Na Sněžku pro Pavlínku: podpořte projekt, který pomáhá dětem s handicapem

Je nám to líto, ale nabídka už vypršela. Její detail si můžete prohlédnout níže.

Podobné nabídky, ze kterých si určitě vyberete

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit více podobných nabídek

Zobrazit původní nabídku
Varianty (1)

V ceně

Finanční příspěvek v hodnotě 100 Kč

Veškerými vybranými penězi Nadační Fond KlaPeto podpoří Pavlínku a další děti s handicapem.

Můžete využít do 27. 4. 2017

Koupí voucheru přispíváte automaticky – není třeba jej uplatňovat. 

Přispějte 100 Kč
Přispějte 100 Kč
Ukončeno

Člověk ujde přibližně 7000 kroků denně. Malá Pavlínka zatím neudělá ani jeden krůček. Ale s vaší pomocí se to může změnit.

Z domu do práce, z práce na oběd a zase zpátky, na tenis, z tenisu na nákup a z nákupu domů. Přes den toho nachodíme hodně – a někdy si vůbec neuvědomujeme, že chůze pro jiné lidi není samozřejmostí. S prvními kroky se potýká i dvouletá Pavlínka. Pojďme jí s nimi společně pomoct: přispějte částkou 100 Kč, nebo z více voucherů poskládejte vyšší příspěvek. 

Veškerými vybranými penězi Nadační fond KlaPeto podpoří Pavlínku a další děti s handicapem.

Pavlínčin příběh

Dvouletá Pavlínka Josieková z Karviné v 7 měsících onemocněla meningokokem. Svůj boj o život vyhrála, nemoc si ale vybrala krutou daň: musela jí být amputována pravá nožička nad kolenem. Na mozku má hematom a nemoc zasáhla i oční centrum.

Holčička trpí také epilepsií. „Dnes jsou Pavlínce dva roky, ale mentálně odpovídá zhruba půlročnímu miminku. Ten rok a něco se učila vše úplně od začátku, jako by se znovu narodila. Naučila se znovu otáčet tam i zpět, vyleze na všechny čtyři a naučila se i sednout. Pomalu ji seznamujeme i s protézou, ale sama zatím nestojí a nechodí,“ vypráví maminka.

Na co přesně peníze poputují? 

Pavlínka potřebuje jezdit k protetikovi do Uherského Hradiště a na rehabilitace, rodina ale nemá finanční prostředky na vůz. Právě na ten by jim Nadační fond KlaPeto s vaší pomocí rád přispěl. Další peníze, které se vyberou, pomohou dětem napříč handicapy: nadační fond obvykle přispívá na rehabilitační pobyty a na kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny.

Na Sněžku pro Pavlínku: charitativní akce spojená se sbírkou

Každoročně se ke sbírce pojí také charitativní akce Výstup na Sněžku, které se můžete zúčastnit. V sobotu 27. května se nejvyšší českou horu již popáté vydá pokořit handicapovaný atlet, mistr ČR v hodu a oštěpem, Jaroslav Petrouš. Vyšlápněte ji spolu s ním!

Na akci nezapomeňte vzít své ratolesti - již tradičně totiž bude spojená s oslavou dětského dne a řadou atrakcí na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou.

Nadační Fond Klapeto

www.klapeto.eu

Kateřina Klasnová
Jak uplatnit

Chybí vám nějaké další informace?

Zeptejte se nás na cokoliv