterými najdete posezení a stánky s jídlem a pitím, a celé prostranství je “dozdobeno” nábytkem a stánky z palet. Děti to tu milují, protože mohou běhat, jak se jim zlíbí, dospělí si to tu oblíbí právě pro tu uvolněnost. Jen pozor, otevřeno je jen během víkendů.

foto: facebook.com/pg/artandfoodzoone.cz

U letenského zámečku

 • Kde to přesně je: na Letné, Letenské sady 341, zastávka Nábřeží Kapitána Jaroše a pak pěšky nahoru do kopce
 • Web: www.letenskyzamecek.cz
 • Co je na čepu: plzeň

Výhledy na město na jedničku, pivo na jedničku, stín stromů na jedničku. Posezení u letenského zámečku přitahuje Pražany i turisty. Naštěstí stolů je tu hodně a kdyby se místo přece jen nenašlo, postávat jen tak u zábradlí a kochat se stověžatou Prahou má svoje kouzlo. Výhodou pro rodiče je, že tu nejezdí auta a děti se tu vyřádí na hřišti (nebo se třeba můžou prohánět kolem dokola na koloběžce).

foto: prague.eu

Containall Stalin a Stromovka

 • Kde to přesně je: Stalin na Letné přímo pod metronomem, zastávka Čechův most a pak hurá do kopce, Stromovku najdete v Holešovicích, v parku Stromovka, běžte od výstaviště směrem k řece
 • Web: www.containall.cz
 • Co je na čepu: různé druhy piv, třeba Rychtář desítka, vinohradská jedenáctka nebo Károva jedenáctka – pivo vařené speciálně pro Containall v Chotěboři

Kde si budete připadat jako v cool čtvrti uvolněného Berlína! Na Stalinu! Tohle místo dostalo název podle toho, že tu v letech 1955–1962 stál pomník sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina – tehdy největší skupinové sousoší v Evropě. Dnes tu díky bohu stojí místo něj kinetický sochařský objekt, stroj času, s názvem Pražský metronom – a místo Stalinovi se tu klaníme skvělému pivu. To vám natočí ve stánku tak trošku punkově zbudovaném hned pod metronomem. Usaďte se na plážové lehátko, na schody nebo třeba na zídku vedle kyvadla a užívejte si výhled na město. Když budete mít štěstí, třeba si vychutnáte i hudební kulisu – velmi často tu bývají koncerty.

Containall Stromovka

foto: facebook.com/pg/StalinContainall a facebook.com/pg/containall

Praha 8 

BAR/ÁK

 • Kde to přesně je: v Karlíně, Za Poříčskou bránou 7, zastávka Florenc a pak projít pasáží
 • Web: www.bar-ak.com
 • Co je na čepu: Únětice

Kreativní zahrádka v místě, kde byste ji ani v nejmenším nehledali. To je BAR/ÁK, posezení ve vnitrobloku pod pavlačemi s barem v garáži. Pivo tu chutná nejlíp v podvečer, když se vám nad hlavou rozsvítí desítky světýlek. Místo mají “na svědomí” Divoké matky – spolek, který má bohaté zkušenosti s oživováním tak nějak sešlých a zapomenutých pražských veřejných prostor. Plácek u Florence se jim povedlo přivést k životu na výbornou! Dostanou vás válečkem vymalované stěny i retro židle.

foto: Lukáš Hamáček,  facebook.com/pg/barakflorenc

Dva kohouti

 • Kde to přesně je: v Karlíně, Sokolovská 81/55, zastávka Karlínské náměstí, budova vedle Lokálu, projděte průchodem do dvora
 • Web: www.dvakohouti.cz
 • Co je na čepu: vlastní piva uvařená přímo zde a piva z pivovaru Matuška (většinou mají jejich kompletní týdenní nabídku)

Když se dají dohromady sládek Adam Matuška z pivovaru Matuška a mistr výčepní z Lokálů Lukáš Svoboda, nemůže to dopadnout jinak, než geniálně. Dopoledne se u Dvou kohoutů pivo vaří, odpoledne se otevírají dveře pivachtivým hostům a do práce se dávají páni výčepní. V nabídce jsou klasická piva, ale na své si přijdou i milovníci speciálů. A ti, kdož si rádi pivo vychutnají venku, si na své přijdou obzvlášť: prostorná zahrádka ukrytá ve dvoře nabízí posezení nerušené hlukem aut a tramvají. Přímo v „Kohoutech“ vám nabídnou jídla na malý hlad, třeba nakládanou zeleninu, klidně se ale na zahrádku můžete vzít pečené maso z restaurace Grils, která je na druhé straně dvora.

