World of Franz Kafka

Praha - Staré Město, Nám. Franze Kafky 16/1

"Zbytky romanskeho domu jsou skvele. Rozhodne ale necekejte, ze se vzdelate o Kafkovi, na coz ale vystava predem upozornuje." — Marie, Před 2 roky

"Zbytky romanskeho domu jsou skvele. Rozhodne ale necekejte, ze se vzdelate o Kafkovi, na coz ale vystava predem upozornuje." — Marie, Před 2 roky

World of Franz Kafka
Nám. Franze Kafky 16/1, Praha - Staré Město, 110 00 (zobrazit na mapě)

World of Franz Kafka

Nám. Franze Kafky 16/1, Praha - Staré Město

Dnes otevřeno 11:00–19:00

Hodnocení podniku

4,0/5 (62 hodnocení)
Anonym

O Kafkovi malo informaci. Bylo velmi znat, ze se jedna o atrakci pro turisty.

Anonym

Abyste dokázali výstavu ocenit, musíte nejdříve pochopit její jedinečný koncept. World Of Franz Kafka NENÍ výstava o spisovateli samotném a není to ani typická výstava, jakou si pod tímto slovem představíte. Popisků je minimum a často slouží spíš k navození atmosféry, než aby suchopárně podávaly informace. Tato výstava vychází z představ Kafkova velkého fanouška, který se v ní snažil zachytit vjemy, jež v něm Kafkova tvorba vyvolávala. Je to výstava o pocitech. A emoce rozhodně vyvolává. Vyhraďte si čas na shlédnutí všech videí, které se nacházejí v hlavní části výstavy, na jejich vstřebání a atmosféru celé místnosti. Vnímejte zvuky, hudbu a barvy. Část výstavy je také vedena zbytky starého románského domu, jehož chodbičky a propojení s moderní architekturou přispívají k atmosféře místa. V prostorách výstavy málokdy někoho potkáte a to je dobře, rušilo by to zážitek.
Jestli se chcete dozvědět více o Kafkovi, zajděte si do druhého pražského muzea, kde se mu věnují klasickým způsobem. Jestli chcete zážitek, pojďte sem.

Výstava je orientovaná především na turisty, čemuž odpovídá i výše vstupného a popisky v angličtině. Videa jsou umístěna blízko sebe a jejich zvuk se vzájemně prolíná, což na tomto zvláštním místě byl ale možná i záměr. Výstava je také poměrně malá, i když pokud jí budete věnovat čas, který si zaslouží, pár hodin uvnitř strávíte.

Petra

Velice zajímavé místo v centru a celkové provedení výstavy, doporučuji