V rámci vstupného lze navštívit i aktuální výstavy
Nejznámější kriminální případy
„Mám to!“ Všichni se ohlédli. U vitríny s nevyřešenými případy stál 10letý kluk. „Srovnal jsem otisky prstů na vitríně s otisky v dokumentech – a vím, kdo před 20 lety ukradl z muzea sejf!“ Průvodce nápadně zbledl.
Víte, od kdy můžeme sledovat existenci bezpečnostních sborů u nás? Nejméně od roku 1785! V Muzeu Policie ČR si můžete tuhle poutavou historii projít od začátku až do současnosti. Vezměte celou rodinu a přijďte se přesvědčit, že policejní historie nebyla ve skutečnosti o nic méně zábavná a zajímavá než ta smyšlená v detektivkách nebo v oblíbených seriálech.
Tip: Před návštěvou muzea doporučujeme navštívit webové stránky muzea pro zjištění aktualit a posledních informací (např. uzavření muzea z technických důvodů apod).
Otestováno mama blogerkou
Blogerka Pavla z blogu Oh My Beautiful Life vyrazila do muzea se syny (7 a 4 roky) a byli nadšení všichni: „Starostu nejvíc bavila ukázka místa činu po automobilové nehodě. Tam se trošku zasekl. Juniora zase bavil samopal, video ukázky policejních zásahů, kriminální koutek a zkoumání důkazů.“
Četníci, SNBáci, policajti, fízlové… K životu společnosti odjakživa patřila kriminalita a společnost vždycky hledala efektivní prostředky, jak ji potírat. V muzeu si můžete prohlédnout nejenom dobové dokumenty, ale i konkrétní vybavení, výzbroj a uniformy, které příslušníkům bezpečnostních zdrojů v té které době sloužily, ať už si zrovna říkali jakkoliv.
V rámci rodinného vstupného si můžete prohlédnout i aktuální výstavy. V rámci expozice je i spoustu interaktivních prvků, jako například vytváření portrétu pachatele, otisky prstů, rám na detekci kovů a další.
Lajk od Super mámy
Expozice je zajímavá nejen pro dospělé, ale i pro děti – kde jinde by si kluci vlezli na policejní motorku?