Hodnocení podniku  CK České kormidlo

4,3/5 (9 283 hodnocení)
Pouze ověřená hodnocení
Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
Veronika

Zajezd se nekonal a slíbili mi refundaci – ale krome proplacení příplatku za nastup na jinem miste jsem kompenzaci dvou voucheru nedostala

30. 7. 2020
Jiří

Bohužel, výlet byl pro nenaplneni autobusu zrušeny 😥

30. 7. 2020
Michaela

Napsat 4 dny před odjezdem, na popud že píšete kdy je vlastně ten odjezd, že se zájezd ruší, mě přijde jako drzost. Takže si vezmete dovolenou ale nikam nejedete, a nejedete ani jinam pač na vrácení peněz všichni mají čas.

Vyjádření partnera
CK České kormidlo Před 6 dny

Dobrý den, ne bohužel vždy se nám podaří naplnit minimální kapacita poznávacích zájezdů a pak je nutné zájezd zrušit a vždy nabízíme formy náhrady - jiný zájezd / jiný termín/ nebo vrácení peněz. Když je zájezd zakoupen přes Slevomat, tak peníze vracíme do 14 dní po odjetí zájezdu. Omlouváme se za komplikace, také by jsme byli radši kdyby všechny zájezdu naplníme a odjedeme.

20. 7. 2020
Olena

Složitý systém rezervace termínů, který si musíš objednat před zakoupením voucheru, a ve výsledku propadlý voucher protože termín již byl obsazený.

16. 7. 2020
leona

Jak se mi mohl líbit zkažený den ????

Zájezdu jsem se nemohla zúčastnit, protože cestovní kancelář mi v rozporu s vouchrem poslala smlouvu na účast dne 25.7.2020. Já jsem si této záměny hned nevšimla. Až při zaplacení pojištění jsem zjistila rozdíly v datu zájezdu. Snažila jsem se domluvit telefonicky, ale bylo to zbytečné .

13. 7. 2020
Lukas

Pozitivní je město jako takové, zájezd nikoliv. Často jsou kritizováné autobusy musím pochválit čistotu, pohodlí a dostatek místa

Cesta tam Praha – Budapešť pouze jedna zastávka s možností wc, co je horší cesta zpět bez zastávky. Naprosto příšerné.
Prohlídka jako na běžícím pásu, a to doslovně.
Paní průvodkyně byla velmi nemile překvapena, když jsme požadovali pauzu na oběd. Pouhých 30 min.

24. 4. 2020
Stanislav

Kvůli obavám z karantény jsme byli nuceni zájezd zrušit. Storno poplatek byl vyčíslen na 100%. Bylo by fér, kdyby nám byla vrácena alespoň část ceny zájezdu. To se nestalo.

12. 3. 2020
ольга

nic

pruvodce

10. 12. 2019
Kateřina

Bohužel celý výlet byl poměrně katastrofa. Pan delegát byl sice příjemný, ale kromě historie nebyl absolutně organizačně zdatný. Na pomoc si bral účastníky výletu, kteří svolávali všechny ostatní. Nikdy nebylo jasně řečeno v kolik byl sraz, pan delegát to řekl pravděpodobně jen lidem, kteří se s ním zrovna bavili, takže my ostatní jsme měli smůlu.
Návštěva zámku byla poměrně pěkná záležitost, ale cestovní kancelář měla úplně mylné informace o ceně vstupného, které nebylo 6eur, ale 15eur a to bez slovenského průvodce.
Další šok nás čekal v čokoládovně, která byla spíše variantou na polskou kvalitu. Prohlídka nebyla vůbec dohodnutá, čekali jsme tam tedy hodinu navíc, než se nás někdo ujme (pan delegát mimochodem vůbec nevěděl, jak to chodí a co to obnáší). Když jsme tedy konečně dostali průvodce, prohlídka trvala i se socialistickým filmem 20 minut, kdy jsme se dozvěděli několik málo informací na asi 30 metrů dlouhé chodbě.
Rozhodně tedy nedoporučuji ani výlet, ani cestovní společnost České Kormidlo. Byli jsme neuvěřitelně zklamaní.

