Divadlo pohádek a tipy na další kulturní zážitky pro celou rodinu

Divadlo pohádek a tipy na další kulturní zážitky pro celou rodinu

Tipy rodičů 10. 9. 2018 Sdílet

Chcete žít kulturně i s dětmi? A váháte, jaký program vybrat a co už vaše dítě zvládne?

Přemýšlíte, odkdy je dítě dost velké, aby se bavilo hodinu a půl v kině? A kdy máte jistotu, že se nebude v divadle celou dobu ptát hlasitým šeptem, kdy už půjdete domů? Co výstavy, je to zábava spíše pro dospělé nebo se baví i děti?

Jaká je vůbec nabídka dětských představení a výstav, co stojí za to?

Máme pro vás tipy na kulturní akce pro děti a zkušenosti mama blogerky s tím, jak jdou kultura a děti dohromady.

Divadlo pohádek, kouzel, světelné divadlo nebo divadlo černé?

Barunka byla poprvé ve velkém divadle v necelých 3 let. Fascinovala ji historická budova i elegance toho speciálního okamžiku, ale jen se setmělo, začala být nesvá. O rok později už ale měla na dětská představení permanentku a stále ji to neuvěřitelně baví. Celý ten proces si užívá jako pravá dáma, nastrojí se, do malé kabelky nacpe všechny svoje poklady a na sedadle sedí s nohou přes nohu 😀

— mama blogerka Mama live

Divadlo pohádek

Jak se dostat do pohádky? Vezměte své děti do Divadla pohádek. S voucherem dostanete slevu 30 % až na 2 vstupenky – pokud tedy chcete vzít celou rodinu, pořiďte voucherů rovnou více. Hraje se v Divadle Bez zábradlí na adrese Jungmannova 31, kulturní zážitek můžete spojit s příjemnou procházkou centrem. A v nabídce představení jsou Pat a Mat, Kocour v botách, Krkonošské pohádky, Princové jsou na draka, Ať žijí duchové! a další oblíbené tituly.

Chci voucher na slevu 30 % do Divadla pohádek

Světelná show

Jakou techniku používají ti nejlepší malíři? Ani tempery, ani vodovky. Světlo!

Chcete voucher? Koupíte ZDE!

Buďte u toho, až se příště černočerná tma rozzáří pod rukama šikovných umělců. Jejich jedinečné představení Light Art Show zakotvilo pouze na rok v pražském divadle Ta Fantastika. Pak bude pokračovat dál do Evropy, aby okouzlilo i další diváky. Je totiž jediné svého druhu a nemá konkurenci.

Blogerka Babybistro s dcerkou byly ze světelné show nadšené – přečtěte si recenzi.

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Kouzelnická show nejen pro děti! Pojďte si hrát na kouzelnickou školu a v roli kouzelnických učňů čarujte společně s Pavlem Kožíškem. Každý kouzelnický učeň na jevišti dostane pravé kouzelnické vysvědčení a všechny děti v sále budou zapojeny do většiny kouzel a soutěží. Po představení je pro děti připravena autogramiáda (podpisové fotografie zdarma) a fotografování s Pavlem Kožíškem. Bezva zábava nejen pro děti na vás čeká v Líbeznicích u Prahy.

Vouchery koupíte ZDE!

Jak se na představení v Divadle kouzel Pavla Kožíška líbilo blogerce Mama live? V její recenzi se dozvíte víc.

Černé divadlo

V říši divů se ocitne nejen Alenka, ale i všichni diváci v sále. Nechte se ohromit tmou, která zavládne během představení Alenka v říši divů v divadle Ta Fantastika. Jedná se o klasickou nonverbální hru takzvaného černého divadla, která vychází z motivů slavného příběhu Lewise Carolla, ale není doslovným přepisem předlohy.

Kupte si voucher a vydejte se za Alenkou ZDE!

Představení navštívila s dcerou i mama blogerka Babybistro – v její recenzi se dozvíte víc!

A určitě neuděláte chybu, když objednáte vstupenky pro celou rodinu na některé z dětských představení divadla Minor nebo divadla v Rytířské v Praze, divadla Radost v Brně nebo se podíváte, co pro děti nabízí Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě.

A co muzikály? Sněhová královna nebo Královna Kapeska v divadle Hybernia jsou sázka na jistotu.

A hurá do kina!

Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Barunka šla poprvé do kina ve třech letech. Možná trochu fungovaly hormony krátce po porodu jejího brášky, ale tenhle milník jsem skoro obrečela. Velká holka, velká mašle ve vlasech, velké a dospělácké kino! Šli s tatínkem na Zootropolis a dodnes má ten film jako svoji srdcovku. Výběr filmu opravdu nepodcenit. Vyrazili jsme nedávno už ve čtyřech, Honzíkovi jsou tři právě teď a vydržel jen do chvíle, kdy snědl poslední zrnko popcornu 😀

— mama blogerka Mama live

Premiere Cinemas

Televize jsou sice rok od roku větší a chytřejší, ale na takové dělo, jako je v multikině, jsou pořád krátké. Ať si říká kdo chce co chce,  film si nejvíc užijete ve špičkovém kině. Vypněte televizi, zavřete notebook, vyrazte do multikina Premiere Cinemas a dopřejte si zážitek z filmové projekce – ohromí vás špičkový zvuk i obraz promítaný na obrovské plátno.

