Pohoda v přírodě: venkovský statek se snídaní 6 km od Českého Krumlova

Statek s domáckou atmosférou a českou kuchyní
Statek s domáckou atmosférou a českou kuchyní
Na přivítanou dostanete láhev vína a mísu ovoce
Na přivítanou dostanete láhev vína a mísu ovoce
Chovají tu poníky, které můžete vzít na procházku
Chovají tu poníky, které můžete vzít na procházku
2 osoby • 3 až 4 dny (2 až 3 noci)
Upravte si teď délku pobytu podle sebe.

Termín

V období do 30. 9. 2019 podle dostupných kapacit. Termín si rezervujete sami.

V ceně balíčku

 • Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou pro dvě osoby
 • Snídaně pro oba
 • 1× láhev vína na pokoji s mísou ovoce na uvítanou 

Strava

Snídaně

Omezení

Voucher není možné využít v období 20.–23. 5., 31. 5. – 2. 6. a 3.–7. 7. 2019.
 • Otevřené vouchery: Rezervace provádějte co nejdříve po zakoupení voucheru na e‑mailu nastatkuratzka@seznam.cz nebo na telefonním čísle 777 354 680. 
Nabídku doporučujeme pro děti od 1 roku.
 • Děti do 2,9 let mají pobyt zdarma s rodiči na lůžku a bez stravy
 • Děti od 3 do 7,9 let včetně mají pobyt za příplatek 300 Kč / noc včetně snídaně
 • Osoby ve věku 8 let a starší mají pobyt za příplatek 450 Kč / noc včetně snídaně
 • Domácí mazlíčci s vámi mohou přijet po předchozí domluvě za případný poplatek
 • Na místě se hradí městský poplatek ve výši 25 Kč/osoba/noc
 • Parkování je zdarma
 • Možnost doobjednat jízdu na poníkovi nebo na koni (s instruktorkou). Rezervace je potřeba minimálně 3 dny předem.

Otevřené vouchery: Voucher lze v rámci 14denní zákonné lhůty od zakoupení stornovat. Při zrušení rezervace či změně nejpozději 7 dní před domluveným termínem voucher zůstává v plné platnosti. Při zrušení rezervace či změně v kratší lhůtě voucher propadá v plné výši, takový voucher nelze refundovat. Změna je možná pouze jednou nebo po domluvě s recepcí.

Voucher bez termínu
od 1 890 Kč

Nabídka už není k dispozici

Nabídka již bohužel není k dispozici. Vyberte jinou variantu, nebo se podívejte na nabídky zde.

V této nabídce došlo ke změně.

Pro zobrazení aktuálních informací aktualizujte stránku.

Aktualizovat

Voucher bez termínu Pobyt s termínem
2 osoby, 3–4 dny (2–3 noci)
 Délka pobytu
v období do 30. 9. 2019
Vámi vybraný pokoj již není bohužel k dispozici. Vyberte prosím jiný.
Omlouváme se, cenu se nepodařilo načíst. Zkusit znovu
Zdá se, že jste offline. Zkusit znovu

Jedno z nejlepších měst na lovení skvělých zážitků? Český Krum-lov!

Sbalte celou rodinu a vydejte se na jih! S otevřenou náručí vás přivítá statek Ratzka, který se nachází jen 6 km od nádherného Českého Krumlova, v klidné osadě Novosedly. Pobyt je jako stvořený pro rodiny s dětmi, líbit se tu ale samozřejmě bude i párům. V nabídce jsou termíny až do konce září

Možná vám bude připadat, že jste se vrátili do dětských let – panuje tady atmosféra jako na prázdninách u babičky. Vyrážet můžete jak za historií a ruchem města, tak na toulky přírodou. S poznáváním přírody můžete začít hned na místě, chovají tu totiž dva malé a jednoho většího poníka, které si můžete nejen prohlédnout, ale i pomazlit, vyhřebelcovat a třeba vzít na procházku. S těmi menšími to určitě zvládnou i vaše děti.

Výlet na zámek i do přírody

Romantické uličky Krumlova vás okouzlí v každém ročním období. Objevte zdejší obchůdky, galerie a kavárny, samozřejmě zamiřte na zámek, který je po Pražském hradu druhým největším hradním komplexem v ČR, navštivte i nedaleký cisterciácký klášter Zlatá Koruna a vystoupejte na horu Kleť, odkud se vám otevře báječný výhled. Když vám vyjde pěkné počasí, vykoupejte se v řece nebo si půjčte třeba raft a kus Vltavy sjeďte jako správní vodáci. 