10. 12. 2019
Nicol

Z Brna byl odjezd o 2 hodiny později, bez udání důvodu. Měla jsem zaplacené místenky a dostali jsme úplně jiné místa. Kdyz jsem se obrátila na řidiče, rekl, že on zasedací pořádek nepsal. Po celou cestu (přes noc) měli ridici rádio nahlas a pískali si, povídali si mezi sebou a to bylo jen samé, , vole, , profesionální přístup žádný. V Benátkách jsme měli mít individuální program, bohužel to tak nebylo. A jako třešnička na dortu je, že jsme ještě k tomu vsemu dostali úplně jiný hotel v jiném městě, kde jsme měli zaplacenou polopenzi, ale bohužel nas bylo víc, než stolů, takže buď sedět s někým cizím u stolu a nebo vůbec. Naposledy s touto CK!!!!

26. 9. 2019
Tomas

zájezdu jsem se nezúčastnil kvůli zpoždění ČD 6 h. Tento mejl mi přišel už asi po 8, proto to chci nějak vyplnit

31. 8. 2019
Barbora

To že jsem na tomto zájezdě vůbec nebyla a společnost TWISTO Vám za zájezd zaplatila a teď chce po mně peníze a údajně to nelze už stornovat !

14. 8. 2019
Michaela

Doprava

12. 8. 2019
Mira

nic

prostředí tmavé, smradlavé a nevětrané kobky pod zemí.

21. 7. 2019
Aneta

Nic.

Určitě nedoporučuji jet na tento výlet s cestovní kanceláří České kormidlo. Za všechny změny atd chtějí manipulační poplatky. Přitom šlo jen o přepsání jména. Doplatek za nástup v Praze atd. Organizace celého zájezdu úplně nulová, atrakci dům moří jsme klidně mohly s holkama oželet bylo tam k vidění nula nula prd vlastně vyhozené peníze krom střešní kavárny s výhledem na Vídeň. Přejezd do Prateru metrem ještě budiž. Cestovka nám napsala doporučené kapesné no to rozhodně nestačilo. Kartu jsme nechali v autobuse ten parkovat 5 km od nás a nebylo možné se tam dostat. Atrakce staly daleko víc a děti chtějí vidět vše toalety byly placené a ve 4 lidech se za celý den něco nachodíte. Delegátka u sebe od cestovní kanceláře neměla k dispozici vůbec žádnou hotovo v Prateru přítomna nebyla. Prostě nás někde vyhodily a dělejte si. Na cestovce jsou drzý. Za mě už nikdy a pokud chcete někdo Vídeň a Prater navštívit tak ne tímto způsobem…

20. 7. 2019
Tydlačka

Plitvicka jezera

Autobus, jízda, delegat

7. 7. 2019
Dagmar

Lokalita hezká i když nám to propršelo, řidiči bezva, fajn lidé v autobuse… Zde patří tahleta hvězdička.

Tahleta CK hotová katastrofa. Voucher jsem využila na zcela jiný zájezd, neboť mně bylo CK sděleno, že neobsadila všechna místa. Doplatila jsem si tedy zájezd k moři. Delegátka naprosto nemožná. Z recenzí jsem zjistila, že zájezd na Moravské Toplice se konal. Způsobil to naprostý chaos v rezervacích CK.
Letos jsem to riskla znovu a zase problém. Tuhletu cestovku nikdy víc, organizace katastrofální a omluvu nelze u této cestovky očekávat ani náhodou.

