
Tajemné a dobrodružné: prázdninová prohlídka podzemí s piknikem pro celou rodinu
Přehled nabídky
Dobre vino a hezke podzemi :)
Zobrazit všechna hodnocení

Termín
Platnost 1. 7. – 27. 8. 2023.
V ceně
Prázdninový piknik ve Valtickém podzemí pro 2 dospělé osoby a až 5 dětí do 17,9 let
- Individuální prohlídka podzemí bez průvodce (prohlédnete si podzemní město vína, labyrint 13 historických sklepů v celkové délce přes 900 m)
- Lahev vína dle výběru – 0,75 l (původní cena do 250 Kč)
- 40 tolarů (1 tolar má hodnotu 5 Kč) – tolary můžete využít na degustace vína nebo si za ně koupit i láhev domů
- Voda ve džbánku
- 2× gravírovaná sklenička na víno, suvenýr z Valtického podzemí
- Moravské sklepní pohoštění (sýry, uzeniny, chléb – skladba se může lehce měnit)
- Domácí paštika ve skle (můžete odnést i s sebou)
- Zapůjčení piknikového koše vč. nádobí
Omezení
- Individuální prohlídka může být zkrácena o úsek s privátní akcí. Vždy ale uvidíte větší část podzemí.
- V pátek, sobotu a o státních svátcích je možné voucher uplatnit max. do 16:00, tedy přijít nejpozději v 16:00 a mít tak 2 hodiny na prohlídku, protože od 18:00 se zde konají hudební večery.
- Rezervaci pikniku provádějte alespoň 3 dny předem na e‑mailu info@valtickepodzemi.cz a uveďte kód voucheru. Z důvodu omezené kapacity doporučujeme včasnou rezervaci.
- Upozornění: V případě probíhající akce v podzemí bude okruh prohlídky upraven dle aktuálních možností. Před příjezdem si na webu zkontrolujte, zda v době vaší plánované návštěvy nebude areál uzavřen z důvodu konání soukromé akce.
- Otevírací doba se během roku mění, sledujte ji na https://www.valtickepodzemi.cz/kontakt/#oteviraci-doba
- V ceně je vstup až pro 5 dětí do 17,9 let, osoby nad 18 let platí vstupné 50 Kč.
Otevřené vouchery: Voucher lze v rámci 14denní zákonné lhůty od zakoupení stornovat. Při zrušení rezervace či změně v pracovní dny nejpozději 3 dny před domluveným termínem voucher zůstává v plné platnosti. Při zrušení rezervace či změně v kratší lhůtě voucher propadá v plné výši, takový voucher nelze refundovat. Změna je možná pouze jednou nebo po domluvě s poskytovatelem služby.
Využijte body ze zaměstnaneckých programů. Na tuto nabídku můžete využít body těchto benefitních společností:
- Sodexo – převést body
- Edenred – převést body
- Benefity.cz – převést body
- Benefit Plus – převést body
- Up – převést body
- Benefitka – převést body
- LemonPay – převést body
Jak funguje převod benefitních bodů?
Sklep není vždy jen děsivé místo. V tomhle strávíte dobrovolně a rádi i několik hodin!
Je totiž ten pravý čas si s celou rodinou užít netradiční a trochu tajemné prázdninové dobrodružství! Naplánujte si výlet na Moravu a zažijte sílu spojení historie, vína a dobrého jídla. Voucher platí pro 2 dospělé a až 5 dětí, takže můžete dorazit v opravdu velké skupině.
Prohlídka je individuální, probíhá bez průvodce a vy si tak můžete prohlédnout podzemní město vína a labyrint 13 historických sklepů (v délce celkem 900 m) sami a ve svém vlastním tempu. V některých místech se budete pohybovat v hloubce až 12 metrů! S sebou budete mít spoustu dobrot a vína – sýry, uzeniny, chléb, domácí paštiku a to vše v piknikovém koši i s nádobím. Užijete si tedy podzemní hodování naplno.
Super info: S sebou domů si odnesete dvě gravírované sklenky na víno jako suvenýr a navíc dostanete 40 tolarů (1 tolar má hodnotu 5 Kč) na další útratu.
Otestováno blogerkou
V podzemí si večer užila také blogerka Píšu, protože víno: „Na tenhle zážitek budu vzpomínat dlouho! S kamarádkou jsme byly nadšené z ochotné obsluhy, která nám všechno mile vysvětlila, i z kouzelného labyrintu chodbiček, kde na vás na každém metru dýchá historie. Víno bylo přímo vynikající, pochutnaly jsme si i na pikniku a jako třešnička na dortu byla živá hudba. Zkrátka a dobře nádhera.“
Mrkněte na celou recenzi a fotky
Přečtěte si více o historii Podzemního města vína – labyrintu historických vinných sklepů a sklípků.
Valtické podzemí je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti Vinařství ANNOVINO Lednice postupně odhalovat, sanovat a posléze i zpřístupnit veřejnosti. Historie těchto podzemních prostor sahá prokazatelně před rok 1270, ale pravděpodobně čekají ve Valtickém podzemí ještě další, dosud neobjevená místa. V těchto místech byl založen klášter minoritů před městskou jihozápadní bránou. Klášter byl zničen v období husitských válek, pobořené budovy získal františkánský řád. Avšak roku 1529 byl poškozen nájezdem tureckého oddílu a potom došlo v důsledku prudce se rozvíjející reformace k odchodu řeholníků. Konventní budovy byly roku 1544 rozebrány a zachován zůstal pouze kostel a podzemí, které pochopitelně nejde rozebrat. Budova kláštera stála na jihozápadní straně města u „hořejší brány“ (Vídeňské). Klášter měl podobu neúplného obdélníku a konventní kostel měl podobu tehdejších františkánských kostelů s věží u vchodu. Měl pět oltářů a nesl zasvěcení Michalu archandělovi. Jeho jednolodní půdorys s opěráky a typickým dlouhým presbyteriem je zřetelný na archivním plánu z konce 18. století a s velkou pravděpodobností se tak uchovala raně gotická dispozice. Ostatní objekty plán nezachycuje, ač byly částečně obnoveny po roce 1692, kdy se na čas františkáni do Valtic vrátili. Obnovený klášter zachycuje veduta z roku 1740. Klášterní budovy tvoří dva trakty – jeden přiléhající ke kostelu a druhý boční směrem k zahradě. V obou traktech bydlelo v polovině 18. století 32 osob. Ke konventu přiléhala ještě rozsáhlá zahrada, a další naproti přes ulici, jež byla koncem 18. století přeměněna ve hřbitov. Po zrušení v roce 1803 byl ještě klášter v roce 1809 využit jako lazaret pro raněné z napoleonských válek a záhy nato byl zbořen. Zůstal po něm velký pozemek, který ještě dnes není zcela zastavěn. Severozápadní ohradní zeď pozemku uchovala zbytek původního kostelního zdiva. Co se týče podzemních prostor, nebyly vždy využívány k bohulibým účelům výroby vína, ale i ke skladování potravin (dochovaná část ledárny). Zajímavostí je i vlastní, 16 m hluboká, studna (nyní pod podlahou jedné z chodeb), takže obyvatelé nebyli odkázáni pouze na vnější zdroj pitné vody. Zajímavé je také, že v minulosti byly jednotlivé sklepy propojené a pravděpodobně i společně využívané. Valtické podzemí je tedy ojedinělou studnicí historie, přírodních stavebních materiálů a lidského umu mnoha staletí. |