Dalších možností, kam s rodinou vyrazit, je tady celá řada: 

 • Na kole na Granátník (okruh 24 km) – Na kole po cyklotrase přes Kájov, Dobrkovický mlýn a jeskyně, naučnou stezkou Granátník až na vrchol s rozhlednou
 • Plavecký bazén Český Krumlov (6 km) – Bazén 25 m, dětský bazén, parní komora
 • Muzeum loutek – Pohádkový dům (7 km) – Výstava představuje přes 400 loutek většinou aranžovaných do tematických celků. V prvním ze dvou pater tak můžete vidět například vyobrazení zámeckých pánů, broučky, Rusalku, Spejbla s Hurvínkem a mnoho dalších. Otevřeno denně 10–18 h.
 • Muzeum marionet (7 km) – Expozice starých českých marionet, kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. století. Kolekce je doplněna moderními skvosty loutkářského výtvarnictví ze sbírek Národního divadla marionet.

Ubytování ve venkovském stylu

Historie usedlosti Ratzka sahá až do roku 1609 a díky jedinečné architektuře je stavení chráněno památkovým úřadem. V pokojích zařízených ve venkovském stylu ale budete mít veškerý komfort. Patří k nim vlastní koupelna s toaletou, připojíte se tu k Wi-Fi a ráno vás probudí štěbetání ptáků a šumění listů v korunách stromů. A aby se vám tady líbilo ještě víc, na uvítanou vás na pokoji bude čekat láhev vína a mísa ovoce

Česká kuchyně, kterou hosté velmi chválí

V ceně balíčku máte snídaně, podávají je ve pěkné restauraci vybudované v bývalých stájích. Zajít sem můžete i na večeře. Vaří tu především české speciality, nebojí se ale ani moderních přístupů, čas od času připravují grilované a uzené dobroty, ke kterým se perfektně hodí víno nebo vychlazené pivo z Krušovic.

Jana

Klidné prostředí, dobré jídlo , ochotná a příjemná paní majitelka.

Jana

Klidné prostředí, dobré jídlo , ochotná a příjemná paní majitelka.

Šárka

Prostředí, vstřícnost personálu, nadstandardní kuchyně

Penzion Ratzka
Novosedly 3 Kájov, Český Krumlov, 381 01

Penzion Ratzka

Novosedly 3 Kájov, Český Krumlov

Zobrazit na mapě
Check in od 16:00 – Check out do 11:00
Vybavení a služby
Parkování zdarma
Internet zdarma
U nás se nekouří
Vlastní restaurace
Domácí mazlíčci: Po domluvě předem za případný poplatek.

Nejlepší výlety v okolí

Zobrazit výlety na mapě

Český Krumlov

Český Krumlov

Město Město
5 km
Český Krumlov

Český Krumlov

Město Město   5 km

Toto významné jihočeské město je jedním z nejnavštěvovanějších míst celé republiky a jedním z nejkrásnějších měst celé Evropy, ne-li celého světa, a to zejména díky romanticky středověkému jádru s meandry řeky Vltavy a zdejšímu překrásnému zámku. Celá oblast je zapsána na seznam UNESCO. Zkuste si vyšlápnout na vyhlídku Vyšehrad, kde se vám Krumlov zjeví jako na dlani.

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Rozhledna Rozhledna
8 km
Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Rozhledna Rozhledna   Vyzkoušeno rodiči   8 km

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna a horská chata. Kleť je dostupná pěšky, po cyklostezce a především sedačkovou lanovkou z Krasetína. Při dobré viditelnosti lze zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp.

  Lajk od maminky Petry

Nahoru jsme si vyšlápli po dřevěných schodech a odměnou nám byly nádherné výhledy do všech světových stran. U rozhledny je možné zapůjčit si koloběžky s helmou a sjet z kopce dolů, kde koloběžku zase vrátíte.

Lipno

Lipno

Vodní plocha Vodní plocha
Lipno

Lipno

Vodní plocha Vodní plocha  

Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v 50. letech minulého století. S rozlohou téměř 50 km² jde o největší vodní plochu v ČR, a právem se jí přezdívá jihočeské moře. Užijete si nedotčenou přírodu, množství historických a technických památek, širokou škálu sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě.

