Skvělé zázemí pro nespočet božích výletů? Hotel Epocha v Jizerkách

Skvělé zázemí pro nespočet božích výletů? Hotel Epocha v Jizerkách

I LOVE CAKE 21. 5. 2019 Sdílet

V Janově nad Nisou, tedy na ideálním místě pro nejrůznější výlety pěšky, autem i na kole, stojí hotel Epocha. A právě ten vám poskytne perfektní zázemí, do kterého se budete rádi vracet po aktivně prožitém dni. S rodinou se sem vydala i mama blogerka Kamila z blogu I love cake, která tu toho stihla prozkoumat opravdu o hodně. O své tipy se s námi podělila, a tak se můžete inspirovat, kam příště vyrazit.

Chci na Slevomatu pořídit voucher do hotelu Epocha

Jak si to tady mama blogerka s rodinou užila?

Jak se zdá, všechny cesty letos vedou do Janova nad Nisou. Nikdy předtím jsem tam nebyla a letos tam měl syn Mojmír už dvě soustředění a školu v přírodě, takže když přišla možnost jet otestovat hotel Epocha právě v Janově, řekla jsem si super, alespoň omrknu, kam to vlastně jezdí a co na tom Janově je.

Vyrazili jsme v trochu pro nás netypické sestavě, já s malým Augustinem a do party jsme přibrali tentokrát babičku. V pátek, kdy jsme za slabou hodinu a čtvrt z Prahy k Epoše dorazili, bylo zrovna krásně teplé počasí, hodili jsme tedy jenom rychle kufry na pokoj a šli se projít po nejbližším okolí, okolo místních roztomilých chalup, kde to je samý kopeček.

Když jsme se vrátili k hotelu,  Agi okamžitě letěl na hřiště, které je přímo naproti vchodu a žádným dětským očím nemůže zůstat utajeno. Pak už jsme si taky konečně šli vybalit na pokoj věci. Pokoj jsme měli v prvním patře – hotel není bezbariérový, ale naštěstí s sebou už kočárek nemusíme mít pořád, zůstal tedy v autě. Pokoj mě mile překvapil, byl světlý a prostorný. S Agim jsme si zabrali manželskou postel a babička dostala „přistýlku“, což nebylo žádné rozložené lehátko, ale plnohodnotné jednolůžko.

Na sobotu jsme měli vymyšlené výlety, tak jsme se pořádně posílili na snídani, kde v nabídce najdete klasiku ve formě pečiva, zeleniny, ovoce, šunky, sýrů, sladkého pečiva, müsli a samozřejmě pro mě nezbytné kávy. Co je super, že v restauraci mají obrovský koš s hračkami, takže se Agi ve chvíli, kdy usoudil, že jídla bylo dost, zabavil.

Po snídani už jsme vyrazili směr první výlet. Autem jsme se přesunuli snad ani ne pět minut do Bedřichova, odkud jsme chtěli dojít na rozhlednu Královku. Ukazatel říkal, že Královka je jeden kilometr. Šli jsme, šli, kilometr za námi, Agi odmítající chodit a Královka nikde. Po docela dlouhé době jsme narazili na rozcestí s mapou, kde jsme zjistili, že jsme se ztratili. Chybu jsme udělali hned u parkoviště místo nahoru jsme šli okolo rybníku doleva, tak nedopadněte jako my, až tam půjdete.

Když jsme se vrátili zpět, nechtěli jsme riskovat další časovou ztrátu, tak jsme prostě „na Pražáka“ sedli do auta a ke Královce jsme dojeli. Před rozhlednou je krásné a veliké dětské hřiště, kde jsme opět na nějakou dobu museli zůstat. Z rozhledny uvidíte široko daleko, Jizerky, Krkonoše, Německo i Polsko.

Kousek od rozhledny je také Mravenčí stezka dlouhá zhruba 2 km. Na dřevěných sochách ukazuje zvířata, která žijí právě v Jizerkách. Obloukem jsme se vrátili zpátky ke Královce a chtěli ještě jít dál. Otevřely se před námi krásné výhledy na louky a malé kopečky. Došli jsme až k Prezidentské chatě, která  pro nás byla obrovským překvapením. Čekala jsem takovou tu českou turistickou klasiku, ale podávají tu jak klasická česká, tak i odlehčená, hodně zajímavá jídla. Nevěděli jsme, co si vybrat dřív. Všechno, co jsme ochutnali, bylo opravdu výborné a shodli jsme se, že sem se rozhodně vrátíme.

Dalším cílem byla vodní nádrž Josefův důl. Autem jsou to dvě minuty, ale cesta se dá krásně spojit a pěšky jít z Prezidentské chaty k přehradě, jsou to necelé 4 km. Z parkoviště jsou to k přehradě cca dva kilometry. Jde se po široké asfaltce, úplně v pohodě cestu zvládnete s kočárkem, nebo děti na odrážedlech a malých kolech.

Poslední cíl dne byl liberecký Ještěd. Autem jsme dojeli k prostřednímu parkovišti, ten poslední kopeček i s kočárkem vyšlápli a nahoře se tetelili z výhledů. V hotelu jsme do sebe rychle kopli výborný vývar a šli na pokoj, kde jsme vytuhli. Horský vzduch v kombinaci s chůzí udělá své.

Janov má jednu obrovskou výhodu, a to je nepřeberné množství aktivit a míst, která se dají v okolí navštívit. Místa, která bych příště ještě navštívila, kdybych s sebou měla i staršího syna, je bobová dráha v Janově a přilehlé obří trampolíny nebo lanový park v Bedřichově. Jizerské hory si mě získaly a rozhodně jsem tam nebyla naposled! 

I LOVE CAKE

I LOVE CAKE

Jsem máma dvou turbo kluků, díky kterým jsem pořád v pohybu. Vymýšlím program tak, aby uspokojil batole i skoro školáka milujícího veškerý pohyb a adrenalin. Vedou u nás výlety do hor, kola, zábavní parky a díky nedávno pořízenému obytnému autu se z nás stávají pomalu a jistě dobrodruzi užívající si svobodu přejezdů a přespávání v přírodě. Rozhodně ale nepohrdnu ani životem ve městě, kde vyhledávám hlavně dobré kavárny a restaurace, a v létě miluji pikniky v parcích s kamarádkami a dětmi batolícími se okolo nás a demolujícími naše pečlivě připravené svačiny.