Do muzea, kde si děti zkusí řídit letadlo a vy seskok padákem

Do muzea, kde si děti zkusí řídit letadlo a vy seskok padákem

I LOVE CAKE 1. 7. 2018 Sdílet

Mladou Boleslav má většina z nás spojenou s automobilovým průmyslem. Ale tady si na své rozhodně přijdou i milovníci letadel. V interaktivním Leteckém muzeu Metoděje Vlacha si totiž můžou nejen prohlédnout vystavené modely, ale sami si vyzkouší i jeden simulovaný let nebo dokonce simulovaný seskok padákem. Vyrazte s dětmi a nebojte se, že by to bylo jen pro ty větší. Blogerka Kamila z blogu I love cake vyzkoušela atrakce se sedmiletým synem a rozhodně se nenudil ani čerstvě roční chlapeček. A že se nenudila ani ona sama na gyroskopu, to si nechte vyprávět 😀

Chceme voucher na prohlídku a letecký simulátor

S hlavou v oblacích jsme se  ocitli necelou tři čtvrtě hodinu od Prahy minulý týden v Mladé Boleslavi.

Do muzea jsme se vydali ve všední prázdninový den ve složení já, roční a sedmiletý syn. Předpokládala jsem, že zábava to bude jen pro toho staršího, ale to jsem se opravdu spletla.

Příjezd k muzeu je dobře značený a zavede vás na veliké parkoviště, kde pohodlně zaparkujete přímo před budovou muzea. Budova je bezbariérová, takže návštěva s kočárkem není žádný problém. Hned u vchodu je umístěná recepce, kde si zakoupíte vstup a případně doplňující vstupné na simulátory, pokud je chcete vyzkoušet (doporučuji zakoupit již u vstupu, ať se nemusíte vracet). A to my vyzkoušet rozhodně chtěli!

Pak už na vás čeká paní průvodkyně, která, pokud jejích služeb budete chtít využít, vás muzeem provede a řekne vám více k jednotlivým exponátům. Stejně tak si ale vystavená letadla můžete prohlédnout sami svým tempem. My to s dětmi prolítli přece jenom trochu rychleji, na zkoumání detailů to s nimi úplně nebylo ☺. Muzeum není nijak obrovské, takže prohlídka samotná tolik času nezabere, ale pak vás čeká to hlavní – vyzkoušení simulátorů.

Ty nejsou věkově nijak ohraničeny, vše je o domluvě a úsudku rodičů a obsluhy.

Starší syn se moc těšil na letecký simulátor a naštěstí už výškou dosáhl na pedály a mohl na něj. Zažil zhruba sedmi minutový let nad Prahou, takže jsme i hádali, kde asi je náš dům. Bavilo ho to natolik, že mě potom pořád ještě lámal, aby mohl jít znovu. Já jsem si vyzkoušela gyroskop, na kterém jsem si trochu vyčítala velikost obědu a měla jsem co dělat, abych ho v sobě udržela. Právě na gyroskop by 7leté dítě ještě nepustili, jak mi obsluhující pán řekl.  Posledním simulátorem je seskok padákem, který už jsme ani nevyzkoušeli, já se pořád rozmotávala po gyroskopu a syn tam nemohl. Nachází se ve vyhlídkové věži a je to jediné místo v muzeu, které není bezbariérové.

Po „vzdělávací“ části byl čas  se přesunout k dětskému koutku na galerii, kde jsou dřevěné hračky ke skládání a také telegrafní přístroj, kde si děti mohou vyzkoušet morseovku. Jestli tedy ještě dneska vědí, co to je :-D. Můj syn se s ní nikdy nesetkal a já nostalgicky zavzpomínala na letní tábory.  Zatímco si kluci hráli, já si šla prohlédnout výstavu oblečení a strojů na galerii a zároveň si užít pohled na letadla ze shora. Od koutku vede dolů nafukovací skluzavka a tak syn dolů sjel, zatímco já s kočárkem jela výtahem (pokud chcete využít, musíte poprosit na recepci).

Když už jsme v muzeu viděli všechno, šli jsme se občerstvit do místní kavárny zvané Letecká kantýna, kde si kromě klasické nabídky nealko nápojů, káv a čajů, můžete dát také smoothie, různě ochucené horké čokolády, palačinky, zmrzlinu a pár „hospodských“ chuťovek,   jako je nakládaný hermelín nebo utopenec, či chleba se škvarky. Sedět se dá v prostorné prosklené místnosti nebo venku, kde u kávy můžete sledovat vzlety větroňů, zatímco děti si hrají na šlapacích letadýlcích nebo na mini hřišti. Co jsem u kavárny kvitovala, je možná platba kartou.

Po zmrzlině a malinovce se mi povedlo kluky z letadýlek odtáhnout a tím byl náš výlet po zhruba dvou  a půl hodinách u konce. Ale pod podmínkou, že se sem určitě někdy vrátíme!

Chceme voucher Leteckého muzea Metoděje Vlacha

I LOVE CAKE

I LOVE CAKE

Jsem máma dvou turbo kluků, díky kterým jsem pořád v pohybu. Vymýšlím program tak, aby uspokojil batole i skoro školáka milujícího veškerý pohyb a adrenalin. Vedou u nás výlety do hor, kola, zábavní parky a díky nedávno pořízenému obytnému autu se z nás stávají pomalu a jistě dobrodruzi užívající si svobodu přejezdů a přespávání v přírodě. Rozhodně ale nepohrdnu ani životem ve městě, kde vyhledávám hlavně dobré kavárny a restaurace, a v létě miluji pikniky v parcích s kamarádkami a dětmi batolícími se okolo nás a demolujícími naše pečlivě připravené svačiny.