Bazén Český krumlov

Sportoviště Sportoviště
5 km

Bazén Český krumlov

Sportoviště Sportoviště   5 km

Prostřídejte návštěvy krumlovských památek také s trochou aktivního odpočinku. Zajděte si do místního bazénu, kde si můžete dát pár délek a následně i vydatně relaxovat. Kromě klasického 25 m dlouhého bazénu tu najdete bazének pro děti a také blahodárnou parní lázeň, do které máte přístup v rámci vstupenky na plavání. Do vody si můžete zajít i zacvičit.

Egon Schiele Art Centrum

Egon Schiele Art Centrum

Muzeum Muzeum
5 km
Egon Schiele Art Centrum

Egon Schiele Art Centrum

Muzeum Muzeum   5 km

Rádi si dovolenou zpestříte trochou kultury? Pak navštivte Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Po celý rok je k vidění výstava o životě a díle Egona Schieleho (kresby, grafiky, umělcův nábytek, osobní dopisy, vizitky, desítky fotografií…). Krom toho se tu konají i další výstavy zaměřené jak na klasické, tak moderní umění.

Muzeum voskových figurín Český Krumlov

Muzeum voskových figurín Český Krumlov

Muzeum Muzeum
5 km
Muzeum voskových figurín Český Krumlov

Muzeum voskových figurín Český Krumlov

Muzeum Muzeum   5 km

Potkejte české i světové velikány a navštivte muzeum voskových figurín v Českém Krumlově. Uvidíte například Karla IV., Františka Josefa I. nebo Švejka. Čeká na vás tajemné sklepení, alchymistická dílna i stará krčma a působivé světelné a zvukové efekty. A protože jste v jižních Čechách, je část muzea věnovaná také rybníkářství. Zjistíte třeba, na co se kdysi chytali kapři.

Muzeum fotoateliér Seidel

Muzeum Muzeum
5 km

Muzeum fotoateliér Seidel

Muzeum Muzeum   5 km

Všichni nadšenci do fotografování mají v Českém Krumlově cíl jasný. Muzeum a ateliér fotografů Josefa a Františka Seidelových, které dokumentuje nejen bohatou tvorbu otce i syna, ale také život na česko-německo-rakouském pomezí na přelomu 19. a 20. století. jedinečná expozice čítá téměř 140 tisíc skleněných desek a celuloidových negativů. Skvostem, který vám vezme dech, je navíc už samotný dům, v němž najdete původní zrestaurovaný mobiliář a fotoateliér, laboratoř, vybavení a nástroje pro úpravu fotek a mnoho dalšího.

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
5 km
Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   5 km

Nádherný zámecký komplex tyčící se na vysokém skalním ostrohu nad řekou Vltavou patří k těm nejvýznamnějším a nejrozsáhlejším památkovým areálům v Evropě. Tvoří ho 40 budov a palácových staveb, 5 nádvoří a rozlehlá Zámecká zahrada. K prozkoumání je pro připraveno patero prohlídkových okruhů, které vás zavedou do interiérů zámku, zámeckého divadla, konírny a kaple nebo muzea a zámecké věže.

Pohádková rezervace Lipno

Pohádková rezervace Lipno

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
7 km
Pohádková rezervace Lipno

Pohádková rezervace Lipno

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   Vyzkoušeno rodiči   7 km

Pohádkovou rezervaci najdete na malebném zalesněném kopečku nad obcí Hořice na Šumavě. Během divadelních představení se zapojíte do dramatického příběhu, někteří z diváků se změní v herce, kulisy nebo dokonce pohádkové bytosti a přímo ovlivňují, jestli i tentokrát bude mít pohádka dobrý konec.

  Lajk od maminky Martiny

Vybrali jsme si představení Rudé péro a totem smrti. Celým představením provázel čert, který nás neustále zapojoval do představení. Ani malé děti neměly problém udržet pozornost, scény se odehrávaly v lese a museli jsme pořád utíkat za zmíněným čertem, abychom se dozvěděli, jak příběh pokračuje.

Rašeliniště Bobovec

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
11 km

Rašeliniště Bobovec

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   11 km

Projděte se okouzlující přírodou s pozůstatky lesního rašeliniště. Jen pár kilometrů od Černé v Pošumaví se rozprostírá soubor podmáčených smrčin a rašelinných luk, které se hlavně v závěru jara a v létě vybarvují květy typickými právě pro tuto oblast. Přírodní památka se stala domovem třeba pro suchopýr pochvatý, klikvu bahenní či ostřici zobánkatou. Poletovat tu uvidíte například sýkoru parukářku. K procházkám tu slouží veřejné lesní cesty.

