Léto bez zmrzliny? Nikdy! A proto vám prozradíme naše oblíbené tipy

Léto bez zmrzliny? Nikdy! A proto vám prozradíme naše oblíbené tipy

Slevomat 2. 7. 2019 Sdílet

Léto a zmrzlina tvoří nerozlučnou dvojku, a proto je první týden naší velké prázdninové soutěže právě v duchu této ledové pochoutky. Vy a vaše děti máte veledůležitý úkol, ze kterého si klidně můžete udělat sladký projekt na celé dva měsíce. Zapotřebí budou především mlsné jazýčky. Vaším úkolem je totiž najít tu nejlepší zmrzlinu na světě. Takový průzkum samozřejmě vyžaduje spoustu úsilí a ochutnávání. Podělte se o své objevy a sdílejte s námi průběh zmrzlinového pátrání.

S několika tipy začínáme my – vyrobte jednoduchou zmrzlinu bez přidaného cukru, vyzkoušejte zmrzlinu ve vafli, přidejte si na pohár neobvyklé ingredience.

Domácí zmrzlina za pár korun bez přidaného cukru

Nebudete potřebovat žádný zmrzlinový přístroj, stačí pouze mixér. Jak na to? Superhrdinou naší  nejoblíbenější zmrzliny je banán. Ten je totiž dost sladký, takže do vzniklé ledové hmoty nemusíte přidávat vůbec žádný cukr. Čím je totiž banán zralejší, tím je sladší. Jdeme na to!

Zralé banány nakrájejte na kolečka a dejte je do mrazáku. Než banány zmrznou, máte dostatek času si ověřit, zda máte doma dost silný mixér, aby zmrzlé banány přeměnil na ledový banánový krém. Pokud takový nevlastníte, nesmutněte, bohatě postačí i ten se slabším výkonem, banány ale budete muset nechat chviličku povolit. Spokojíte-li se s banánovou příchutí, máte hotovo. Pokud si ale chcete dopřát větší laskominu, fantazii se meze nekladou. 

Do dvou rozmixovaných banánů můžete přidat třeba tři lžíce neslazeného kakaa, dvě lžíce smetany a půl lžičky vanilkového extraktu, nebo do stejného množství banánů přidat tři lžíce kondenzovaného mléka a půl lžičky mleté skořice. Pokud máte raději zmrzlinu jen z ovoce, přidejte do banánů jahody, borůvky nebo maliny a dvě lžíce smetany. Určitě si pochutnáte. 

Nejste fanouškem banánů? Nevadí. Rozmixujte za čerstvé jahody, maliny, borůvky, mango… prostě ovoce podle vašeho gusta. Oslaďte ho medem, javorovým, agávovým, nebo datlovým sirupem nebo stévií, přelijte směs do formiček a nechte zmrazit. Výsledná ovocná dřeň přijde v letním parnu vhod. 

Objevte všechny zmrzlinové nabídky na Slevomatu

Jak vznikl zmrzlinový kornoutek?

Historie zmrzlinového kornoutku není zcela jasná. První zmínky o něm byly zaznamenávány ve francouzských kuchařkách  již od roku 1825. První patenty na zmrzlinové kornoutky získali, velmi překvapivě, Italové. Prvním byl v roce 1902 Antonio Valvona, který získal patent na stroj, jenž vyráběl sušenkové mističky na zmrzlinu, druhým pak o rok později Italo Marchioni, který si zaregistroval patent výrobník na nádobky na zmrzlinu.

Kornoutek v pravém slova smyslu ale spatřil světlo světa ještě o rok později v americkém St. Louis ve chvíli, kdy zmrzlináři syrsko-libanonského původu, Arnoldu Fornachovi, došly papírové mističky, ve kterých svou zmrzlinu prodával. Naštěstí si všiml stánku stojícího opodál, ve kterém Ernest Hamwi prodával vafle. Podnikavý Arnold od souseda pár vaflových oplatek zakoupil, sroloval je do nám dobře známého tvaru a kornoutek byl na světě. Kolem vzniku kornoutku se nicméně vedou spory a zdá se, že se nikdy úplně přesně nedozvíme, jak to s ním opravdu bylo. Důležité ale je, že tahle křupavá pochoutka existuje. A protože lidstvo má ve zvyku nahrazovat dobrou věc věcí ještě lepší, vznikla postupem času i belgická vafle naplněná zmrzlinou. Co vy na to? 

Čerstvě upečená vafle se stočí do kornoutku a podle vašeho výběru se naplní zmrzlinou, ovocem i zdobením. Tuhle dobrotu pod názvem bubble vafle najdete dnes už na mnoha místech. Pokud budete o prázdninách v Olomouci, využijte na ni slevu do Cafe M v centru města.

Chceme vyrazit na bubble vafle

Ovoce? Čokoládu? Gumové medvídky? Můžete všechno

Jsou do čokoládové zmrzliny lepší zelení gumoví medvídci nebo žlutí? Na jakou barvu obarví lentilky vanilkovou zmrzlinu? A je kombinace zmrzliny a praskajících tapiokových kuliček skvělá, nebo si ji už nikdy nedáte? To si žádá pořádný experiment. Skvělé podmínky pro jeho pořádání najdete ve Funny Danny, kde si sami natočíte a dozdobíte mražený jogurt.

Chceme experimentovat ve Funny Danny

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.