16. 6. 2019
Martina

Tropikarium je pěkné, to bych doporučila
průvodce vybral peníze již v autobusu, kvůli uplatnění hromadné slevy
byla rozdána vytištěná mapa Budapešti

hodinu trvající cesta porouchaným autobusem kvůli nesmyslné zastávce v tržnici 20 min před ukončením otevírací doby
nedostatek informací o situaci a následném programu
hodinu trvající pěší cesta, aby bylo ukázáno místo odjezdu autobusu
brzký odjezd z Budapešti
s touto cestovní kanceláří již nikam nepojedeme, 2 špatné zkušenosti nám bohatě stačili

13. 6. 2019
Martina

Průvodkyně oznámila odjezd z Vídně v 18 hod a zhruba ve 20 hod jsme dojeli na autobusové nádraží Zvonařka. Zde nám bez bližšího vysvětlení bylo sděleno, že ti jenž pokračují do Prahy zde budou muset čekat cca 1h 15 min na příjezd druhého autobusu z Vídně, který má zpoždění. Zcela prázdný autobus, jímž jsem přijeli, který měl pražskou SPZ odjel pryč a průvodkyně odešla domů, s tím že se jí to dále netýká. Aby nám prý nebyla zima, odeslala nás do blízkého OC Vaňkovka ( jak jsme posléze zjistili, vzhledem ke státnímu svátku bylo zavřené). Skupina cca 20 cestujících včetně malých dětí tedy čekala hodinu a čvrt na zpožděný autobus. Autobus v avizovanou hodinu nedorazil a cestovní kancelář i průvodkyně byli nedostupní. Po dalších cca 20 min na místo dorazil autobus ze zájezdu z Krakova, jehož řidič byl ochotný nás vzít a začalo se tedy nastupovat ( bylo cca 21.45), vzápětí dorazil avizovaný autobus a řidiči se mezi sebou domluvili, že jeden pojede přímo do Prahy a ten druhý rozveze ostatní. Začalo se tedy opět nastupovat a vystupovat, z Brna jsme nakonec vyrazili po 22 hod. Cestou byl ještě řidič povinen dodržet bezpečností přestávku a tak jsme opět 30 min. stáli. Do Prahy jsme tedy dorazili v 01 hod ráno. Některým cestujícím tak ujely všechny spoje do místa jejich bydliště. Ponechat klienty zcela bezprizorné považuji za naprosto neprofesionální.

10. 6. 2019
Jitka

Zoo je moc hezká, dominuje panda a koala :o)))

Průvodkyně byla zcela zbytečná, nic nám o místě, kam jedeme, neřekla. Jen předala papír s odkazy na webové stránky – abychom si vše nastudovali sami. Nepomohla vůbec s ničím. To jsme si mohli zaplatit cestu vlakem nebo busem bez CK.

4. 6. 2019
Luuca

Líbila se pouze Budapešť!

Tento zájezd jsem koupila jako dárek ke kulatým narozeninám mé mamince. Byla jsem ve zděšení, když mi vyprávěli, jak celý POZNÁVACÍ zájezd probíhal. Nezkušená, neochotná a nic neznající průvodkyně. I řidič věděl více než, , paní průvodkyně, , Špatná organizace atd. 6 hodin volného času? To jako vážně?!
O tom, že se vlastně nic rodiče nedozvěděli, klidně mohli výlet absolbovat sami, ani mluvit nebudu.
A spoustu dalších věcí…
A romantická plavna lodí? Tak o tom si nechte jen zdát. Možná bych napsala knihu, kdybych to měla vše vylíčit.
Takže za mě NEDOPORUČUJI. Jsem velice zklamaná.

21. 5. 2019
Nikola

Jedna velká katastrofa. Za moji negativní zpětnou vazbu můžete poděkovat panu průvodci Jiřímu, který svoji náplň práce absolutně nezvládl – hrůza, děs!!!!
Měl nefunkční mobilní telefon pro případný kontakt, výklad k Maďarsku absolutně mimo, podle mě by i marťani z Marsu uměli lépe komunikovat – blekotal tam samé nesmysly nedávající hlavu ani patu. To že pan Jiří vybírá odpadkové koše, aby se najedl je čistě jeho věc, ať se z toho klidně i po****, ale reklamu dělá především Vám. Dále by si rozhodně neměl dovolit vykřikovat na celé náměstí, ať mu dáme pokoj, že už chce mít konečně svůj klid.
A v neposlední řadě na benzínové pumpě málem nechal lidi bez toho, aniž by si předem zkontroloval, zda jsme všichni.
Řidiči museli zastat jeho náplň práce v rámci organizace. Těm samozřejmě patří velké poděkování, i přesto, že nejsou Vašimi zaměstnanci.
Na takový typ výletu jsem jela poprvé, a upřímně jsem vyléčená.