Dívčí kámen

Dívčí kámen

Zřícenina Zřícenina
13 km
Dívčí kámen

Dívčí kámen

Zřícenina Zřícenina   Vyzkoušeno rodiči   13 km

Zříceniny gotického hradu Dívčí Kámen stojí na skalnatém ostrohu a byl typickou ukázkou českého (dvoupalácového) typu hradu, jehož jádro tvořily dva protilehlé paláce spojené vysokými zdmi, uzavírající nádvoří. Nad předhradím s hospodářskými budovami jsou zbytky válcové věže. Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v České republice.

  Lajk od maminky Olgy

Trocha té námahy při cestě bude za chvíli odměněna výhledem na celou zříceninu, ze které dýchá historie na každém kroku. Děti po cestě zaujala spousta motýlků, co tu poletuje.

Aquaworld Frymburk a Svět pod hladinou

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
16 km

Aquaworld Frymburk a Svět pod hladinou

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   16 km

Nejen Lipno nabízí parádní vodní radovánky. za relaxací, plaváním a bublinkami vyrazte do moderního Aquaparku Frymburk. Líbit se zde bude jak dětem, tak dospělým. Vyřádíte se zde na oblíbených atrakcích, jako je divoká řeka, vodní vřídlo, perličkové trysky či tobogán. Výtečný relax slibuje privátní sauna či whirlpool. S nejmenšími dětmi zamiřte do dětského brouzdaliště. V jiném rytmu si pak vodu užijete při vodních cvičeních, která zde pravidelně pořádají.

Procházka v korunách stromů na Lipně

Procházka v korunách stromů na Lipně

Rozhledna Rozhledna
16 km
Procházka v korunách stromů na Lipně

Procházka v korunách stromů na Lipně

Rozhledna Rozhledna   16 km

První stezka korunami stromů u nás je otevřená celoročně. Leží na vrcholu Kramolína v bezprostřední blízkosti Active Park Lipno/Skiareálu Lipno. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2–6% se dostanete až do 24-metrové výšky. Stezka je zakončena 40-metrovou vyhlídkovou věží. Stezka je bezbariérová.

Království lesa

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
16 km

Království lesa

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   16 km

Za zábavou nechoďte od lesa, ale právě do lesa. Lesní svět plný zážitků pro celou rodinu najdete jen kousek od Stezky korunami stromů a užijete si zde hodiny dovádění, zkoumání a zdravého pohybu na čerstvém vzduchu. Šumavské přírodní království nabízí desítky fantastických atrakcí, jako je bludiště mezi mladými stromky, pátrání v mraveništi či skákání na velké trampolíně až ke korunám stromů. Lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, domečky a skluzavky a mnoho dalších herních prvků bude bavit jak děti, tak dospělé.

Aquaworld Lipno

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště
18 km

Aquaworld Lipno

Aquapark / Koupaliště Aquapark / Koupaliště   18 km

Ať venku svítí sluníčko nebo padají trakaře, ve vodním ráji Aquaworld Lipno vám bude dobře tak jako tak. Těšte se na leháro ve vířivce s nádherným výhledem na lipenské jezero, zaplavejte si v plaveckém bazénu či bazénu s protiproudem, děti pak vyšlete na vodní skluzavku pro děti. Hodit se vám bude slevová karta Lipno.card, která vám zajistí výhodnější vstupy nejen do bazénu, ale i do sauny.

Hopsárium Lipno

Atrakce pro děti Atrakce pro děti
18 km

Hopsárium Lipno

Atrakce pro děti Atrakce pro děti   18 km

Aby vám děti na dovolené neskákaly po hlavě, vezměte je hopsat do Hopsária. Nachází se v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou a radostí zde budou poskakovat jak prckové, tak jejich rodiče. Děti si totiž dosyta vyhrají a dospělí zase odpočinou. Nejoblíbenější atrakcí je prolézací věž s překážkami, střílecími děly a fontánou na pěnové míčky. Je k ní připojená dvojskluzavka a míčkový bazének. Nechybí zde ani trampolína či třeba nafukovací klokanice s obří kapsou. K posezení láká příjemné bistro, kde si můžete dát jak malou svačinku, tak čerstvě upečenou pizzu.

Čertova stěna

Čertova stěna

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
18 km
Čertova stěna

Čertova stěna

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   Vyzkoušeno rodiči   18 km

Tato národní přírodní rezervace se skládá ze dvou částí a patří mezi naše nejstarší chráněná území. Jedná se o lesní komplex a kamenné sutě. Okolní stromoví má často neobvyklé tvary, což místu dodává na působivosti.

