Jak rozvíjet děti hrou? Duhové kamínky doporučuje mama blogerka roku

Jak rozvíjet děti hrou? Duhové kamínky doporučuje mama blogerka roku

MK Life 12. 12. 2018 Sdílet

Hledáte hezkou a kvalitní hračku pomáhající při rozvoji vašich dětí? Aby se trénovala jemná motorika, nějaké to počítání, barvy, prostorové vidění a kreativita jela na plné obrátky? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout Duhové kamínky.

Mama blogerka roku Míša z blogu MK life označila Duhové kamínky od Kidtown za jednu z nej her, co mají její holčičky (3 a 5 let) doma na hraní. Tak neváhejte, Ježíšek ještě stíhá 😀

Duhové kamínky od Kidtown najdete v naší nabídce na Slevomatu. A do 14. 12. platí garance doručení do Vánoc.

Dneska jsem tu s tipem na jednu z našich nej her, kterou doma máme už od jara. Duhové kamínky – to je sada 36 kamínků ve žluté, červené, fialové, zelené, modré a oranžové barvě.

Kamínky jsou barevné po obou stranách a jsou v 6 různých velikostech. V ruce se strašně hezky drží a manipulace s nimi je bezpečná a snadná. Jsou lehoučké, nejde o klasický kámen.

Součástí balení je 20 oboustranných karet s návody na stavění. Kameny můžete použít ke stavění balančních věží, různých barevných motivů jako třeba motýlků, kačen, žiraf, dobře poslouží i k učení barev. Skvěle se dají využít pro různé třídící a počítací aktivity.

Podle předkresleného vzoru můžete stavět kameny do výšky, plochy, podle barev a počtu. Šablony jsou skvělé hlavně v tom, že obsahují karty pro děti menší, jako je naše tříletá Julinka (ale zvládne to i dítko dvouleté). Ale najdete i karty pro ty starší, jako je pětiletá Nelinka (ale zabaví se i ještě starší), kterou už zajímají hlavně balanční a prostorové karty.

A řeknu vám, není to vůbec pohodička některé „komíny“ postavit. Krom toho, že si mohou děti hrát s šablonami,  ti menší se můžou s kamínkama učit barvy, mohou kamínky třídit anebo se na nich učit i polohovou orientaci, jako je „Dej červený kámen za – před – na – pod modrý kámen…“

Líbí? U nás totiž moc. A rozhodně ne jen dětem. Skvěle se baví i babi a děda a holky zase baví, jak jim to všechno padá a ruce se třesou 😀

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.