Termín
Platnost do 12. 4. 2018.
V ceně
- 2 vstupenky na středověký program
- 1× uzená nebo medová vepřová žebírka pečená dozlatova, s hořčicí a křenem (900 g)
nebo
1× kolínko uhranuté svině, hořčice, křen, okurky (1 kg) - 1× čerstvě pečený pecínek chleba
- 2× domácí dětenické pivo lásky
Omezení
Můžete využít do 12. 4. 2018
- Rezervace: Nutná min. 2 dny předem na e‑mailu info@krcmabrabant.cz.
- Při rezervaci uvádějte kód voucheru a vybrané jídlo.
Zrušení rezervace nahlaste nejpozději den předem.
Využijte body ze zaměstnaneckých programů. Na tuto nabídku můžete využít body těchto benefitních společností:
- Pluxee (Sodexo) – převést body
- Edenred – převést body
- Benefity.cz – převést body
- Benefit Plus – převést body
- Up – převést body
- Naše stravenka – převést body
Jak funguje převod benefitních bodů?
Jinde se u piva brebentí, u Brabantského na to ale není čas: hosté buď mají plná ústa dobrot nebo zrovna tají dech.
V krčmě U krále
Brabantského se zastavil čas. U vedlejšího stolu se hádají nebezpeční lapkové, kteří se brzy pustí do krvavé šarvátky,
u jiného stolu možná sedí převlečený jeden z českých panovníků
zapíjející svůj žal z neutěšených poměrů v českých
zemích.
Mezi hosty tančí lepé děvy, na dětenické pivo se zastaví cizokrajný had se svým krotitelem, a rozpálenou společnost na závěr čeká i ohňová show.
Od úterý do soboty vždy od 19.00 do 22.00 hodin se v krčmě koná zábavný dobový program s názvem Nevšední středověký rej a vy ho můžete prožít s pořádným jídlem a silným pivem.
Přečtěte si více o hostinci a jeho poutavé historii…
KRČMA „U krále Brabantského“Jedna z nejstarších hospod v Praze, opředená mnoha bájemi a legendami. Popíjeli zde rudolfínští alchymisté, kat Mydlář, Mozart i Jaroslav Hašek. Opíjeli se zde však i lumpové a podvodníci. Krčma, kterou procházela historie – krčma hlav pomazaných i namazaných. Hostinec opředený mnoha bájemi a legendami.Od roku 1375, kdy byl otevřen, sem po staletí chodili králové i šarlatáni. Často prý sem tajnou chodbou z hradu zavítali v přestrojení čeští králové, aby utopili v pivním moku svůj žal nad neutěšenými poměry v Čechách. Popíjel zde magistr Kelly i Arcimboldo, Jaroslav Hašek, Karel Čapek i W.A.Mozart. Traduje se, že zde geniální Wolfgang Amadeus, v září roku 1791, při své poslední návštěvě Prahy, hodlal složit „Velkou ranní“. Z neznámých důvodů však nakonec zůstal jen u „Malé noční“. Na přelomu 18. a 19. století byl majitelem hostince jistý bývalý „regimentstambor“ jménem Krügler. Vyhlášený showman. Dovedl mistrně pískat a při tom tloukl vařečkou o stůl, jakoby bubnoval. Jindy obšťastňoval hosty vychloubačnými historkami. V průčelí místnosti měl obraz, velký akvarel, znázorňující krále Václava IV., připíjejícího Pražanům napěněným pivem. Když Jaroslav Hašek tehdy naslouchal chlubným řečem hostinského pravil: „… není možné aby takový plkal obsluhoval pod podobiznou krále.“ Načež obraz popadl, a prokopl ho vejpůl. Incident se neobešel bez facek, šťouchanců a krve. Historii krčmy provázejí i další krvavé události. Kterýsi host zde během času nashromáždil slušný dluh, neplatíc za útratu. Slovo dalo slovo a hostinský nakonec milého „švorcáka“ zamordoval a vstrčil do kanálu. Velká voda však obrátila nebožtíka , , naštorc“ a děti které si zde hrály, skoply do kanálu míč. Když se jej pokoušely vyšťourat, došlo k maléru, jakým ostatně končívá většina mordů. Hostinského zavřeli a s ním i na několik dní i hostinec. Poprvé a naposledy v jeho historii… Také proto se traduje, že „brabantský král“ patří mezi nejstarší, téměř nepřetržitě otevřené hostince v Praze. |