Trasa: Praha – Osvětim, Březinka a zpět Svozy: Jaroměř za 150 Kč/os., z Hradce Králové a z Pardubic za příplatek 250 Kč/os. a za sjezd aubusu Olomouc 50 Kč /os. Cena je vždy za obousměrnou cestu.
Storno: Do podepsání smlouvy je možné stornovat voucher přes Zákaznickou podporu Slevomatu. Po podepsání smlouvy se storno řídí všeobecnými podmínkami CA EDUCA, obracejte se tedy rovnou na CA.
Nákup na firmu: Zažádat o vystavení dokladu pro Nákup na firmu můžete během objednávky v košíku nebo také do 14 dní od zaplacení objednávky ve vašem profilu. U nabídek cestovních kanceláří bude daňový doklad vystaven do 15 dnů po skončení zájezdu.
1 800 Kč −50 % 899 Kč
1 800 Kč −50 % 899 Kč
Ukončeno
Poznejte děsivou historii koncentračního tábora v Osvětimi a Březinky během jednodenního výletu s CK EDUCA.
Po stopách holokaustu
Termín holokaust pochází z angličtiny a označuje naprosté zničení, katastrofu, nebo masakr. Po roce 1978 začal být tento pojem obecně používán pro označení nacistické politiky systematického hromadného pronásledování a vyvražďování Židů. Současně je tak označován celý nacistický perzekuční systém věznic, káznic či táborů, kde byly vězněny náboženské, židovské, etnické či politické skupiny.
V rámci genocidy směřované proti židovskému etniku, bylo vyvražděno přes 6 milionů Židů. Pokud pod pojmem holokaust chápeme nacistickou perzekuci jako celek, hovoříme o počtu obětí holokaustu mezi 11 až 17 miliony lidí.
Osvětim
Tábor získal svůj název podle nedalekého polského města Osvětim (polsky: Oświęcim, německy: Auschwitz) a jeho část podle vesnice Březinka (polsky: Brzezinka, německy: Birkenau), která leží přibližně šedesát kilometrů západně od Krakova.
Tábor byl Německou říší zřízen na základě příkazu Heinricha Himmlera ze dne 27. 4. 1940. Původně byl určen pro Poláky, ale v létě 1941 nacisté rozhodli, že právě zde dojde ke konečnému řešení Židovské otázky (Holokaustu).
Velitel tábora, Rudolf Höss (či Rudolf Höß), při Norimberských procesech uvedl, že v Auschwitzu zemřely více než tři miliony lidí. Podle Státního muzea Auschwitz-Birkenau však v tomto táboře zahynulo 1,1 milionu lidí, z nichž bylo přibližně 90 % Židů ze všech evropských států.Většina obětí byla zavražděna v plynových komorách areálu Auschwitz II plynem Cyklon B, který se používal na trávení potkanů a škůdců. Dodnes se tento jed používá, avšak pod jiným označením.
Smrt ostatních byla způsobena systematickým hladověním, nucenými pracemi, absencí zdravotní péče, individuálními popravami a lékařskými experimenty na lidech.