Praha hrou

„Prošli jsme zákoutí Prahy, kam jsme se doposud nepodívali.
Pěkně vymyšlené a zorganizované.“
— Katerina, Před 10 měsíci

„Prošli jsme zákoutí Prahy, kam jsme se doposud nepodívali.
Pěkně vymyšlené a zorganizované.“
— Katerina, Před 10 měsíci

O nás

Dejte se na vlnu městských her a vypravte se do skrytých uliček staré Prahy. Připravujeme pro Vás hry, které v sobě kombinují poznávání historického centra Prahy a řešení netradičních úkolů. Nejsou potřeba žádné faktické znalosti, jen selský rozum, otevřená mysl, hravost a důvtip. Zažijte Prahu jinak, zažijte Prahu hrou!

Hodnocení podniku

Katerina

Prošli jsme zákoutí Prahy, kam jsme se doposud nepodívali.
Pěkně vymyšlené a zorganizované.

Jana

Milý průvodce, hezká trasa i úkoly. Pro děti (8 a 10 let) zcela akorát, mapa velmi přehledná a snadno se v ní děti orientovaly, úkoly také plnily samy, protože byly zadány správně a jasně, takže já jsem byla jen dohledem :-)

Adél

Prima hra, hezky vymyšlené

Hodnocení podniku Praha hrou

Hodnocení podniku Praha hrou

4,2/5 (27 hodnocení)
Pouze ověřená hodnocení
Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
Katerina

Prošli jsme zákoutí Prahy, kam jsme se doposud nepodívali.
Pěkně vymyšlené a zorganizované.

14. 11. 2017
Jana

Milý průvodce, hezká trasa i úkoly. Pro děti (8 a 10 let) zcela akorát, mapa velmi přehledná a snadno se v ní děti orientovaly, úkoly také plnily samy, protože byly zadány správně a jasně, takže já jsem byla jen dohledem :-)

28. 8. 2017
Adél

Prima hra, hezky vymyšlené

22. 8. 2017
Klára

Bylo to super

14. 8. 2017
Petr

Byť uroveň hry byla prezentována jako vhodná pro děti, realita je naprosto jiná. Myslet si, že když dětem rozdáte mapu a budou několik hodin plnit úkoly složené výhradně z toho, že si přečtou nějakou historku, podle které musí najít v mapě ulici a v té ulici dům a na tom domě najít „něco“ , a bude je to celé po celou dobu děsně bavit, tak to je hluboký omyl. Hra založená výhradně na tomhle principu je pruda i pro jinou věkovou skupinu. Děti po patém úkolu jednomyslně (přestože původně byly natěšené) dávaly najevo, že jestli i ostatní úkoly pro ně mají znamenat to, že budou pro ně složitě hledat v mapě a pak se tam pokud možno rychle dopravit a to všechno 13× , než se dostanou k finále, tak že raději hru opustíme. Což jsme také po šestém úkolu učinili. Při vracení propriet ke hře propůjčených jsme pánovi říkali, co je špatně, proč hru nedokončíme, že to rozhodně není pro děti, avšak odpovědí bylo mlčení.
Ponaučení je, že něco takového již nikdy více. Jenže…jak to člověk dopředu může poznat, že?
Tak toť vše k Vaší otázce, jak se nam hra líbila.
Petr Rolfes

