Co děti bude bavit na hradech a zámcích? Medvěd, peklo i labyrintárium

Co děti bude bavit na hradech a zámcích? Medvěd, peklo i labyrintárium

Tipy rodičů 30. 7. 2019 Sdílet

Hrady a zámky otevírají své brány a my jsme pro vás vybrali ty, na které má nuda zakázaný vstup. Kromě klasických prohlídkových okruhů si tu užijete i nádherné zahrady, parky nebo třeba peklo, takže si na své přijdou děti i dospělí. Podívejte se na hrady a zámky středních Čech, kde si pro vás připravili přímo pohádkové zážitky.

Hrad a zámek Staré Hrady s pohádkovým podzemím

5 km od Dětenic se nachází nádherný hrad a zámek Staré Hrady, který otevírá své podzemí a kde si pro vás připravili parádní prohlídku s hádankami, hrami a soutěžemi. Blogerka Mama live se tam vydala s celou rodinou a všichni byli nadšení.

Baru byla ve svým živlu. Hodní a zlobiví trpaslíci, vodníci, obři, ledoví muži, draci, hladomorna. Všechny postavy i kulisy do detailu vymakané – to jsme zase oceňovali já s Honzou. Tu propracovanost v každém detailu. A ty příběhy, ty dlouhé, napínavé nebo legrační příběhy, které nám Racochejla vyprávěla o každé z postav. Bylo to skvělé! A to nás čekala ještě půda.

— mama blogerka Mama live

Koupit vstupenku na pohádkovou prohlídku Starých Hradů

Zámek Berchtold, kde mají ráj pro děti

Necelých 30 km od Prahy se vám otevře opravdový ráj – tedy Dětský ráj a pohádkový svět na zámku Berchtold. Mají tady miniatury českých hradů a zámků, víly i pohádkové bytosti, minizoo, ale i podzemní peklo s čerty!

Děti jistě nadchne venkovní kouzelná zahrada, tzv. dětský ráj, s pohádkovými motivy, miniaturami zámků a hradů, skleníkem a strašidelným podzemím. Potomci se vydovádí na obří nafukovací trampolíně, občerstvení je možné v hotelové restauraci. Mimo jiné zámek funguje i jako hotel, pokud byste dojeli z větší dálky.

— mama ambasadorka Katka

Ukažte mi na Slevomatu voucher do Dětského ráje v Berchtoldu

Zámek Loučeň s unikátním labyrintáriem

Malí i velcí se pobaví na zámku Loučeň, který se nachází cca 12 km od Nymburka. Výlet si navíc můžete obohatit o vstup do zámeckého parku, kde se pokusíte najít cestu z labyrintária.

Pokud jste o zámku Loučeň nikdy dřív neslyšeli, určitě stojí za zmínku hlavně jejich labyrintárium, které je naprosto ojedinělé a Loučeň je jím proslavená. V zahradách, které nejsou vůbec malé, jich najdete velikánské množství. Spolu s dětmi můžete bloudit klidně celý víkend.

— mama blogerka MK life

Hrady Český Šternberk a Rataje, které zvládnete za jeden den

Oba cíle jsou od sebe totiž vzdáleny jen 5 km. Mama ambasadorka Lenka na celodenní výlet vzala celou rodinu.

Začali jsme hradem Český Šternberk. Prohlídková trasa trvá cca 50 minut a můžete během ní potkat i majitele, knížete Zdeňka Sternberga, který na hradě bydlí. Poutavý výklad bavil i malé děti, průvodce jim kladl otázky, líbilo se jim vybavení pokojů a byly zvědavé, zda potkají pana knížete. V areálu hradu najdete kavárnu, na dobré jídlo pak doporučuji zajít do restaurace Pod Hradem.

— mama ambasadorka Lenka

Do Ratají nad Sázavou potom pokračovali pěšky po červené turistické trase. Nejdřív je terén náročnější, ale výhled na kopci stojí za to. Dál už se jde téměř po rovině.

Cestou jsme zastavili u kapličky nad obcí Malovidy, kde najdete také hřiště. Pak jsme pokračovali po značkách až do Ratají. Starobylému městečku na kopci dominuje hrad Pirkenštejn, zachovalé náměstí se pyšní původními domy i obchůdky. Na zámku v Ratajích pak najdete muzeum se stálou expozicí o historii města a výstavou kočárků, která se dětem určitě zalíbí.

— mama ambasadorka Lenka

Zámek a park Vlašim s čínským pavilonem

Ve Vlašimi najdete krásný zámek s prima parkem, ve kterém si s rodinou můžete užít klidně celý den. Za hezkého počasí si udělejte piknik na louce, nechybí ale ani spousta laviček. Cesty jsou většinou asfaltové, takže je park vhodný i pro kočárky.

Parkem vede naučná stezka, dominantou je krásný zámek s nádvořím, ve kterém je restaurace. Učaruje vám také čínský pavilon s velkými sloupy, které naše děti využily při hře na schovávanou. Nechybí hřiště s houpačkami, skluzavkami a pískovištěm, několik vyhlídek a také herní prvky, jako je velký dřevěný luční koník, vydra nebo mravenec.

— mama ambasadorka Petra

Zámek Konopiště, kde žije medvěd ušatý

Na zámku Konopiště si vyberete rovnou ze 4 prohlídkových okruhů s uměleckými sbírkami. Po prohlídce si zarelaxujte s Růžové zahradě nebo obdivujte skleníky s tropickou a subtropickou vegetací a jezírky. Nezapomeňte se podívat na medvěda Jiřího, který žije v zámeckém příkopu.

Zahrada má své kouzlo a potkali jsme i pyšně si vykračujícího páva. Závěr dne patřil procházce kolem zámeckého rybníka. Zabralo nám to asi necelou hodinku a byla to pohodová cesta po rovince. Ideální i pro kočárky a odrážedla.

— mama ambasadorka Eva 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.