10. 5. 2019
Lenka

Kvalitní komunikace s CK. Ochtoní a příjemní řidiči.

Průvodce naprosto mimo realitu. Něco takového jsem ještě nazažila. Nic nesdělil, když už mluvil, mumlal. Nevyslovil jedno souvětí. O historii Maďarska a Budapešti vím více než on. Jediné o čem mluvil byla politika. Zapoměl na klienty při odjezdu a kouřil jako kamna i při výkladu.

30. 4. 2019
nevenka

Líbilo se mi město, protože ho už znám…

doba příjezdu a odjezdu, měla jsem dojem, že průvodkyně měla jiné zájmy......

15. 1. 2019
Anonym

Když sme se odpojily od pruvodce a cestovali sami. To sme meli aspon chvili klid

Skoro vše. V autobuse autokarem nebylo žádné místo na nohy a řidic stavěl i po 5 hodinách, takže sme měli celkem křeč. Po 14 hod. Takové jízdy nás průvodce vláčel 20km po londýně skoro bez pauzy, jeho tempo se nedalo skoro stíhat, pořád sliboval pauzu na oběd která se nakonec nekonala, večeře také ne, na hotel sme přijeli před 22.00, než sme se ubytovali tak někteří už nedostali ani tam jídlo. Hotel celkem ušel. Snídaně velmi slabá…suchý chléb, šunka a sýr. Druhý den sme si udělali vlastní program, protože sme nechtěli absolvovat zase ten maraton bez jídla a pauzy na nákup. A večer sme zjistily, že žádný ohňostroj neuvidíme. Takže to byla poslední kapka.
Takže shrnutí: koupily sme si zájezd silvestr v londýně, žádnej ohňostroj sme neviděli, průvodce kamil byl *****, a tuhle ck české kormidlo rozhodně nedoporučuju.

3. 1. 2019
Karel

Teď už vím, že podobně cestovat nikdy nebudu!

Začněme autobusem, ve kterém nebylo absolutně žádné místo na nohy a celkově byl velmi malý.
Paní průvodkyní nebylo upozorněno na to, že se v okolí hotelu nenachází žádná otevřená restaurace a tudíž bychom si měli sehnat jídlo, z toho důvodu byla většina účastníků bez večeře – naprosto ideální po dlouhém dni, kdy musíte chodit po městě.
Poslední kapkou pro nás byl „hotel“… To, že byl špinavý a nechutný a vybavení velmi staré, komentovat snad ani nebudu. Konkrétně v našem pokoji tekla pouze slabě vlažná voda a to takovým proudem, že bylo v podstatě nemožné se osprchovat – lidově řečeno, voda tekla, jako když netekla. V jiném pokoji nesplachovala toaleta, na protějším pokoji měli šváby. Co se „snídaně“ týče – tvrdá houska, sýr, šunka a okoralá bábovka, to už bylo snad jen pro zasmání.
Třesničkou na dortu bylo, že se autobusu přes noc (SAMO :)) vysklilo sklo…
Ceny za tyto služby – nepohodlný autobus s nedostatkem místa, průvodkyni, která neinformuje o nutnosti koupit si večeři a pokoj plný švábů – jsou nehorázné a urážející.

1. 1. 2019
Jakub

Hrozna komunikace mezi slevomatem a cestovni kancelaří prava ruka neví co dělá levá… 100× jsem musel všude volat a 20× všude přeposilat různé kódy. Naposledy!!!!!

26. 12. 2018
Tomáš

Čekání na někoho 30 minut, přestože v pokynech bylo jen 10 minut. V mnichově byli všechny obchody zavřený, což mělo být minimálně v nabídce řečeno.

