Velký okruh po Skotsku: nocleh, transfer přes La Manche i zastávka v Londýně
Přehled nabídky
O, S, K, T, O, S, K – Víte, co dovedou tahle písmenka? Řeknou vám, kam pojedete v srpnu na dovolenou.
Skotsko – to je to místo! Nekonečné zelené kopce, tajuplné hrady, křišťálová jezera a whisky s chutí, ze které je cítit dlouhá tradice. Zakroužkujte si v kalendáři následující datum odjezdu 3. 8. – 9. 8. 2020 a prozkoumejte tuhle krásnou zemi s CK Wisnar.
Uvidíte majestátní Edinburg, Stirling, středověká opatství Jedburgh a Melorese Abbey i legendární jezero Loch Ness. Schválně, jestli bude Nessie doma! Spatříte také horu Ben Nevis, zavítáte do palírny whisky a stavíte se v Londýně.
Program zájezdu
1. den
Odjezd přes ČR, SRN, Belgii, Francii
2. den
Časně ráno transfer přes kanál La Manche do Anglie. Londýn – projížďka autokarem kolem Toweru a City. Prohlídka oblasti Westminsteru: Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavná hodinová věž Big Ben a Westminsterské opatství (UNESCO) patří k nejkrásnějším budovám v Londýně. Dále vládní budovy ve Whitehallu, přes královský park St. James k Buckinghamském paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Poté Piccadily Circus nejznámější náměstí a dopravní uzel v srdci Londýna a Trafalgarské náměstí. Po prohlídce osobní volno. Odjezd na nocleh.
3. den
Zastávka v Yorku, starobylém anglickém městě s největší gotickou katedrálou v Anglii, křivolaké uličky s hrázděnými domy. Cesta kolem Sutton Banku (bílý kůň), přejezd do Skotska přes sedlo Carter Bar (hranice Anglie a Skotska), přes středověká opatství Jedburgh a Melrose Abbey, kdysi jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce krále Roberta I. Bruce. Nocleh.
4. den
Cesta ke skotským jezerům přes nejkrásnější skotské hory Grampian Mountains. Zastávka v Pitlochry s exkurzí a ochutnávkou v palírně whisky, možnost výhodných nákupů. Kolem Blair Castle, hradu vévody z Athollu, přes Inverness, které je centrem Highlands, k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness. Zastávka u Nessie v Drumnadrochit.
Hrad Urquhart Castle – zřícenina kdysi mocné pevnosti, která se tyčí nad vodami lochneského jezera. Fort William – dříve pevnost, dnes turistické středisko u jezera Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis (1 344 m). Zastávka u zajímavých zdymadel na Kaledonském průplavu – Neptunovy schody. Přejezd kolem Konlochneveských vodopádů do údolí soutěsky Glen Coa – nádherné výhledy na hory a jezerní krajinu, rozlehlý močál Rannoch Moor. Nocleh.
5. den
Stirling – historické skotské město s královským hradem Stewartovců, katedrálou a hřbitovem, výhled na Wallacův památník. Falkirk Wheel unikátní systém rotačních zdymadel. Edinburgh, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, metropole Skotska s rozlehlým královským hradem střežícím národní pýchu Skotů – korunovační klenoty, katedrála St. Gilles, známá ulice Royal Mile. Noční přesun do jižní Anglie.
6. den
Návštěva starobylého univerzitního města Cambridge. Prohlídka historického centra s krásnou architekturou, kde se nalézá světoznámá prestižní universita University of Cambridge. Poté Canterbury – procházka půvabným historickým centrem středověkého města s hrázděnými domy, jehož největším pokladem je krásná gotická katedrála. Pak transfer přes La Manche do Callais na nocleh.
7. den
Cesta zpět přes Belgii, SRN do ČR. Návrat do ČR.