Vyjádření partnera
Praha hrou Před 2 roky

Vážený pane Rolfesi,
děkujeme za Vaši recenzi!
Na konci píšete: "jak to člověk dopředu může poznat, že?" Do budoucna bychom Vám doporučili, abyste si dopředu pečlivě přečetli popis produktu, čímž se vyhnete následné deziluzi, která zbytečně a neprávem poškodí poskytovatele služby.
Při předčasném ukončování hry jste si stěžovali, že prý děti nebaví chodit po městě - není nám jasné, co jste čekali, pakliže v popisu hry stojí, že "Praha hrou je aktivita, která Vás zavede do skrytých koutů historické Prahy" a že "délka trasy 5 km, časový limit 3h". Pokud by Vám ani toto nenapovědělo charakter hry, tak na konci se píše "připravili si dobrou obuv a pohodlné oblečení". Pakliže z popisu hry víte, že míříte do historického centra Prahy, upřímně doufáme, že jste snad neočekávali, že ty tři hodiny tam budete chodit lesem (který tam samozřejmě není).
Také jste si stěžovali, že Vaše děti neumí číst v mapě a že vy jako rodiče jim s tím nepomůžete, protože jste si nevzali brýle. Abychom se k tomuto vyjádřili, tak je nám hluboce líto, pokud se Vaše ratolesti ve svém věku nezorientují v podrobné turistické mapě městské části s popisky. Zároveň jste si zvolili level 1, který je dle specifikace "vhodný pro rodiny s dětmi" - z čehož snad ani ne tak implicitně vychází předpoklad, že hraje celá rodina, či, že rodiče dětem alespoň sem tam pomůžou a napoví.
Pokud Vás zarazilo, že koordinátor hry Vám na místě k Vaším stížnostem nic neřekl, tak ono na to upřímně ani nebylo co odpovědět.
Aktivity na principu únikových her zkrátka nejsou pro každého a můžeme Vám znovu jedině doporučit, abyste si příště popis produktu pečlivěji pročetli, aby to nepřineslo poškození dalším poskytovatelům.
Ještě jednou děkujeme za Vaši recenzi a přejeme pro příště šťastnější výběr.
Pěkný den,
Klára Veverka

25. 9. 2016
J

Celkově parádní. Hra i procházka Prahou, kam se člověk za normálních okolností nepodívá. Moc se nám to líbilo! :)

8. 9. 2016
Pavlína

Pro děti dlouhé chození, nezáživné úkoly. Nezareagování na aktuální stav, dlouhé čekání ve frontě (kontroly Pražského hradu). Využití fotoaparátu, které bylo v pokynech, nulové.

21. 8. 2016
Kateřina

Očekávali jsme od hry plnění úkolů různých forem a ne jen dojít z bodu A do bodu B. Na závěr při otevřeních tajné schránky nás organizátor vyzval, ať si vezmeme jen pár kusů odměny (čokoládové zlaťáky), protože mu to musí vydržet na celý den i pro ostatní skupiny. Pokud organizátor šetří na odměně, měl ji pro účastníky vyčlenit sám.

Vyjádření partnera
Praha hrou Před 2 roky

Dobrý den,
děkujeme za Vaši recenzi.
Již před začátkem hry Vás koordinátor upozorňoval, že jste si zakoupili level 1 - tedy "pro rodiny s dětmi", a to přesto, že na místo začátku hry jste dorazili samí dospělí, ani byste to dopředu avizovali. Na to jste odvětili, že jste to tak chtěli a jste si toho vědomi. Pakliže si zvolíte dětskou verzi, měli byste zákonitě čekat, že úkoly připravené pro děti Vám asi budou připadat banální.
Dále Vám očividně vadilo, že musíte odněkud někam dojít - nerozumíme tomu, co jste tedy čekali, pakliže v popisu hry se píše, že délka trasy je 5 km.
V popisu hry je stejně tak dané, že cílem hry je otevřít tajemnou schránku opatřenou kódem (k jehož rozluštění směřují všechny úkoly). To, že uvnitř schránky se ještě něco nachází, to už je vskutku jen ad hoc symbolická odměna pro ty, kteří uspějí, takže je opravdu nemístné, abyste si stýskali, že odměny bylo málo (když žádná taková odměna ani nebyla v nabídce avizována).
Doporučili bychom Vám se obecně seznámit s principem únikových her, abyste se příště vyvarovali nějaké deziluzi. Když je například úniková hra na principu toho, že v limitu 60 min se musíte dostat ven ze zamčeného pokoje (což je ultimátní cíl hry), tak by Vás jinak asi také zklamalo, že po odemčení pokoje na Vás za dveřmi nebude čekat šampaňské a kaviár na oslavu.
Přejeme Vám pro příště šťastnější ruku při výběru a pěkný den!
Klára Veverka

12. 7. 2016
Některá hodnocení jsme vynechali, protože neobsahují slovní hodnocení.