Jak dětem ulevit při nachlazení? Vsaďte na tradiční Priessnitzův zábal

Jak dětem ulevit při nachlazení? Vsaďte na tradiční Priessnitzův zábal

SUPERMATKA 18. 10. 2018 Sdílet

Je to pár týdnů, co jsme vám přinesli pár osvědčených tipů, jak dětem posilovat imunitu a bojovat s případnými chorobami. Ale co dělat, pokud se nachlazení a nemoc přece jen objeví? Mama blogerka Supermatka vsadila na tradici a vyzkoušela na krk vlastních dětí Priessnitzův zábal. Jak se osvědčil?

Podívejte se na Priessnitzův zábal v naší nabídce.

Když jsem na stránce Rodina a děti zahlédla Priessnitzův zábal, prostě jsem jej musela mít. Proč? Protože děti jsou občas nemocné. A protože já s nimi trávím hodně času, takže by byl spíše malý zázrak od nich něco nechytit. Jistě, občas pochytí něco i ony ode mě, ale to bývá spíš moudrost, dobré mravy a tak. 

Co je to Priessnitzův zábal?

Tahle vychytávka je naprosto perfektní (už několikrát ověřeno!), protože vám umožní aplikovat zábal pokaždé rychle a správně. Provedení a dodržení postupů je podmínkou toho, aby vše fungovalo. Samozřejmě si vystačíte jen s látkovými plenami, igelitovou vrstvou a ručníkem, ale kdo by pokaždé sháněl igelitový pytlík dostatečné délky, že?

Priessnitzův zábal se dělá takto:

  1. Ve studené vodě namočíte vnitřní vrstvu a pečlivě vyždímáte.
  2. Na ni přiložíte igelitovou vrstvu.
  3. Překryjete suchou vrstvou.
  4. Vše upevníte.

Zručným lidem to možná zní jednoduše, já jsem se ale téhle proceduře vždy vyhýbala. Určitě bych něco dala jinam, celé bych to špatně zavázala, čímž bych děti přidusila, nebo by mi to všechno spadlo. A právě proto mi tenhle připravený obklad udělal velkou radost.

Vnitřní vrstva má navíc praktickou kapsičku, do které můžete vložit například nakrájenou cibuli. Ta uspíší léčivý proces. My použili olej s bylinkami, který nám babička dovezla z Řecka, a je prý skvělý na průdušky. 

Zábal na krku ponechte hodinu (maximálně dvě), nebo do odeznění příznaků. První dvě tři minutky trochu studí, ale rychle se zahřeje, a pak už je na krku velmi příjemný. Materiál je jemňoučký, nekouše a nesvědí. Děti zábal snáší velmi dobře, velkou roli hraje i rychlost aplikace.

Na výběr je z několika barevných variant. Já vybrala růžovou, protože jsem holčička. Zcela svévolně jsem při tom ignorovala, že mám doma tři chlapečky. Manžel proto obklad zatím nevyzkoušel. Ale já už ho měla i venku a můžu říct, že je to vlastně skvělý módní doplněk! ☺

Třetí praní se na materiálu nijak nepodepsalo a suchý zip drží spolehlivě. Na podzimní a zimní sezónu to byla super investice!

Jak to vlastně funguje?

Zábal vymyslel chytrý pán Priessnitz, který propracoval systém stahování a rozšiřování cév. Pokud máte větší medicínskou kvalifikaci než „hypochondr“ (jako já), tak vězte, že výsledkem je, že se vám uleví od bolesti v krku, kašle a nachlazení. Zábal pomáhá i na uvolnění dutin.

Něco navíc?

Pokud vynecháte studený obklad a do kapsy vnější vrstvy vložíte polštářek z nahřátých pohankových slupek nebo třešňových pecek, získáte první pomoc pro zablokovanou krční páteř. Nebo bederní – šířka je dostatečná.

Vyberte si z pestré barevné škály pro kluky i holky a objednejte Priessnitzův zábal pro celou rodinu.

SUPERMATKA

SUPERMATKA

Mám v životě všechno důležité. Dvě krásné, zdravé děti, milujícího manžela a dar vidět věci s humorem. Jenže mateřství není vždycky snadné! A tak se snažím ukazovat věci s legrací, opravdicky. S láskou. Jo a zapomněla jsem na psa! Jako vždycky... :-D