Vířivka, lyže i Cimrman. Blogerka testuje oceněný hotel v Jizerkách

Vířivka, lyže i Cimrman. Blogerka testuje oceněný hotel v Jizerkách

Veru Harnol 17. 10. 2018 Sdílet

Kousek od Liberce najdete hotel, který se v roce 2017 umístil na 2. místě v soutěži Czech Hotel Awards v kategorii 3* hotelů v Libereckém kraji. Kvalita Amantis Vital Sport Hotel je tedy oficiálně potvrzena.A jaké jsou dojmy hostů? Jak se tu dovolenkuje rodinám s dětmi? Hotel navštívila s rodinou (syn 5 let) mama blogerka Veru Harnol: „Víc baby friendly hotel jsme ještě nepoznali.“

V létě se vydejte k nádrži Souš a vyzkoušejte in-line stezku, v zimě vyrazte na lyže. Tady nudu nepotkáte!

Chceme si odpočinout a chceme do přírody

Před pár dny jsme vyrazili pryč z Prahy a naším cílem bylo odpočinout si v Jizerských horách v Desné. Jak to dopadlo? Odpočinuli jsme si, i když jsme byli hodně aktivní. Amantis Vital Sport Hotel najdete uprostřed dokonalé přírody, doslova v lese. V hotelu nás přivítala milá paní recepční, seznámila nás s hotelem, předala nám pokoj a my jsme rychle utíkali na večeři, protože jsme přijeli docela pozdě.

Pokoj jsme měli veliký, byl to největší hotelový pokoj, ve kterém jsme kdy byli ubytování. Byl skromně, ale účelně vybavený. Spalo se nám tady všem krásně, byl dobře odhlučněný, nevěděli jsme o okolí. Lukášek (5 let) měl vlastní postel. V pokoji byla spousta úložného prostoru, což já potřebuji.

Jelikož jsme se v hotelu ubytovali večer za tmy, těšili jsme se na prozkoumání okolí za bílého dne. U hotelu bylo dětské hřiště s pískovištěm, skluzavkou a houpačkami. Byla tam také trampolína, rybníček a příjemné venkovní posezení. Parkoviště před hotelem dostačuje plné kapacitě hotelu.

Hotel měl krásnou hotelovou restauraci, byla světlá, modře vymalovaná. Díky kombinaci obdélníkových a kulatých stolů a velkému prostoru si lidé navzájem nekoukali do talíře. My jsme náš pobyt zahájili večeří, v nabídce byly tři chody a taky nás uvítali welcome drinkem. Měli jsme polopenzi, na večeři byly na výběr dvě slaná jídla a jedno sladké + polévka, my jsme si dali od každého něco. Jak jsme byli hladoví, tak jsem to pro vás nestihla ani vyfotit, ale pochutnali jsme si všichni.

Snídaně byly formou bufetu, my jsme přišli na docela pozdě a pořád byl stůl s nabídkou téměř plný. Určitě by si zde vybral každý, nám nechybělo v nabídce vůbec nic. Dokonce jsme si vzali hrst ovoce, které nám později posloužilo na svačinu. V restauraci byly i dětské židličky pro nejmenší strávníky.

Ano, tady se na děti opravdu myslí

Poblíž restaurace byl krásný dětský koutek, vlastně celá herna, kde byl i pingpongový stůl, promítací plátno, gauče, dětský stůl. Herna byla čistá a plně vybavená, hračky v krásném stavu a Lukáškovi se nechtělo odejít. Nechali jsme ho, ať si tam hraje, a šli jsme se připravit na procházku a obhlídku okolí.

Já jsem ještě omrkla prostory a vybavení hotelu. Na dámských toaletách byl přebalovací pult, byly tam i pleny a všechny potřebné věci pro maminky a jejich děti, samozřejmostí jsou i nočníky.

Ráj po milovníky wellnessu

Navštívili jsme samozřejmě i wellness, to si jako velcí wellness povaleči nenecháme ujít nikdy. Přišlo nám jako nové a hned při vstupu jsme všichni jen pronesli: “Waaau”. Velký prostor, příjemné teplo, dokonalý výhled přes velká francouzská okna do přírody. Dvě vířivky, které Lukášek rozdělil: „Jedna pro mě a druhá pro tatínka.“ 😀 Dvě sauny, jedna pára a velká odpočinková místnost. Strávili jsme zde hodinu a byli jsme pořád sami. Ručníky a prostěradla jsou pro všechny volně k dispozici. My jsme se vyřádili a zároveň jsme si odpočinuli.

A když jsme opustili hotel? Kam na výlet v okolí?

Náš dopolední sobotní program byl jasný. Vyrazili jsme na procházku. Nejdříve k vodní nádrži Souš, kde je božský klid. Nádherná příroda, vyšlo nám i počasí, na sluníčku bylo moc příjemně. Kochali jsme se výhledy a pak jsme se vydali na procházku po stezce k nějakým vodopádům. Vodopády jsme nenašli, ale nevadilo nám to, nachodili jsme kilometry v čisté přírodě, narazili na desítky červených muchomůrek, kopali jsme si s šiškami, větve nám sloužily jako hole a bylo nám fajn. Nepotkali jsme jediného člověka při naší dvouhodinové procházce. Já jsem se kochala chaloupkami, Luk výhledy…

Dostali jsme super tip od našich přátel, kam si zajet na oběd – restaurace U Čápa v Příchovicích. Než jsme dorazili k restauraci, tak jsme se zabavili u starého skokanského můstku, kde byla dokonalá fotostěna, děti šplhaly i na můstek. U restaurace je velké dětské hřiště, takové vybavení jsem dlouho neviděla. Děti pištěly nadšením. Zabudovaná trampolína, velká skluzavka, skákací míče, houpačky, prolézačky, atd. U hřiště velké venkovní posezení.

Tohle celé je u lyžařského areálu, tady to v zimě žije sněhem, to zase musí mít jinou atmosféru. Horská restaurace je nadupaná, tématicky i nabídkou jídel. Součástí celého komplexu je i pivovar, muzeum Cimrmanovy doby a rozhledna, vše jsme navštívili.

Po obědě jsme šli na rozhlednu, která je stále součástí komplexu u Čápa. K rozhledně jsme došli kolem oveček a kozenek. Součástí rozhledny je Cimrmanovo muzeum, kde jsme se pobavili. Znáte to – lžička s dírou uprostřed, talíř se špuntem a spousta podobně vtipných věcí.

V neděli po snídani jsme se odubytovali z hotelu a jelikož bylo deštivo, tak jsme zastavili v Harrachově ve sklárně.

Jak jsem říkala na začátku – ač jsme byli velmi aktivní, odpočinuli jsme si naprosto a doporučujeme! Pro naše víkendové dobrodružství byl Amantis Vital Sport Hotel bezva výchozím bodem. Podívejte se na nabídky hotelu na Slevomatu.

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!