Na Sněžku pro Pavlínku: podpořte projekt, který pomáhá dětem s handicapem

36 přispělo
do konce

V ceně:

Finanční příspěvek v hodnotě 100 Kč

Veškerými vybranými penězi Nadační Fond KlaPeto podpoří Pavlínku a další děti s handicapem.

Platí do:

27. 4. 2017

Podmínky uplatnění:

Koupí voucheru přispíváte automaticky - není třeba jej uplatňovat.

Více informací jak uplatnit voucher

Kde uplatnit:

Nadační Fond Klapeto

www.klapeto.eu

Kateřina Klasnová

Člověk ujde přibližně 7000 kroků denně. Malá Pavlínka zatím neudělá ani jeden krůček. Ale s vaší pomocí se to může změnit.

Z domu do práce, z práce na oběd a zase zpátky, na tenis, z tenisu na nákup a z nákupu domů. Přes den toho nachodíme hodně – a někdy si vůbec neuvědomujeme, že chůze pro jiné lidi není samozřejmostí. S prvními kroky se potýká i dvouletá Pavlínka. Pojďme jí s nimi společně pomoct: přispějte částkou 100 Kč, nebo z více voucherů poskládejte vyšší příspěvek. 

Veškerými vybranými penězi Nadační fond KlaPeto podpoří Pavlínku a další děti s handicapem.

Pavlínčin příběh

Dvouletá Pavlínka Josieková z Karviné v 7 měsících onemocněla meningokokem. Svůj boj o život vyhrála, nemoc si ale vybrala krutou daň: musela jí být amputována pravá nožička nad kolenem. Na mozku má hematom a nemoc zasáhla i oční centrum.

Holčička trpí také epilepsií. „Dnes jsou Pavlínce dva roky, ale mentálně odpovídá zhruba půlročnímu miminku. Ten rok a něco se učila vše úplně od začátku, jako by se znovu narodila. Naučila se znovu otáčet tam i zpět, vyleze na všechny čtyři a naučila se i sednout. Pomalu ji seznamujeme i s protézou, ale sama zatím nestojí a nechodí, “ vypráví maminka.

Na co přesně peníze poputují? 

Pavlínka potřebuje jezdit k protetikovi do Uherského Hradiště a na rehabilitace, rodina ale nemá finanční prostředky na vůz. Právě na ten by jim Nadační fond KlaPeto s vaší pomocí rád přispěl. Další peníze, které se vyberou, pomohou dětem napříč handicapy: nadační fond obvykle přispívá na rehabilitační pobyty a na kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny.

Na Sněžku pro Pavlínku: charitativní akce spojená se sbírkou

Každoročně se ke sbírce pojí také charitativní akce Výstup na Sněžku, které se můžete zúčastnit. V sobotu 27. května se nejvyšší českou horu již popáté vydá pokořit handicapovaný atlet, mistr ČR v hodu a oštěpem, Jaroslav Petrouš. Vyšlápněte ji spolu s ním!

Na akci nezapomeňte vzít své ratolesti - již tradičně totiž bude spojená s oslavou dětského dne a řadou atrakcí na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou.

Další informace

Koupí voucheru přispíváte automaticky – není třeba jej uplatňovat. 

Hodnocení podniku

4,3/5 dle 12 hodnocení

Všechna hodnocení