Kde naučit děti lyžovat? Mama blogerka otestovala skiareál na Kvildě

Kde naučit děti lyžovat? Mama blogerka otestovala skiareál na Kvildě

Tipy rodičů 22. 1. 2019 Sdílet

Přemýšlíte, kde děti naučit lyžovat, který skiareál je příjemný pro rodiny s dětmi? Mama blogerka Eva z blogu Už tam budem je velká milovnice Šumavy a jedno takové místo nám doporučila.

Nechte se inspirovat jejími (nejen) lyžařskými tipy na Kvildě: „Rádi poznáváme nová místa a většinou se nevracíme tam, kde jsme už byli. Kvilda je ale srdcovka, která nezklame, a jezdíme sem s dětmi každý rok. Kvilda patří mezi jedno z nejvýznamnějších turistických středisek na Šumavě. Pokud chcete naučit děti lyžovat, tohle místo je ideální.“

Kde se na Šumavě ubytovat? Podívejte se na naše nabídky hotelů a penzionů.

A jak se tady mama blogerce líbilo?

Letos jsme poprvé zkusili lyžařskou školku, aby se naučila lyžovat naše 4letá dcera. A bylo to naprosto super! Po 3 lekcích už si vesele a s úsměvem na rtech sjížděla z kopce malá lyžařka, která první den tvrdila, že lyžovat nebude v žádném případě. 😀  Svůj podíl na tom určitě měl instruktor Láďa, který byl k dětem naprosto skvělý. 

 • Lyžařská škola má k dispozici pojízdný koberec a lanový vlek
 • Lekce začíná rozcvičkou, poté se děti učí pluh, zatáčet s rukama na kolenou a nakonec slalom. Průběh lekce se liší podle věku a pokročilosti dítěte – malé děti se např. učí ze začátku odrážet na jedné lyži, podobně jako na koloběžce.

Když princezna projela slalom celý, vzal ji instruktor na klasickou sjezdovku. A když za námi po pár dnech přijel taťka, měl už na lyžování skvělého parťáka.

 • Cena za individuální lekci v lyžařské škole závisí na čase. Do 10 h a od 13 h je to levnější za 490 Kč, ostatní časy 650 Kč. Lekce trvá 45 min., můžete si ji předem rezervovat i zaplatit kartou. Možné jsou i skupinové lekce, které jsou levnější.

Skiareál Kvilda

 • V lyžařském areálu jsou k dispozici 3 vleky (poma), které jsou osvětleny i na večerní lyžování (středa a pátek, 18–21 h) a jeden vlek pro děti s „ploutvičkou“.
 • Kopec není prudký, takže ho zvládnou i začínající lyžaři.

 • Pod velkou sjezdovkou se můžete občerstvit. V nabídce je sice jen bufetová klasika, ale výběr poměrně široký. A kafe moc dobré!
 • Na obědy jsme chodili do Ski penzionu pod sjezdovkou nebo do restaurace v místní vyhlášené pekárně. Restaurace funguje na samoobslužném principu a vaří skvěle, porce jsou obrovské.
 • Zaparkovat můžete přímo pod areálem, kde je placené parkoviště a ke sjezdovce je to jen několik metrů.
 • Jediná věc, co v areálu chybí, jsou klasické záchody. K dispozici jsou zde jen Toi Toi.

Sáňkařská dráha

Další důvod, proč je Kvilda skvělá pro děti, je upravovaná sáňkařská/bobovací dráha. Letos jsme si to bobování a sáňkování opravdu užívali. Dráha je veřejně přístupná a zdarma. Pokud chcete děti (i sebe) dostatečně unavit, tohle je ten správný recept. 😀

Kvilda a okolí: kam s dětmi na výlet

 • Infocentrum Kvilda – uvnitř infocentra je krásná výstava s interaktivními prvky o šumavské zvěři, v horním patře kino s krátkými dokumenty a knihovna. Vstup zdarma.
 • Jelení a rysí výběh Kvilda – tip na skvělou procházku. Od placeného parkoviště (30 Kč/hod.) je výběh cca 500 m, mezi výběhy je naučná stezka, která je dlouhá 2,5 km. Terén sjízdný kočárkem, vstup se psy zakázán. V budově návštěvnického centra je interaktivní expozice, kde se dozvíte víc o životě jelenů. Vstup zdarma.
 • Vlčí výběh Srní – od placeného parkoviště cca 1 km. Cesta není dlouhá a zvládnete ji i s kočárkem, ale je do kopce. Díky visuté lávce budete mít možnost pozorovat vlky, protože lávka vede samotným výběhem.
 • Mravenčí stezka Srní – interaktivní stezka pro děti
 • Chalupská slať u Borové Lady – cesta po typickém dřevěném chodníčku (sjízdné kočárkem), po které dojdete k vyhlídkové plošině na rašelinové jezírko s vyjímající se břízou uprostřed. Před vstupem na slať je krásné dřevěné hřiště pro děti a v letních měsících jsou otevřené Soví voliéry.
 • Dřevák na Modravě – interaktivní muzeum pro děti se zaměřením na dřevo. Součástí je i herna a tvořivá dílna. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.