





Zobání pro zdraví: dýňová, konopná a ostropestřecová semínka
Přehled nabídky





„Jsme malá, ale šikovná,“ volají sborově semínka a mají pravdu!
Když člověka honí mlsná, je schopen sezobnout, na co přijde. Jděte na to chytře a zobejte průběžně zdravá semínka, která vás nejen zasytí a zaženou chuť na něco dobrého, ale mají i řadu dalších pozitivních účinků.
Vyberte si balíček dýňových semínek nebo vyzkoušejte ta z ostropestřce (v nabídce jsou celá i drcená), případně sáhněte po konopných.
Všechny tyto dobroty obsahují množství živin, vitamínů a mají další hodnotné vlastnosti. Jsou navíc lehce stravitelné a dají se konzumovat na mnoho způsobů, samotné či třeba v jogurtech a müsli.
Tip: Co takhle udělat si výborné žitné slunečnicovo-sezamové krekry? Mrkněte na recept.
Žitné slunečnicovo-sezamové krekry
Na dokončení po upečení (můžete vynechat, je to zajímavý chuťový efekt):
Troubu si předehřejte na 160 °C, ideální je horkovzduch. Všechny ingredience smíchejte dohromady. Chcete-li mít tekutější těstíčko, klidně přidejte více vody. Hmotu rozetřete na plech potažený pečícím papírem na co nejtenčí vrstvu. Posypte ještě částí semínek na efekt. Sezamová hmota je bledá, přidejte proto trochu černého sezamu, ale není to nutné. Pečte asi 20 minut. Potom placku vyndejte a potřete směsí tekutého medu a pomerančové šťávy. Dejte ji dopéct ještě na 10 minut. Klidně i víc, chcete mít krekry pěkně vykřupané. Hlídejte je ale, aby se nespálily. Po upečení si placku nakrájejte, na jaké tvary chcete. Ale můžete si je i jen tak ulamovat. Záleží na vás. Po vychladnutí skladujte v uzavíratelné nádobě, aby vydržely křupavé. |
Seznamte se s nimi blíže
-
Dýňová semínka se dají jíst samotná, v jogurtech, salátech, hodí se k masu či do polévek a přidávají se i do pečiva. Doporučují se 1–2 polévkové lžíce loupaných semínek denně.
Obsahují minerály (fosfor, hořčík, mangan a železo), látky podporující snížení hladiny cholesterolu, L-tryptofan, zinek, vitamíny B a E, bílkoviny aj. Přispívají rovněž ke zdraví prostaty a mají pozitivní účinky na akné.
-
Ostropestřec se používá jako prostředek při špatném trávení, žlučníkových kamenech, kolikách a zánětech žlučníku a jater, dále jako podpůrný prostředek při dietách a k pročištění organismu.
Ostropestřec je léčivá bylina, jejíž původ je ve Středomoří, na Kanárských ostrovech a také v Asii. Tato rostlina s výrazným fialovým kvítím má semena, která se kromě bylinkářství využívají také v lékařství. Tlučený prášek vznikne drcením semen ostropestřce. Svými léčivy účinky je velmi proslulý. -
Konopné semínko je hitem současnosti. Jedná se o semínko z tzv. technického konopí, jehož původ je v Asii. Technické konopí v sobě nenese THC a je velmi bohaté na vitamíny a minerály.
Upozornění: Maximální hmotnost 1 objednávky je 10 kg včetně obalového materiálu.
Adresa pro případné vrácení zboží:
Byliny.cz, Hlavní třída 679, 708 00 Ostrava-Poruba