18. 12. 2018
Anonym

Žádný voucher jsme od Ck Kormidlo nedostali, i když jsme řádně zaplatili.

17. 12. 2018
Věra

Katastrofální totálně neschopna průvodkyně .Retz malé město v době příjezdu nebylo vidět ze by o turisty stali -stánky skoro všechny zavřené , ikdyz byla sobota a 10.30.Ve sklepech příjemná průvodkyně .Pruvod čertu totální chaos boj lidi o přední místa na chodníku .Planovala jsem 2 roky ;uz ale nikdy v životě :NEDOPORUČUJI

Hodnocená nabídka: Adventní Retz s průvodem čertů
10. 12. 2018
Dana

zájezd se nekonal :-(

28. 11. 2018
Jiří

Benátky byly nádherné (ty si zaslouží 5 hvězdiček). Rozhodně stojí za to vidět … a budete se chtít ještě někdy vrátit. Verona za mě zbytečný doplněk.

Ta jedna hvězda je pro CK. Tragická delegátka a jelikož ta reprezentuje CK, tak rozhodně nedoporučuji jet s ní (České kormidlo).

1. 10. 2018
Eva

Nelíbilo se mi chování hotelového personálu! Po upozornění, že inzerují dostupný internet a není tomu tak, jsme se dočkali „osobního osočení“, co si dovolujeme psát recenze, a to hodně nevybíravým způsobem + Po upozornění, že na pokoji páchne kanalizace z koupelny, nám personál přišel nározně ukázat, jak máme zalívat kanálek v koupelně vodou. Nevím, jestli jim to někdo říkal, ale většinou si nekupuji pobyt proto, abych v hotelu zalívala smrdící odpad. Po nátlaku a neutuchajícím smradu nám byl pokoj vyměněn. Děkuji, ale nikdy více! Jídlo, bylo až na dvě večeře (ryba na grilu a steak) totální tragédie!

3. 9. 2018
Smáhová

Moc se mi tam líbilo, dětem a manželovi také. Celkově to bylo moc hezké.

Co se týče ubytování..... katastrofa… že je to tam oprýskané a neútulné bychom respektovali, šlo jen vlastně o přespání. Ale šváb v šuplíku na příbory to absolutně zkazil ( ve čtvrtek)) a už v pátek jsme odjeli domů.

3. 9. 2018
Vít

Delegát sám tvrdil, že se kvalitu a vzhled hotelu snažil dohnat jídlem. Popravdě to doháněli pouze snídaní.

Téměř nic

3. 9. 2018
Oli

řidiči Českého kormidla naprosto super..ochotní a příjemní pánové, kteří se po celou dobu o nás pečlivě starali

Tento poznávací zájezd byl naprosto o ničem díky paní průvodkyni Jarmile, která organizačně naprosto selhala. Proto hned první den se jí ztráceli lidi (většina průvodců má cosi vyčnívajícího z davu, aby byli vidět… paní Jarmila nic) doporučené vstupné 80 euro vůbec nepotřebujete, protože nejsou předem zajištěné vstupenky a na místě bud 3–4 hodinové fronty a nebo vyprodáno na 2 dny dopředu, takže památky uvidíte jen z venku, což bych viděla jako klamání zákazníka a mělo by to být uvedeno v programu zájezdu. S prohlídkou Říma jsme začali ve 12:30 do té doby jen chaos. Až večer na hotelu, kdy téměř všichni nadávali, že nebyly zajistěné vstupy, tak na tajňačku pár lidem zakoupila on line vstupenky do Sixtinské kaple. Takže celkový dojem z tohoto poznávacího zájezdu velmi špatný.

26. 8. 2018
Tripelina

Hnus ubytování, pláže malinké , jidlo nic moc .Za mě nedoporučuji

25. 8. 2018
Tomantos97

Krajina, prostředí a vše okolo toho naprosto dokonalé. Určitě mohu jen doporučit stojí za to vidět takové krásy přírody.