  Lajk od maminky Olgy

Zaparkovali jsme u nádraží v Loučovicích. Vlakem jsme se popovezli jednu zastávku na stanici Čertova stěna a zpátky se vydali pěšky. Převážná část cesty vede po cyklostezce, takže je zpevněná, asi čtvrtina vede lesem a jsou zde občas kořeny (lepší je vzít terénní kočárek), rozhodně si ji nenechte ujít, protože tento úsek je nejhezčí.

Holašovice

Holašovice

Město Město
19 km
Holašovice

Holašovice

Město Město   19 km

Náves jihočeské vesnice Holašovice se celosvětově proslavila usedlostmi ve stylu selského baroka, které byly pro svou jedinečnost zařazeny na seznam UNESCO. Tento unikátní dochovaný soubor hospodářských usedlostí byl stavebně a výtvarně upraven v průběhu 19. století do specifické podoby, kterou můžeme obdivovat dnes.

Letohrádek Bellaria v Českém Krumlově

Letohrádek Bellaria v Českém Krumlově

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
4 km
Letohrádek Bellaria v Českém Krumlově

Letohrádek Bellaria v Českém Krumlově

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   4 km

Velmi zajímavý rokokový letohrádek v českokrumlovské zahradě byl vybudován v závěru 17. století. Jde o stavbu, která nemá v českých zemích obdoby, tak na ni nezapomeňte, až se půjdete podívat na slavné otáčivé divadlo.

Naučná stezka Granátník

Naučná stezka Granátník

Naučná stezka Naučná stezka
8 km
Naučná stezka Granátník

Naučná stezka Granátník

Naučná stezka Naučná stezka   8 km

Seznamte se s přírodou Blanenského lesa. Chráněnou krajinnou oblast si projdete po naučné stezce Granátník, na které najdete nejen zajímavé informace o krajině, ale i hrací prvky pro malé i velké turisty. Okružní trasa je dlouhá 8,5 km a mimo jiné vás dovede na tajemné místo U modrého obrázku či k československému opevnění z roku 1938. Nádherný výhled na Blanský les či Kleť se vám pak naskytne z dřevěné rozhledny.

Jezerní in-line stezka

Turistická destinace Turistická destinace
17 km

Jezerní in-line stezka

Turistická destinace Turistická destinace   17 km

Nazujte in-line brusle a vyrazte na stezku okolo Lipna. Díky četným a zároveň mírným zatáčkám, lehce zvlněnému terénu a občasnému malému stoupání je trasa rozmanitá a bude bavit bruslaře každého věku. Po cestě přes Frymburk můžete posedět na jedné ze zahrádek místních restaurací a dát si pauzičku s občerstvením. Stezka vede z Frymburku přes Lipno nad Vltavou do Přední Výtoně.

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Sportoviště Sportoviště
17 km
Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Sportoviště Sportoviště   17 km

Kilometrová dráha s 21 zatáčkami, 2 tunely a řadou terénních zlomů začíná na kopci nad lipenským jezerem, kam vás vyveze vlek. K dispozici je tu i hospůdka, altánek, dětské hřiště a pobytová louka. Areál je bezbariérový.

Půjčovna lodí kemp u Kukačků

Turistická destinace Turistická destinace
18 km

Půjčovna lodí kemp u Kukačků

Turistická destinace Turistická destinace   18 km

Vyjeďte si po hladině Lipna v plavidle podle vašeho gusta. Půjčovna lodí v kempu U Kukačků pro vás má připravené mořské kajaky, které jsou stabilní a vhodné i pro začátečníky, klasické rybářské pramice, jež slibují skvělé podmínky pro rekreační i profesionální rybaření, čtyřmístný výletní motorový člun, italská šlapadla se skluzavkou až pro 5 pasažérů nebo trojmístné kánoe.

Rožmberk

Rožmberk

Hrad / Zámek Hrad / Zámek
18 km
Rožmberk

Rožmberk

Hrad / Zámek Hrad / Zámek   18 km

Hrad Rožmberk je jeden z nejstarších jihočeských hradů, který je znám také vodákům, kteří v kempu pod hradem zpravidla končí svoje denní putování po hladině Vltavy z Vyššího Brodu. Prohlídková trasa přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad až do konce druhé světové války.

Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Technická památka Technická památka
5 km
Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Grafitový důl pod Českým Krumlovem

Technická památka Technická památka   5 km

V okolí Českého Krumlova se těžilo stříbro, zlato, a řada dalších kovů, nerostů a hornin včetně tuhy. Čeká vás prohlídka grafitového dolu v hloubce 70 m pod povrchem s průvodcem, zapůjčení důlní výstroje, zhruba hodinová výprava podzemím, jízda hornickým vláčkem. Okruh měří více než 2 km.

Pivovar Eggenberg

Pivovar Eggenberg

Technická památka Technická památka
5 km
Pivovar Eggenberg

Pivovar Eggenberg

Technická památka Technická památka   5 km

Pivovarnictví v Českém Krumlově sahá do hluboké historie, k rozkvětu dochází za vlády Rožmberků, v roce 1560 je založen nejznámější krumlovský pivovar Eggenberg. K výrobě piva je používaná měkká a kvalitní pramenitá voda z vlastního nedalekého zdroje. Pivovar nabízí pravidelné denní prohlídky.

Rozhledna na Kleti

Rozhledna na Kleti

Rozhledna Rozhledna
8 km
Rozhledna na Kleti

Rozhledna na Kleti

Rozhledna Rozhledna   8 km

Kleť je s nadmořskou výškou 1083m n. m. nejvyšší hora Blanského lesa a nabízí jedinečný kruhový rozhled. Do 19. st. ji navštěvovali lidé za účelem měření a mapování a podívat se na Alpy. Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku, vášnivý cestovatel, propagoval také turistické zájmy, a tak dal na samém vrcholu vystavět kamennou rozhlednu.

Lanovka a rozhledna Kleť

Lanovka a rozhledna Kleť

Lanovka Lanovka
9 km
Lanovka a rozhledna Kleť

Lanovka a rozhledna Kleť

Lanovka Lanovka   9 km

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa. Na jejím vrcholu se nachází rozhledna a horská chata. Kleť je dostupná pěšky, po cyklostezce a především sedačkovou lanovkou z Krasetína. Při dobré viditelnosti lze zahlédnout i vzdálené vrcholky Alp.

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna

Církevní stavba Církevní stavba
11 km
Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna

Církevní stavba Církevní stavba   11 km

Patří k nejlépe zachovaným gotickým klášterům v Čechách. Byl vystavěn v podhůří Blanského lesa na úpatí vrchu Kleť, na místě obtékaném ze tří stran řekou Vltavou. V roce 1263 ho založil Přemysl Otakar II. Projít si můžete tři prohlídkové okruhy.

Půjčovna kol Lipno

Turistická destinace Turistická destinace
18 km

Půjčovna kol Lipno

Turistická destinace Turistická destinace   18 km

Kola a koloběžky, ať už v klasické či elektro verzi, plachetnice, šlapadla, kolečkové brusle, zkrátka jakékoli přibližovadlo vás napadne, si můžete půjčit v LipnoCentru. Je jen na vás, zda chcete brázdit spíše místní cyklostezky vedoucí okolo přehrady, nebo samotnou hladinu. Pokud budete mít vlastní výbavu, můžete využít zdejší servis sportovních potřeb – od kol až po brusle. V zimní sezóně sem zamiřte pro lyže, snowboardy, běžky a spol.

Rybník Rožmberk

Rybník Rožmberk

Vodní plocha Vodní plocha
18 km
Rybník Rožmberk

Rybník Rožmberk

Vodní plocha Vodní plocha   18 km

Necelé dva kilometry od Třeboně leží rybník Rožmberk, který je největší v Čechách. Patří do soustavy rybníků, které ve zdejším kraji založil rod Rožmberků na konci 16. století a vybudoval jej Jakub Krčín z Jelčan. Užívá se i k rekreaci a koupání.

CHKO Blanský les

CHKO Blanský les

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost
8 km
CHKO Blanský les

CHKO Blanský les

Přírodní zajímavost Přírodní zajímavost   8 km

Chráněná krajinná oblast Blanský les byla vyhlášena za velkoplošné chráněné území roku 1990. Rozkládá se jihozápadně od Českých Budějovic a zahrnuje celou Křemžskou kotlinu, na jihozápadě zasahuje do kotliny Chvalšinské a na východě je ohraničena tokem Vltavy mezi Zlatou Korunou a Dívčím kamenem.

Zobrazit více výletů ()

Jak uplatnit
Děti
Příplatky
Storno podmínky
O podniku
Penzion Ratzka
Jižní Čechy, Český Krumlov
Novosedly 3 Kájov, Český Krumlov, 381 01
Více o podniku