Testujeme: pleťová maska z rožnovské pivovarské manufaktury

Testujeme: pleťová maska z rožnovské pivovarské manufaktury

Veru Harnol 19. 11. 2018 Sdílet

Tentokrát jsme se v testování zaměřili na péči o pleť. Požádali jsme blogerku Veru Harnol, aby pro nás otestovala kosmetický jíl, který dodává Rožnovská pivovarská manufaktura, náš oblíbený dodavatel přírodní kosmetiky, lahůdek a wellness zážitků. Pokud své pokožce toužíte dopřát kvalitní přírodní péči za výhodnou cenu, čtěte dále. 

„Dostala jsem možnost otestovat masky z kosmetického jílu. Jíly jsou čistě přírodní a přirozeně bohaté na minerály, které změkčují, čistí a léčí pokožku a pleť. Těšila jsem se na první aplikaci, já miluji masky na pleť a dopřávám si je s naprostou pravidelností.

Chci koupit jíl

Jaké masky nejčastěji používám na svoji smíšenou pleť? Všechny co se na trhu objevují. Nejvíc mi sedí masky, které na obličeji zaschnou a poté se sloupnou, dále masky látkové, ve kterých děsím celou rodinu, občas používám masky s peelingem a hodně mě bavily i tyhle jílové masky, které jsou vhodné na obličej i dekolt.

Maska je ve formě prášku a po přidání pár lžic vody si ji namícháte pro své potřeby. Na balení bylo napsáno, že můžete do vody přidat i nějaké esenciální kapky, ty jsem doma neměla, škoda že nebyly součástí balení. Masku jsem si nanesla štětcem na obličej a dekolt, pokud nemáte štětec, určitě to půjde i jen prsty. Po cca patnácti minutách maska zaschla a začala se na obličeji drolit. Vše jsem opláchla vlažnou vodou a musím s naprostou upřímností říct, že jsem měla pleť dokonale jemnou. Příjemnou na dotek i na pohled. V nabídce má firma několik masek, já jsem otestovala Bílý a Zelený jíl. Určitě bych ráda otestovala i ty ostatní. Celé balení vám musí vyjít na několik měsíců. Pokud máte rádi čistě přírodní produkty, tak vám tyhle masky sednou 100%. Jsem ráda, že jsem nedala na první pohled, kdy mě masky neokouzlily, ale to jen kvůli obyčejnému balení a pro mě i trochu nepraktickému (po prvním otevření se sáčky sypou).

Štěteček není nutností, jíl s vodou dobře rozmýcháte i malou lžičkou.

Jakmile maska na obličeji zaschla, začala se drolit, což pro mě bylo znamení, že se mám jít opláchnout.

Masku bych za sebe doporučila všem typům pleti (mastná, smíšená, problematická, suchá) nehledě na věk. Masky používejte tak často, jak uznáte za vhodné, dle mého názoru si pleť zaslouží péči alespoň jednou týdně. Pokud si mohu dovolit radit, tak přidávejte vodu k jílu po malých lžičkách, nejdříve si odsypte jíl a pak přidávejte vodu, ne naopak“.

Další tipy na pleťovou masku?

Jílová maska s esenciálními oleji

Dejte 1–3 polévkové lžíce jílu do misky a přidejte 4–5 kapek éterických olejů vybraných podle typu pleti. Přimíchejte tolik vody, abyste získali hladkou pastu. Naneste masku v tenké vrstvě na obličej (mimo oblast očí), nechte působit 10–15 minut a opláchněte vodou.

Jílová maska pro smíšenou a mastnou pokožku

Dejte 1–3 polévkové lžíce jílu do misky, přimíchejte vodu z růží, a zamíchejte, abyste získali hladkou pastu. Naneste masku v tenké vrstvě na obličej (mimo oblast očí), nechte působit 10–15 minut a opláchněte vodou.

Jílová maska pro suchou a zralou pokožku

Dejte 1–3 polévkové lžíce jílu do misky, postupně přimíchejte mandlový olej, abyste získali hladkou pastu. Naneste masku v tenké vrstvě na obličej (mimo oblast očí), nechte působit 10–15 minut a opláchněte vodou. 

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!