Otestovali jsme puzzle pro rozvoj jemné motoriky! Doporučujeme

Otestovali jsme puzzle pro rozvoj jemné motoriky! Doporučujeme

BEBIRDIE 19. 10. 2018 Sdílet

Dnes pro vás máme tip na originální vzdělávací puzzle, které s pětiletou Emily vyzkoušela mama blogerka Vendy z blogu BeBirdie. Složit si motýla, procvičit abecedu a číselnou posloupnost? Ano, i to můžete při skládání puzzle „zažít“.

Podívejte se na puzzle v mnoha vzorech v naší nabídce.

Milujeme skládání puzzlí a pořizujeme je dětem už od útlého věku. Když byly Emily asi dva roky, dostala první jednoduché kousky. Od té doby postupně přitvrzujeme a snažíme se zvyšovat obtížnost 😀 Není nic horšího, než když vám výběr hračky dá fakt zabrat, těšíte se na dětskou reakci, ta přijde, ale je ve stylu: „Hmm, to je moc jednoduchý, 56 dílků dám levou zadní, mami, co tam máš dál?“ 😀

Dostali jsme k otestování 2 vzdělávací dřevěná puzzle od Espuntici.cz A to je trošku jiný level.

Na první dojem se mohou zdát jednoduchá, ale zdání klame. Jakmile jednotlivé kousky rozhodíte po stole, máte co dělat, abyste je složili zpět. Ano, i maminka 😀 Puzzle má v názvu „vzdělávací, jednotlivé dílky mají z jedné strany abecedu a z druhé číslice. Konkrétní kousky pak na sebe navazují vždy aspoň pidirůžkem 😀 Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale to je vlastně dobře. Emily to nutí přemýšlet, vyjmenovávat abecedu nebo posloupnost čísel, a to ji udržuje v koncentraci.

Mně se moc líbí, že trénuje nejen abecedu či číselnou posloupnost, ale i logické uvažování a představivost. Protože opravdu neplatí, spojit 1 a 2 … ono to musí ve finále samozřejmě mít i tvar motýla. Není to žádné lážo plážo a hlava se z toho lehce zatočila i mamince 😀

Dvouletý Ben je na tento typ puzzle ještě malý, ale co má ségra, chce i on. Nedá se zahanbit, zkouší jednotlivé tvary taky spojit a to se mi líbí. Jde vidět, jak ten starší sourozenec toho mladšího jednoznačně táhne, a tyto 2 dřevěné skládačky nám krásně doplňují naši sbírku puzzlí.

BEBIRDIE

BEBIRDIE

Jmenuji se Vendula, jsem máma dvou draků, Emily a Bena. Rádi jako rodina cestujeme a taky jíme  a při té příležitosti pak poznáváme nová, nejen kids friendly, místa. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli u sklenky dobrého vína. Má práce a radost - vlastní značka oblečení pro miminka a děti BeBirdie.