foto: facebook.com/pg/dva.kohouti

Přístav 18600

 • Kde to přesně je: v Karlíně, Rohanský ostrov 8 (nejbližší adresní bod je Za Karlínským přístavem 683/4), zastávka Křižíkova a pak pěšky kolem kancelářských budov směrem k Vltavě, přijedete sem i přívozem z Holešovic (areál je cca 300 m od zastávky přívozu)
 • Web: www.18600.cz
 • Co je na čepu: karlínské pivo Křižík

Ač v srdci Karlína a hned vedle majestátních bytovek a business center, budete si tu připadat tak trošku jako v campu. Kontejner, ve kterém se točí pivo, druhý, kde vám z okýnka podají třeba hotdog, beachvolejbalové hřiště, grilovačky (které jsou tu možné i na vlastních malých grilech), skupiny lidí u velkých kamenných stolů i posedávající na nábytku z palet u vody… Přístav 18600, to je ztotožnění letní pohody. A z pivka můžete jet domů lodí jako pán! Palec hore za zálohované kelímky (mají tu tzv. nicknacky).

foto: pořízeno během návštěvy

Kasárna Karlín

 • Kde to přesně je: v Karlíně, Prvního pluku 20/2, přímo u zastávky Pernerova
 • Web: www.kasarnakarlin.cz
 • Co je na čepu: Vinohrady, plznička, Kozel, Samson a Křižík

Karlín je vnitroblokových posezení mezi starými opuštěnými budovami král! Z BAR/ÁKu můžete přeběhnout jen o kousek dál do kasáren. I tady se pivo točí v garáži. Vychutnávat si ho budete z plážové židličky s výhledem na budovy kasáren z roku 1848, které jsou chráněny jako kulturní památka České republiky. Kromě ubytování pro vojáky sloužila kasárna během okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 nakrátko i jako provizorní protiokupační vysílání nezávislého Československého rozhlasu. Zkrátka psaly se tu dějiny. Kdyby vás přepadla nuda – až se dokocháte historií – můžete si pinknout na “beachi”, anebo si užít promítání letního kina. Děti zaujme stánek z kmene stromu s názvem „Prastánek“.

foto: www.facebook.com/kasarnakarlin

Pivo Karlín

 • Kde to přesně je: v Karlíně,   Pernerova 691/42, v budově Butterfly – tam, co najdete i Slevomat, zastávka Urxova a odtud pěšky přes Lyčkovo náměstí pořád dozadu k Autokomplexu Menčík
 • Web: www.slevomat.cz/podnik/138198-pivo-karlin
 • Co je na čepu: vlastní pivo Karlín

Nedávno otevřená restaurace zaměřená na masové speciality, která kromě dobrot zejména z vepřového masa nabízí i řemeslné pivo. Usadit se s ním můžete ke stolu před restaurací, odkud budete moct pozorovat ruch kolem business komplexu Butterfly.

Anebo se posaďte na velkorysou zahrádku o kousek dál, za budovou. O ruchu ze silnice nebudete mít ani tušení, ve vašem zorném poli bude jen zeleň, sklenice s pivem a vaše společnost. Velká zahrádka je celá dřevěná a je krytá velkými slunečníky. A dost pravděpodobně tu potkáte někoho z našich kolegů, Slevomat totiž sídlí jen o patro výš.