Vyberte si jednu ze tří poboček – Praha Hostivař, Teplice nebo Olomouc.

Chceme voucher do Premiere Cinemas

Pat a Mat znovu v akci v kině Lucerna

Jestli smích prodlužuje život, získáte v kině Lucerna dobré dva roky navíc.

Chceme do Lucerny na Pata a Mata

Vezměte své ratolesti a vyrazte se pobavit do kina Lucerna. Čeká vás animovaný film se známými kutily: Pat a Mat znovu v akci! Kód voucheru na pokladně vyměníte za 2 vstupenky – jestli chcete jít s celou rodinou, pořiďte voucherů klidně rovnou víc. Na výběr máte ze dvou termínů.

A kino Lucerna najdete i v Brně a hrají tu Hotel Transylvánie 3 a Úžasňákovy.

Ukázat nabídku kina Lucerna Brno

Výstavy a muzea – opravdu se tu děti baví?

Tak já se přiznám. Na výstavy a muzea moc nejsem, to je spíše doména mého manžela. Ale od té doby, co máme děti, vyhledáváme výstavy a muzea, která nabízí víc než „jen“ exponáty. A mě to začalo taky bavit 😀 Asi jsem trochu dítě… Pro nás jsou prostě ta muzea, kde si můžeme něco vyzkoušet, mačkat, zahrát si hru a tak. Milujeme třeba Národní zemědělské muzeum v Praze. A dobře udělaná výstava může děti bavit už i ve dvou letech.

— mama blogerka Mama live

Letecké muzeum Metoděje Vlacha

Když dříve lidé chtěli snít o nebi, chodili se dívat na andělíčky do kostela. Dneska jim stejně dobře poslouží muzeum letadel.

Navštivte mla­doboleslavské interaktivní le­tecké muzeum Metoděje Vlacha a seznamte se s historií letectví od jejích počátků až po 2. světovou válku. Uvidíte tu originální letouny, třeba slavný Caudron G.3, i velmi zdařilé repliky.

Koupit vouchery na vstup do muzea

Kromě samotné prohlídky máte v ceně voucheru také jeden vstup na simulátor dle výběru – zajímavou novinkou je např. simulátor seskoku padákem.

Muzeum i s dětmi (1 a 7 let) navštívila mama blogerka I Love Cake – přečtěte si její recenzi.

Praha hoří

Oheň by Praze vzal mnohé. Do cesty se mu ale postavily vodárenské věže. Stoupejte vzhůru za poznáním! Veřejnosti je poprvé zpřístupněna Novomlýnská vodárenská věž, technická stavba ze 17. století, ve které se zabydlela multižánrová expozice Praha hoří. Představuje odvěké ohrožení Prahy ohněm, seznamuje s úlohou vodárenských věží, ničivými požáry i příběhy pražských hasičů.

Chceme vouchery!

Nečekejte žádnou nudu – autoři výstavy využili nová média (videomapping, animace, videoart, virtuální realita), jejichž prostřednictvím nabízejí komplexní zážitek – dobová vyobrazení kombinují se současným výtvarným jazykem. Instalace vás přenese třeba i do nitra hořícího Národního divadla a bavit se budou děti od 7 let.

Hry a hlavolamy

Není důležité vyhrát, ale pořádně si zahrát! Člověče, nezlob se nechte ležet ve skříni, stovky nových i léty prověřených deskovek a hlavolamů čekají, až u nich otestujete svůj postřeh, taktiku a štěstí. 24. ročník výstavy Hry a hlavolamy (na pražské Novoměstské radnici) pro vás přichystal velkou hernu plnou deskových her, hlavolamů a stavebnic, u kterých se zabaví všichni od předškolních dětí po hravé dospěláky. Stačí si ze stovek her vybrat tu, která sedne vaší hráčské povaze a schopnostem.

Chcete vouchery? Tady jsou!

Instruktoři vám u každé hry rádi vysvětlí pravidla, a když hezky poprosíte, třeba vám prozradí i nejlepší strategii na výhru. Na své si přijdou milovníci všech typů deskovek, od těch logických a strategických až po party hry a „rychlohry“ na postřeh.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

V jaké době by chtěly žít všechny princezny? V době skleněné! Vstupte do Čarovné zahrady a prožijte Nekonečný příběh v Muzeu skla a bižuterie, které vás zve k návštěvě jak těchto dvou stálých expozic, tak dalších tematických výstav. Nechte se okouzlit krásou, křehkostí, fantazií i hravostí skla a bižuterie, která je s Jabloncem neodmyslitelně spojená.

Chceme voucher do muzea!

Přečtěte si, co na muzeu ocenila mama blogerka roku MK life, v recenzi v našem magazínu.

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.