Solná jeskyně s dětmi: odpočinek, léčba a možná i netopýři

Solná jeskyně s dětmi: odpočinek, léčba a možná i netopýři

BEBIRDIE 20. 7. 2018 Sdílet

Solná jeskyně jako tip na prázdninový program, když v létě chcete na chvíli utéct horku nebo naopak prší. Solná jeskyně vás během chvilky odnese k moři na pláž, kde vzduch voní solí. Solná jeskyně je ideální místo, kam si jdete odpočinout. A ano, jdete si sem odpočinout i s dětmi. A navíc to tu blahodárně působí proti nejrůznějším nemocem a neduhům. A pak se tu dá taky cvičit jóga, vařit solná káva a hledat netopýři 😀 Našla je blogerka Vendy, která do Solany v Olomouci vzala pětiletou dceru s kamarádkou? 

Solná jeskyně zní skvěle, ukažte mi nabídku

V půlce července to vypadalo, že léto už snad vzalo roha, a tak jsme se jedno upršené úterý rozhodly s Emilkou a její kamarádkou Emičkou vyrazit do solné jeskyně Solana v Olomouci. Z Přerova to máme coby kamenem dohodil, a tak jsme si udělaly holčičí výlet a vyrazily za dobrodružstvím. Pro všechny to byla premiéra, a tak jsme s nadšením očekávaly, co přijde. Holky mě zásobovaly dotazy, kolik netopýrů tam bude žít – překvapivě žádný holky, kolik komor ta jeskyně má – jednu holky, a můžeme si tu sůl vzít jako suvenýr domů? Nemůžete holčičky :). Zvídavé dotazy mi napovídaly, že výlet bude jako vždy stát za to. Aneb hlava jak balon večer zaručena :).

Do solné jeskyně jsme dorazily tak akorát, aby nám paní na recepci stihla dát instrukce a úvodní informace. Proto je lepší dostavit se vždy 5–10 minut předem. Dostaly jsme návleky na obuv a malou přednášku o tom, že v jeskyni je několik druhů vzácných solí v celkovém množství okolo 22 tun. Na zemi pak sůl převážně z Mrtvého moře a na zdech himálajská sůl. Holky se nemohly dočkat, a tak jsme vyrazily vstříc slanému ovzduší, které nás neodmyslitelně “uhodilo” do nosu hned mezi dveřmi. Člověk si připadal skoro jak u moře, i když ta slaná vůně byla mnohonásobně silnější a nutno podotknout, že velmi příjemná 🙂

Holky hned zaujaly potůčky s vodou na stěnách v jeskyni, zurčící voda a přítmí vytvářelo dokonalou atmosféru. Působením vzácných druhů solí v součinnosti s odpařujícími se vodopády sycenými solí Mrtvého moře pak vzniká v relativně malém prostoru úžasné léčebné mikroklima. Relaxace v jeskyni probíhá na velmi pohodlném lehátku, příjemná hudba pomáhá navodit uvolněnou relaxační atmosféru. Upřímně, dovedu si představit prospat tam celou 45minutovou proceduru :). Ovšem padl první dotaz, proč tu nejsou ti netopýři a kde se berou ty úžasné svítící diamanty na zdi (červená relaxační světýlka) a bylo po spaní :))).

Milá paní na recepci nám ještě vyjmenovala, jak příznivě působí solná jeskyně na řadu onemocnění, např. různé záněty horních cest dýchacích, alergie, rýmy, chřipky a astma, revma, sníženou funkci štítné žlázy (můj případ), vysoký krevní tlak, imunitu a všemožná kožní onemocnění a dokonce odstraňuje neurózy, přepracovanost a stavy vyčerpání (aj to jsem zase já:). Emily přednášku zakončila s tím, že to je bomba, protože to by mohla ta jeskyně přece pomoci i jejím kamarádům na ten psí ekzém :-))) aneb kluci trpí alergií na psy…

Zvídavé dotazy skončily, protože holky objevily karimatky a bednu plnou hraček. Uvařily mi kávičku v solné kuchyňce a pak si spolu ještě zacvičily jógu a já měla konečně pár minut pro sebe… 45 minut relaxu uběhlo tak rychle, že kdyby na nás paní nezaťukala, sedíme tam a relaxujeme asi doteď :))). Byl to moc příjemný odpočinek v upršeném letním dni :).

Solná jeskyně zní skvěle, chci voucher

Obr. 7, 8, 9, 10 

BEBIRDIE

BEBIRDIE

Jmenuji se Vendula, jsem máma dvou draků, Emily a Bena. Rádi jako rodina cestujeme a taky jíme  a při té příležitosti pak poznáváme nová, nejen kids friendly, místa. Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli u sklenky dobrého vína. Má práce a radost - vlastní značka oblečení pro miminka a děti BeBirdie.