Původní nabídka už vypršela, ale nevadí. Omrkněte tuhle od stejného podniku.
Tajuplné Dolní Slezsko: Nacistické podzemní město a polské Versailles

Nenechte si ujít nové nabídky podniku Cesty Evropou
Pohlídáme, aby vám už žádná nová nabídka neutekla.
Upozornění nastaveno Upozornění odhlášeno
Přihlášením k odběru vyjadřujete souhlas s podmínkami užití Slevomat.cz. Přečtěte si také informace o tom, jak zpracováváme osobní údaje.
Přehled nabídky
Náplň zájezdu, výborný průvodce.
Zobrazit všechna hodnocení
Termín
So 11. 9. 2021
Doprava: Autobusem
Nástupní místa
- Praha - Praha Černý Most - 05:45
- Hradec Králové - Vlakové nádraží - 07:00
- Jaroměř - zastávka Na Špici na Hradecké ulici - 07:30
- Náchod - zastávka Hamra na Pražské ulici - 08:05
Ostatní služby
Průvodce / technický dozor
Omezení
Minimální počet účastníků zájezdu pro daný termín je stanoven na 35 osob. V případě, že nebude naplněn dostatečný počet osob, má CA právo z důvodu neobsazení autobusu na změnu termínu či vrácení peněz. Změna programu vyhrazena.
Nevhodné pro osoby s omezenou schopností pohybu.
- Do 24 hod. od obdržení voucheru vyplňte on-line objednávku na 15. 5. 2021 z Prahy nebo na 22. 5. 2021 z Brna – kód voucheru vyplňte do pole „Voucher“.
- Poté vám bude zaslána smlouva o zájezdu.
- Potvrzení smlouvy s CA je nedílnou součástí nákupu zájezdu. Samotný voucher negarantuje zajištění kapacity. Po nákupu voucheru je třeba dokončit registraci u CA.
- Pokyny na cestu vám budou zaslány 7–10 dnů před odjezdem.
- Dobré vědět: V případě zrušení zájezdu z důvodu mimořádných vládních opatření, lokálních opatření a epidemiologické situace o své peníze nepřijdete. Celou částku dostanete zpět ve formě peněz nebo kreditů.
- Dítě se na výlet může vydat za cenu voucheru.
- Cestovní pojištění.
- Vstupné: podzemní komplex Osówka, zámek Książ, Świdnica (kostel), překladatelé – celkem 650 Kč. Pokud máte zájem o zajištění vstupenek včetně překladatele, je nutno vstupenku v objednávce výletu rezervovat a uhradit dle smlouvy.
- Při zakoupení termínové varianty nelze voucher stornovat ani refundovat.
Využijte body ze zaměstnaneckých programů. Na tuto nabídku můžete využít body těchto benefitních společností:
- Pluxee (Sodexo) – převést body
- Edenred – převést body
- Benefity.cz – převést body
- Benefit Plus – převést body
- Up – převést body
Jak funguje převod benefitních bodů?
Pobyt můžete uhradit z programu FKSP.
Postupujte následovně:
- Na této stránce si zvolíte částku, kterou chcete ze svého FKSP převést na poukaz ve Slevomatu.
- V objednávce uvedete fakturační údaje vašeho zaměstnavatele, na které vystavíme zálohovou fakturu i daňový doklad. Oboje pak předáte zaměstnavateli.
- Jakmile zaměstnavatel fakturu uhradí, dostanete obratem kód pro nahrání kreditů na váš účet ve Slevomatu. 100 kreditů = 100 Kč.
- Od té chvíle si můžete vybrat jakoukoliv naši nabídku z kategorie cestování a zaplatit ji nahranými kredity.
Nákup na firmu: Zažádat o vystavení dokladu pro Nákup na firmu můžete během objednávky v košíku nebo také do 14 dní od zaplacení objednávky ve vašem profilu. U nabídek cestovních kanceláří bude daňový doklad vystaven do 15 dnů po skončení zájezdu.
Dolní Slezsko je plné tajemství, která by měl každý správný dobrodruh alespoň poodhalit.
Dolní Slezsko má bohatou minulost a skrývá spoustu tajuplných míst. S CA Cesty Evropou nyní můžete některá z nich odhalit. Během jednodenního výletu se podíváte na majestátní zámek Książ, do tajemstvím opředeného podzemního města Osówka a historického města Świdnica (Svídnice). V ceně zájezdu máte dopravu a služby průvodce, vstupy se platí zvlášť.
„Úžasný. Všichni účastníci dodržovali covid-opatření.
Rouškovalo se. Průvodce Dalibor Marek byl důkladný. Podàval informace,
které byli nadstandardní. Vše naplánováno bylo uskutečněno. Všichni
museli být spokojení.
I počasí vyšlo.děkujeme“ (září 2020).
„Krásný výlet! Byla jsem opravdu spokojená! :)“ (září
2019).
Během svého putování navštívíte Soví hory, které skrývají jedno z největších tajemství nacistického Německa v podobě podzemních měst budovaných v rámci projektu „Riese“ („Obr“). Kromě toho na vás čeká jeden z největších polských zámků Książ u města Valbřich a jako tečka na závěr vás okouzlí obří protestantský „kostel míru“ ve městě Świdnica zapsaný na seznam UNESCO.