České Kormidlo, společnost která nás tam měla dopravit naprosto otřesná, nazval bych to i jinak. Hned ze začátku naprosté zmatky, cestou z Prahy do Brna jízda autobusem bez průvodkyně, která by měla být. Nikdo nic nevěděl, řidič říkal že budeme přestupovat do jiného autobusu, po cestě se několikrát změnilo číslo autobusu kterým jsme měli jet, při vyložení v Brně byli zmatky mnohem větší nežli v Praze, už jsme mysleli, že snad neodjedeme, číslo autobusu stále nebylo jasné, poté nějakým zázrakem konečně dorazil autobus směr Plitvice, z krásného nového autobusu jsme lezli do starého, otřesného a nekomfortniho starého krumplu, kde nebyla průvodkyně schopná absolutně nic vysvětlit. Nebudu zde více rozepisovat, zájezd se společností České Kormidlo ⛭ absolutně nedoporučuji, otřesný přístup, doprava a vše co se týče této společnosti. Aspoň cíl zájezdu a to krásné Plitvice stáli za to, kde navíc nebyla průvodkyně schopná koupit si lístek, jít s námi a zdělit nějaké zajímavé informace.

24. 8. 2018
Eliška

Celková ZOO byla skvělá, celá se nám moc líbila.

Doprava byla velmi špatná. Az při cestě zpět jsme se dozvěděli změny, které nebyly předem nikde uvedeny, část cesty jsme jeli linkovym autobusem.

12. 8. 2018
Lucie

Plitvická jezera

Služby průvodkyně naprosto k ničemu, místo aby nás prováděla tak nám řekla přes silnici si kupte lístky a sejdeme se u autobusu za 10 hodin a šla si kam chtěla. Doprava taky tragická v 5 ráno přestup v Brně, půl hodinové čekání na další autobus a řidiči a ani , , průvodkyně´´ nevěděli zda je dostatek míst pro všechny cestující (nakonec jsme odjeli s tím, že se ani průvodkyně neujistila, zda jsme všichni a prohlásila, že snad ano a vyjeli jsme směr Praha. Autobus nepohodlný (nešli odtáhnou od sebe sedadla, stupínek kam si může cestující dát nohy jsem našla pod sedadlem urvaný). Organizace zájezdu byla pro mne velkým zklamáním. Jediné co se mi na tomto zájezdu líbilo byla nádherná příroda Plitvických jezer. S touto cestovní kanceláří už nikdy nikam nepojedu.

31. 7. 2018
Dagmar

- krásné město a památky

- odjezd byl naplánován z Brna od Janáčkova divadlo, pak byl změněn na Zvonařku – nástupiště 34 v 5:30
– na nástupišti 34 byl sice autobus do Budapeště, ale úplně jiný zájezd, všude zmatek a chaos, nikdo nám nic neřekl, prý bylo ten den nečekaně mnoho zájezdů… odjeli jsme z nástupiště 32, průvodkyně přišla na poslední chvíli až cca 5:26
– jeli jsme pět hodin tam
– po příjezdu kolem té 10 hod jsme dostali rozchod na tržnici, na jídlo, suvenýry… podle mě úplně zbytečný, tento program bych zařadila na konec dne, až jsou všichni unavení, a chtějí si sednout
– následovala prohlídka města, průvodkyně mluvila potichu, takže ji slyšelo tak deset lidí, na které se zrovna dívala
– moc toho nevěděla (prý byla teprve podruhé v Budapešti)
– když někdo zavolal, že se ztratil, tak ho sice nějak navedla, ale už skupina nečekala
– u Parlamentu (podle mě nejdůležitější památky) jsme strávili asi tři minuty
– nazpět jsme jeli už jen čtyři hodiny, a dost rychle, aby stihli Pražáci linkový autobus zpět, do Brna byl příjezd o půl 12 – cesta šíleným autobusem, rozdrkaným, každá díra byla dost cítit, člověk si chvíli myslel, že ztrácíme součástky po cestě..
– třešnička na dortu bylo počasí, za co nikdo nemůže, hrozný vítr a chvilkama déšť
– bohužel tento zájezd s touto cestovkou a průvodkyní hodnotím negativně

