Na úvod zájezdu do Irska vás čeká zkouška: aby vás pustili na trajekt, tak musíte správně vyslovit jméno Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.
Tajuplná Hibernia, smaragdový ostrov, země drsné přírody, whisky,
starobylých Keltů a zelených pastvin: přesně to vše je
Irsko, jehož krásy vám během velkého poznávacího
zájezdu ukáže CK Wisnar. Vydáte se sem na cestu přes severní Wales, odkud přeplujete trajektem přes Irské moře do samotného
Irska.
Za objevy vyrazíte od 24. do 2. 9. 2018, dopravu vč.
trajektů, 7 nocí v hotelu a služby znalého průvodce máte v ceně.
Prozkoumáte megalitické stavby, budete se toulat kolem zelených pastvin,
horských jezer a národních parků a navštívíte i Dublin.
Podíváte do pivovaru Guinness, kde ochutnáte lahodný pěnivý mok
přímo u zdroje, a také nakouknete do slavné palírny
whisky Old Jameson, která vás rovněž pozve ke koštu.
Navštívíte Kildery –ráj dostihového
kraje a podíváte se do Irského národního hřebčína. Uvidíte
nejkrásnější část pobřeží
Atlantiku s fascinujícími Mohérovými útesy a krásnými
vyhlídkami na oceán. Program je
velmi bohatý, proto si ho podrobně nastudujte a hlavně nezapomeňte doma
foťák.
1. den: Odpoledne odjezd ze severní Moravy, večer
z Prahy. Cesta přes ČR a SRN.
2. den: Transfer přes La Manche. Cesta Anglií kolem Londýna ke Coventry na nocleh.
3. den: Cesta severním Walesem přes velkolepé
hrady v Conwy a Caernafon. Odpoledne
přejezd na ostrov Anglesey a zastávka
v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch –
obci s nejdelším jménem. Z Holyheadu se přeplavíte lodí do Irska. Večer
se vylodíte v Dublinu. Ubytování, večerní město: např. hospůdky na Temple Bar. Nocleh.
4. den: Výjezd za megalitickými stavbami:
nejvěhlasnější prehistorická svatyně Newgrange/Brú
na Boine. Pak Hill of Slane – místo kde sv. Patrik kázal
Irům a zapálil velikonoční oheň.
Poté Monasterboice - jeden z nejvýznamnějších
klášterních komplexů v Irsku s typickými keltskými kříži. Návrat
do Dublinu, exkurse
v pivovaru Guinnes s ochutnávkou. Nocleh.
5. den: Glendalough - nejvýznamnější křesťanské
místo v Irsku, tzv.„Irské Delfy“, který vyniká svojí nádhernou polohou
v ledovcovém údolí v pohoří Wicklow Mountains, v tzv.
„Údolí dvou jezer“ - Upper Lake a Lower
Lake. Poté Kildare - srdce dostihového kraje a centrem chovu irských dostihových koní. Návštěva Irského národního
hřebčína a přilehlých japonských zahrad. Pak Rock of
Cashel – vápencová skála s impozantním hradem, pro svou
majestátnost zvaný Panthenon Irska. Nocleh.
6. den: Vyhlídková cesta nejmalebnější oblastí
Irska, členitou a pobřežní krajinou Ring of Kerry.
Zastávka v Killarney, známém turistickém středisku
stejnojmenného NP. Kolem jezera Lough
Leane s podmanivými scenériemi kolem hradů, majáků, výhled
na ostrov Valentia Island. Zastávka na vyhlídce Lady´s View s nádherným výhledem na Killarneyská jezera. Návrat na nocleh.
7. den: Cesta na západní pobřeží.
Fascinující Mohérové útesy - nejkrásnější
část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy. odkud se otvírají
nezapomenutelné pohledy na oceán. Poté přejezd bizarní drsnou krasovou
krajinou Burren, unikátní přírodní oblastí vápencové
náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin; zde
menhiry, dolomeny a starověké hroby pamatují dobu před 5000 lety. Zastávka
u Dysert O´Dea - středověkého bojiště
u hradu Bunratty. Nocleh.
8. den: Odjezd do Dublinu –
celodenní prohlídka hlavního města Irska: Grafton Street, katedrála sv.
Patrika, zde křeni první pohané, univerzita Trinity College, radnice,
Národní galerie, hrad, třída O´Connell, park Stephens´Green. Poté
osobní volno, možnost návstěvy Temple bar - rušné čtvrti hospůdek, kde
i přes den hraje živá hudba. Večer trajekt do Walesu.
9. den: Přejezd Anglií, kolem Londýna do Doveru, přes La Manche. Nocleh u Calais