Popis výletu
- Trasa 1: Odjezd z Prahy v 5:45 ráno, z Hradce Králové v 7:00 ráno, Jaroměře a Náchoda.
- Trasa 2: Brno, Janáčkovo divadlo v 4.45 hodin ráno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh.
- Návštěva tajemného podzemního města Osówka nedaleko obce Głuszyca, které mělo být tajným sídlem Adolfa Hitlera a součástí projektu „Riese“ na výrobu tajných zbraní.
Podzemní komplex Osówka se nachází u města Głuszyca v Sovích horách. Je to nejzajímavější a nejdelší zpřístupněný komplex v Sovích horách. Práce zde byly zahájeny v polovině roku 1943. Vznikl zde obrovský systém betonových chodeb, opevnění a hal. Účel prací byl udržován v tajnosti. Dodnes není zřejmé, jaký cíl měl projekt „Riese” („Obr”), při jehož budování zemřelo mnoho vězňů především z blízkého koncentračního tábora Gross Rosen. Podle názoru některých to mělo být tajné sídlo Adolfa Hitlera. Jiní tvrdí, že se zde stavěly haly pro podzemní zbrojovky, kde se měly vyrábět tajné zbraně, pravděpodobně rakety V1 a V2 a možná i jaderné zbraně. Nadzemní část komplexu Osówka představuje vnější infrastrukturu podzemního objektu. Míra pokročilosti prací, které zde byly provedeny, staví tyto objekty na první místo z hlediska nejdokončenějších nadzemních objektů projektu „Riese“ v Sovích horách. Největší pozornost přitahují dva objekty nazývané konvenčně „Kasino“ a „Posilovna“. |
- Přesun na zámek Książ u města Valbřich nazývaný také „polské Versailles“, návštěva skleníku a v odpoledních hodinách prohlídka „kostela míru“ ve městě Świdnica, který je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídky jsou v českém jazyce nebo je zajištěn tlumočník z polského do českého jazyka.
Zámek Książ je největším zámkem v Dolním Slezsku a třetím největším zámkem v Polsku. Velikostí ho předčí pouze krakovský královský hrad Wawel a křižácký hrad v Malborku. Často se o něm hovoří jako o perle Dolního Slezska. Leží v katastru města Valbřich, mezi malebnými lesy Książského krajinného parku a údolím řeky Pełcznica. První písemné zmínky o hradu Książ pochází z roku 1288. Ve 13. století patřil svídnicko-javorské větvi Piastovců, již za sto let náležel k Českému království, poté jako zástava několika knížecím rodům. V roce 1508 se Książ dostal do rukou Konrádu Hochbergovi. Rod Hochbergů vlastnil zámek až do roku 1941. Zámek Książ byl mnohokrát přestavován, a proto se v něm spojuje tolik architektonických a uměleckých stylů. Původně gotická pevnost získává v 18. století barokní ráz. Pod vlivem romantického historismu se park mění v anglickém stylu a objevují se také pseudostředověké ruiny – tzv. Stary Książ. Poslední a největší přestavba zámku proběhla v letech 1907–1938. Jan Henryk XV., nejbohatší muž v Říši po císaři, připojil křídla, zastřešil věž charakteristickou kopulí a nechal upravit zámecké terasy. Roku 1941 zámek konfiskují nacisté. I oni se zapsali do architektonické historie zámku – jednu část interiérů upravili (zničili bohatou výzdobu) pro konferenční účely, druhou chystali pro návštěvu Adolfa Hitlera. Ten však ve své ložnici nikdy nespal. V roce 1943 začínají v rámci projektu „Riese“ práce v podzemí. Dodnes nikdo přesně neví, k čemu měly sloužit labyrinty pod zámkem a také v blízkých Sovích horách. Protože se u blízkého Valbřichu těžila uranová ruda, předpokládá se, že zde probíhaly, a zřejmě poměrně úspěšně, práce na vývoji německé atomové bomby. V roce 1945 zámek obsadila Rudá armáda a dokumenty v této věci zůstaly dodnes utajeny v sovětských (nyní ruských) a amerických archívech. Část podzemních staveb byla vyhozena do povětří sovětskými ženisty. Faktem je, že uran použitý pro výrobu první sovětské jaderné bomby pocházel z podstatné části právě z Valbřichu. Až v polovině 70. let byla zahájena rekonstrukce a v roce 1991 se majitelem zámku stává obec Valbřich. Návštěvníkům je přístupný hlavní objekt, v dalších budovách jsou restaurace nebo zámecký hotel. Książ je obklopen zámeckým parkem a lesy. Zpřístupněn je i hřebčín s chovem hřebců slezského typu. |
„Kostel míru“ je protestantský kostel zapsaný v roce 2001 na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho dřevěná konstrukce byla vybudována již v letech 1656–1657 a patří mezi největší hrázděné budovy na světě. |
- Odjezd zpět do ČR v 18:00. Předpokládaný návrat do Prahy okolo 23:00, do Brna okolo 24.00 hodin.