19. 7. 2018
Kateřina

Působilo to na nás jako ubytovna, nahnat co nejvíce hostů a vydělat co nejvíc peněz… Komfort nikde, přes tenké zdi bylo vše z vedlejších pokojů slyšet. Celý den pražilo slunce do pokoje, klimatizace za 5€ na den celkem mazec… Nakonec jsme si raději zaplatili ubytování jinde…

15. 7. 2018
Markéta

Krásné čisté moře a lokalita v Chorvatsku

Už při samotné komunikaci s cestovkou nastal první problém. Po e‑mailech, na které cestovka nereagovala, nakonec muselo nastat 6 telefonátů v den odjezdu (ovšem dovolat se je na celý den), aby mi byly zaslány pokyny k odjezdu včetně voucherů na dopravu a pojištění. Získání těchto podkladů 4 hodiny před odjezdem a chování cestovní kanceláře mi v tomto případě přijde dost přes čáru.
Zároveň by do budoucna měla cestovka zvážit, zda si někteří lidé nemají připlatit o sedačku navíc, protože sedět pomalu mimo autobus jenom proto, aby se cestující vedle mě vešla na sedačku, bylo trochu nekomfortní pro celou cestu do Chorvatska.
Již v Chorvatsku jsem zašla za řidičem, zda by mi nevytáhl obvaz z lékárničky kvůli zdravotnímu problému, ale bylo mi sděleno, že se mu lékárnička nechce hledat.
Byla jsem již na hodně zájezdů jak poznávacích, tak k moři, ovšem s touto cestovní kanceláří již nikdy více.

14. 7. 2018
Markéta

Samotný pobyt u moře, krásné městečko

Příšerná organizace cestovní agentury, nesplnění doby pobytu u moře

12. 7. 2018
Radka

Paní průvodkyně neplnila svou roli tak jak by měla. Neříkala žádné důležité informace. Peníze na vstup vybrala ale poté zase každému vrátila a lístek si musel každý kupovat sám. V informacích nebylo uvedeno, že si máme vyměnit dostatečné množství kun a také že strávíme hodinu a půl blouděním v Záhřebu. O hodinovém čekání v noci na hranicích sice autobus nemohl ale bylo to nepříjemné. Samotný výlet na jezera byl pěkný, jen to kazilo velké množství turistů v této době.

11. 7. 2018
Terka

Plitvická jezera super, ty navštívit doporučuji!

Zaprvé, berte na vědomí, že svozem z HK do Brna je cesta 4hodinová a v Brně budete další hodinu čekat na autobus na Plitvická. Takže se možná vyplatí ušetřit čas a vyrazit vlakem

Za druhé, platíte si služby průvodce po celou dobu zájezdu, které nemáte! Jeli tři autobusy a pouze jeden průvodce, neznali jsme jeho jméno, viděli ho asi 2× nebo 3×. Slíbil po jezerech návštěvu Zábřehu, nějakým záhadným způsobem odjeli ostatní autobusy i s průvodcem dříve a náš autobus tam nechali, řidiči bez průvodce do Zábřehu nechtěli takže jsme odjížděli v 18.00 z jezer rovnou do Brna bez průvodce. nemohl mít přehled o tom zda někdo chybí nebo nechybí protože pán se procházel v Zábřehu a celý jeden autobus mu byl jedno.

Tuto CK již nikdy více! Zkuste raději jinou 😉

7. 7. 2018
Barbora

Líbila se mi ta chvilka u moře.