Tip našeho kolegy Lukáše:Dělají tu moc dobrá polední menu, každý týden mě překvapí něčím originálním. Večer k pivu si dávám nejrači poctivé steaky nebo škvarky z mangalice. I když ty vepřové krekry jsou taky boží!

foto: Rusty Shepherd, pořízeno během návštěvy

Long Island Libeň

 • Kde to přesně je: v Libni,  U Českých loděnic, přímo u říčky Rokytka, pod Löwitovým mlýnem, ze zastávky Divadlo pod Palmovkou běžte pěšky k Libeňskému zámku a odtud směrem k řece
 • Web: www.facebook.com/longislandliben
 • Co je na čepu: karlínské pivo Křižík

Další projekt provozovatelů Přístavu 18600 najdete v Libni. U vody je v horku o něco příjemněji – ještě víc, když večer z nábřeží pozorujete hvězdy a grilujete si vlastní dobroty na zapůjčeném grilu. Najdete tu outdoor bar, venkovní galerii a když budete mít štěstí, třeba právě při vaší návštěvě bude probíhat některá z kulturních akcí. Tohle by šlo!

foto: facebook.com/pg/longislandliben

Praha 9 

Permanent Beer Fest v Pragovce

 • Kde to přesně je: ve Vysočanech, Kolbenova 923/34, zastávka Poštovská
 • Web: www.pbfest.cz/permanent
 • Co je na čepu: vždy 12 speciálů z ČR i ze světa

Největší zahrádka s točenými pivky ve střední Evropě? PBF! Pražákův “best friend”, jak pivní venkovní podnik nazval náš kolega. Areál Pragovka se od března do září mění v jeden velký výčep, kde je naraženo v jednu chvíli hned dvanáct sudů s řemeslnými pivy z Česka i ze zahraničí. Stylové místo se značně hipsta duchem vás oslní hodně pohodovou atmosférou. Stolky ve tvaru cívky, žárovičky, graffiti, průmyslové budovy… Tohle místo má prostě něco do sebe! P. S. Otestovali jsme, že děti tu vydrží hodně dlouho, desetitisíce kamínku je baví možná víc než pískoviště.

foto: facebook.com/pg/permanentbeerfest

Praha 10 

Malešický mikropivovar

 • Kde to přesně je: v Malešicích, Malešická 126/50, zastávka Malešické náměstí a odtud kousíček pěšky po hlavní
 • Web: www.malesickymikropivovar.cz
 • Co je na čepu: nejrůznější pivka, třeba Malešický originál

Tohle je ráj, tohle je rá-á-áj! Pořád Praha, pohoda jako na vesnici. Dejte si Malešice jako cíl výletu, nebudete litovat. Malý pivovárek uprostřed této malebné pražské části vás okouzlí zelenou zahrádkou skrytou před zraky kolemjdoucích i vynikajícími pivy.

Venkovní posezení nabízí dostatek míst, stín slunečníků – a pokud byste si potřebovali dát “dvacet”, můžete zaplout do houpací sítě. Nebo naberte síly konzumací některé z grilovaných dobrot, kuchař je připravuje přímo venku na zahrádce.

foto: malesickymikropivovar.cz

Praha 13 

Pivovar Lužiny

 • Kde to přesně je: na Lužinách, Archeologická 2256/1, u metra Lužiny
 • Web: www.pivovar-luziny.cz
 • Co je na čepu: vlastní piva

Na Lužinách si příjemně posedíte na velké terásce místního pivovaru. Naše kolegyně Zuzka si to tu oblíbila jakožto cíl svých cyklovýletů – mají tu stojany na kola a piva jsou tu prý jedna báseň, takže má motivaci šlápnout do pedálů.

foto: ocluziny.cz

Praha 20 

Počernický pivovar

 • Kde to přesně je: v Dolních Počernicích, Národních hrdinů 3, zastávka Škola Dolní Počernice a pak pěšky směrem za kostel
 • Web: www.slevomat.cz/podnik/122310-pocernicky-pivovar
 • Co je na čepu: vlastní piva, nám chutná nejvíc Počernická dvanáctka a tmavá Počernická Barborka

Náš zákazník Jaroslav ohodnotil tento podnik slovy “Výborné pivo, příjemné prostředí” (7. 4. 2019). K tomu si domyslete velkou zahrádku s dřevěným slunolamem a šumění stromů. Co víc si člověk může přát? 

foto: facebook.com/pansky.dvur.dolni.pocernice

Nestačilo? No dobře, máme pro vás více tipů!

Prozkoumat další restaurace se zahrádkou

Nikola Valiánová

Nikola Valiánová

Moravská holka, co už třetím rokem objevuje svět z výchozího bodu Praha. Výletník, pisálek, žrout, snílek a požitkář. Specializuje se na konzumaci smaženého sýra. Kromě něj ji nabíjí energií nové projekty a výzvy, které většinou přijme, protože je pro každou špatnost.