Magická Žítková s kreativní polopenzí a ev. návštěvou domu žítkovské bohyně

30 zákazníků
Poprvé na SlevomatuOnline rezervace
Vouchery s prohlídkou domu žítkovské bohyně
Vouchery s prohlídkou domu žítkovské bohyně
Domácí kuchyně s bohatým výběrem vč. dietní stravy
Domácí kuchyně s bohatým výběrem vč. dietní stravy
Úchvatné Kopanice, nedaleko Trenčín i Luhačovice
Úchvatné Kopanice, nedaleko Trenčín i Luhačovice
2 osoby, 3 dny (2 noci)
 • 2× ubytování pro 2 osoby
 • 2× kontinentální snídaně + teplá část snídaňového lístku podle výběru (vajíčka, párky, klobásy, aj.) pro oba
 • 2× 3chodová večeře pro oba ( polévka, hlavní chod-výběr z menu, dezert)
 • Bylinný žítkovský čaj pro oba 

Strava

Polopenze

Omezení

Voucher není možné využít 23. 12. 2017 – 1. 1. 2018.

Online rezervace
3 530 Kč 2 490 Kč
Online rezervace
3 930 Kč 2 990 Kč
2 osoby, 4 dny (3 noci)
Online rezervace
5 230 Kč 3 490 Kč
Online rezervace
5 630 Kč 3 990 Kč

Starosti nejsou žádné zdatné cestovatelky. Jakmile se vydáte do odlehlejších míst, můžete si být jisti, že je cestou poztrácíte.

Svérázná krajina kolem obce Žítková na Moravských Kopanicích v Bílých Karpatech, to je magické, klidné (protože odlehlé) místo, kde žily tzv. žítkovské bohyně, lidové léčitelky se schopností „bohovat“, o kterých vypráví stejnojmenná kniha. Pojďte do sebe nasát trochu zdejšího klidu, k pobytu vás zve penzion Žítková.Dostanete se sem i bez auta: Z Uherského Brodu dojedete autobusem do Starého Hrozenkova, dále vlakem do Bojkovic (trať č. 341 Staré Město – Vlárský průsmyk) a odtud autobusem na Žítkovou.

Kreativní zařízení i kuchyně a bylinkaření

Zařízení penzionu nadchne zejména milovníky rukodělné práce se dřevem a kovem, velkým tématem je tu ale také jídlo: čeká vás bohatá kreativní polopenze s domácími specialitami, mezi kterými nechybí ani vegetariánské a bezlepkové, případně jiné dietní pokrmy. Zkusíte také místní bylinky, ze kterých vám připraví čaj, díky kterému odložíte i poslední zbytky všech starostí.

Do domu žítkovské bohyně a toulání krajinou 

Pokud vás žítkovské bohyně zaujaly, sáhněte po voucheru, jehož součástí je prohlídka domu jedné z nich. Sílu načerpáte během procházek, výletů a výšlapů po okolí – pro poznání krajiny je skvělá Naučná stezka Moravské Kopanice, která na 14 zastaveních seznamuje s historickými i přírodními zajímavostmi (základní okruh cca 11,6 km s převýšením 410 m) – zdoláte ji pěšky, na kole a v zimě i na běžkách.

Vydat se pak můžete třeba na rozhlednu Velký Lopeník, zámek Nový Světlov v Bojkovicích, Trenčianský hrad a do místního muzea, nebo do Luhačovic, kde se projdete po kolonádě a ochutnáte třeba i Vincentku. Pokud máte rádi kulturu, podívejte se do programu Slováckého divadla v Uherském Hradišti, které je velmi oblíbené, ve Vlčnově zase můžete navštívit muzeum lidových pálenic.

Ubytování v tematicky zařízených pokojích 

Po výletech složíte hlavu v pokoji, na kterém jsou dvě manželské palandy, takže snít můžete i „ve výšce“. Přistýlky jsou možné po předchozí domluvě, děti do 3 let ale mohou spát s vámi na lůžku (zdarma). Pokoje v řemeslném stylu nesou názvy jako Vinařský, Kovářský, Pekařský, Hudební, Krojový či Stolařský, v areálu penzionu je dále chaloupka na kuří nožce neboli skluzavka pro děti.

Tipy, co dělat

Trenčiansky hrad

Hrad, který vznikl už v 10. století, návštěvníkům dnes nabídne expozici věnovanou zbraním či právu útrpnému. Na jaře 2003 se zřítila část západního opevnění s hmotností 1100 tun.

Centrem Luhačovic Centrem Luhačovic

Chcete-li si odpočinout v krásném prostředí uprostřed parků, pramenů a fontán, hledáte-li klid, pohodu a relaxaci, ideálním místem jsou Luhačovice s Jurkovičovou architekturou. Ochutnat můžete vodu 16 léčebných pramenů, např. Vincentku. 

Synagóga v Trenčíne Synagóga v Trenčíne

Jedna z nejkrásnějších a nejznámějších staveb tohoto druhu na Slovensku. V Trenčíně, kde zdobí Námestie Ľudovíta Štúra, využívalo monumentální synagogu židovské obyvatelstvo až do druhé světové války; v roce 1941 byla znesvěcena členy trenčínské nacistické organizace. Dnes je synagoga otevřena jen při příležitosti občasných výstav.

Další tipy Zobrazit tipy na mapě

Penzion Žítková
Žítková 17, Žítková, 68774

Penzion Žítková

Žítková 17, Žítková

Check in od 14:00 – Check out do 10:00
Vybavení a služby
Parkování zdarma
Internet zdarma
U nás se nekouří
Máme dětské hřiště
Vlastní restaurace
Jak uplatnit
 • Netermínová varianta: Rezervace provádějte v dostatečném předstihu e-mailem a-sedlacikova@seznam.cz nebo telefonicky na +420 607 114 028. 
 • Termínová varianta: Zakoupením voucheru je automaticky vytvořena závazná rezervace termínu, hotel již není třeba dále kontaktovat. V případě, že budete potřebovat pokoj s přistýlkou, ověřte si jeho dostupnost telefonicky či e-mailem před zakoupením voucheru. Recepci také předem informujte, pokud se na pobyt chystáte se svými domácími mazlíčky.
Děti
 • Děti do 3 let mají pobyt s rodiči na lůžku a bez stravy zdarma.
 • Děti do 12 let mají pobyt za příplatek 460 Kč / noc s polopenzí.
Příplatky
 • Pobytová taxa je 5 Kč/osoba/den.
 • Domácí mazlíčci nejsou povoleni.
Storno podmínky
 • Netermínová varianta: Zrušení či změna rezervace jsou možné nejpozději 14 dní předem. Při pozdější změně nebo nedostavení se na pobyt voucher bez náhrady propadá, takový voucher nelze ani refundovat. Změna je možná maximálně jednou nebo po domluvě s recepcí.
 • Termínová varianta: Změna rezervace je možná nejpozději 14 dní předem. Při pozdější změně nebo nedostavení se na pobyt voucher bez náhrady propadá. Takový voucher nelze ani refundovat. Změna je možná maximálně jednou nebo po domluvě s recepcí. Pro změnu prosím kontaktujte zákaznické oddělení Slevomatu na e-mailu vip.podpora@slevomat.cz či telefonu 222 745 354.

Chybí vám nějaké další informace?

1 Zeptejte se nás na cokoliv
Kalkulace ceny