Celkova organizace byla děsná. Hladce probíhal pouze nástup v Praze. Dále se odehravala jedna katastrofa za druhou! Další nástup v Jihlavě kde jsme 20 min čekali nám řidiči nedovolili vystoupit z autobusu ani na toaletu. A tak jsme jak jsme se vsichni stridali v pouziti wc v autobusu( podotykam, že jsem v zivote nezazila, aby na wc v buse slo tolik lidi prestala jsem to pocitat u cisla 53 a to bylo pouze na ceste smer Baška!!) Další naberove misto Brno kde jsme cekali 55minut. To, uz se nikdo nezdrahal vystoupit. Tim, že jsme nabrali razantni zpozdeni se jedna zastavka vyškrtla. Steward nas vsak uklidnoval tím, že nezalezi na tom v kolik prijedeme, že mame garantovano 12 hodin u more a tak se s ohledem na zpozdeni opozdi odjezd z Bašky. Pri prijezdu pres Slovinske hranice se pri kontrole zjistilo, že jeden z cestujich nema doklady a tak jsem po dlouhem reseni vraceli pul hodiny z5 k posledni zastavce kde jsme cestujiciho vysadili tim jsme nabrali dalsi hodinu a pul zpozdeni. Myslím, že by se doklady meli kontrolovat pri vstupu do autobusu! Dale jsme zastavili na posledni posledni zastavce na opet absolutne necivilizovane benzice s jednou toaletou a pauzou pouhych 15 minut! Nas autobus byl patrovy coz znamena pres 50 lidi z toho vetsina zen. Tudiz se vsichni museli rozhodnout zda si dojdou koupit snidani, daji si cigaretu nebo si odskoci na wc. Po znovu rozjeti autobusu jsme jsme zjistili, že se do autobusu dostal cizi clovek a okradl 2dva cestujicí. To, ale nebylo vse pri dojeti na místo po 2 hodinach celkoveho zpozdeni nam bylo oznameno, ze se bude odjizdet v pul 8, at jsme vsichni v 7 u autobusu. Coz znamenalo pouhych 10 hodin u more! Ze pry zadna garance 12 hodin není, ze si steward delal srandu.
A co se tyče pohodli v autobusu. Pri příjezdu jsem byla nadsena, že jedeme Setrou což je světově nejlepší autobus světa díky komfortu co se týče místa mezi sedadly. Toto by ovsem neplatilo! Jelikoz si České kormidlo nechalo nainsalovat dalších 8míst. Aby zvětsily kapacitu autobusu. Takze za mne jedním slovem velká KATASTROFA!

4. 7. 2018
Radka

Dle instrukcí jsme vyhledali po příjezdu delegáta CK p. Holuba, který nám napřed řekl, že si nás vyzvedne správcová dané destinace, nakonec však požádal manžela, aby ho zavezl k budově, kde jsme měli být ubytováni, že mu ukáže cestu.. To byla veškerá jeho „práce“ a zájem o nás po celý týden!! Apartmán jsme přebírali sami, správcová nerozuměla nám, my jí… Těžká domluva. Kuchyně nevybavená, chybělo struhadlo, atd. … Zákaz používání el. trouby ve sporáku, byli jsme odkázáni na venkovní gril, v případě, že bychom chtěli upravovat maso… Pro jistotu chyběly i plechy či pekáče do trouby… Lednice zapáchající, apartmán pro 4 lidi se skládal z dvoulůžkového pokoje a pokoje s přistýlkou...... Atd., atd..... Rozhodně nikomu nedoporučujeme!!

1. 7. 2018
Soňa Kotasová

Hory byly nádherné, sjezdovky udržované, kuchyně v hotelu vynikající…

Služby české delegátky paní Šiškové od Českého Kormidla. Cokoli paní delegátka zajistila bylo nekomfortní a nedotažené. Tahali jsme sami svá zavazadla, převlékali se v ponižujících podmínkách na parkovišti, při odjezdu nás nevyzvedl autobus, museli jsme k němu sjíždět na lyžích a pak jsme měli jít kilometr pěšky… Prostě České Kormidlo a paní Šišková, nikdy víc. :-(

19. 3. 2018
Tereza

Mizerná organizace (řidič autobusu ani nevěděl, kde zaparkovat), dost neprofesionální průvodce. Velice špatný servis.

19. 2. 2018