Virtuální realita s dětmi: koulovačka se sněhulákem, formule a setkání se žralokem

Virtuální realita s dětmi: koulovačka se sněhulákem, formule a setkání se žralokem

OH MY BEAUTIFUL LIFE 3. 1. 2020

„Jakou inspiraci bych v sekci Rodina a děti ještě ocenila? Určitě tipy na aktivity se staršími dětmi!“ – v různých podobách se tato odpověď vyskytuje často. A protože vám nasloucháme, přinášíme tentokrát tip pro děti, které už „za sebou netahají kačera“, pro školáky, děti nad 6 let.

Virtuální realita je hit a ví to i mama blogerka Pavla z blogu Oh My Beautiful Life, která vyrazila se synem (6 let) do Klubu Virtuální reality v Praze Nuslích, a přibrali i parťáky.

Ukažte mi nabídky Virtuální reality

Junior (Honzík) měl v neděli svátek a dostal naprosto skvělý dárek – virtuální realitu 🙂

Nedávno jsme totiž byli na akci, kde byla možnost zkusit si brýle a virtuální realitu v krátké hře, kde jezdil na vozíčku mezi dinosaury. Ohromně se mu to líbilo. Pak si ještě zkusil řídit formuli a to byl komplet odvařený.

Tak se nám perfektně hodilo pozvání od Slevomatu do Klubu virtuální reality v Praze 4. Vzali jsme i kamaráda a jeho maminku a objednali jsme si termín přesně na den, kdy má Junior svátek. Starostu jsme pro tentokrát nechali doma, protože je to pro děti od 6 let.

Místo i parkování jsme našli hned, jen jsem si nevšimla bočního vchodu a zvonila jsem na dveře do kasina, které se nachází ve stejném domě 🙂. Takže až tam půjdete, běžte brankou okolo domu a vzadu jsou dveře na schodiště. Virtuální realita je v prvním patře v prostorách, kde byl dříve asi byt. Jsou tam tři pokoje, ve kterých si můžete zahrát.

Klub obsluhovali dva mladí kluci, kteří nám pak pomáhali s nastavením her. Nejdříve jsme dostali instruktáž o tom, co nás čeká, bezpečnostní pokyny, návod na použití ovladačů a kluci si mohli vybrat hry, které chtějí hrát.

Po asi deseti minutách jsme šli na věc – Junior si vybral nejdřív na rozkoukání podmořský svět, kamarád střílel sněhové koule na sněhuláka 🙂. Junior si poté taky zkusil sněhuláka a nakonec nám kluky propojili a hráli spolu online bitvu. Postavili si hradby z ledových kvádrů, za které se mohli schovat, a virtuálním prakem po sobě stříleli sněhové koule.

Další Juniorova hra pak byla simulace hokejového brankáře. Měl proti sobě tři útočníky a měl je „vychytat“. Skákání v brýlích nebylo moc příjemné, ale ostatní pohyby dával dobře. Dělal různé roznožky, aby střely vychytal.

Dokonce si zkusil i střílení na zombíky, kteří vykukovali z lesa. Dobrý trik byl hodit jim flák masa, ke kterému se zombíci stahovali, a Junior tak zůstal bez povšimnutí 🙂.

Kluci si zkusili i simulaci řízení formule na okruhu. To se jim líbilo hodně, i když Junior si nejdřív musel ujasnit, co která noha dělá. Není zvyklý na brzdu a plyn na nohách, tak jel nejdřív opatrně. Pak si ale zvykl a myslím, že se mu to hodně líbilo 🙂.

Sousedka si zkoušela nějaké cestování, tanec i pád z mrakodrapu.

No a já jsem byla v moři nejdřív s delfíny a pak v kleci s bílým žralokem, který plaval okolo. Jako řeknu vám, že to nebylo nic příjemného, i když jsem věděla, že mám brýle a není to reálné. Zkracoval se mi dech, když se žralok blížil, a když začal čumákem narážet do klece, ve které jsem byla, docela jsem se bála.

Vůbec se klukům nedivím, že je ty hry tak strhly, je to hodně reálné a chytlavé. 

Takže za nás je to perfektní zábava pro školní děti i pro dospělé, každý si tu může najít hru, která ho zabaví. Je super si to jít aspoň zkusit a uvidíte, že vás to bude taky bavit 🙂.

Chci koupit voucher do Klubu virtuální reality

Jak se vám článek líbil?

OH MY BEAUTIFUL LIFE

Jsem Pavla, máma dvou kluků, malých sportovců. Staršímu říkáme Junior, je to nadšený tenista a letos se z něj stane prvňáček. Mladšímu říkáme Starosta, protože když ho poznáte, tak se tak někdy prostě chová :-D Je to vtipálek, který se ničeho nebojí a do všeho se vrhá s obrovským nadšením. Nedávno se třeba naučil jezdit na šlapacím kole. Prostě si řekl, že to bude umět. No a já jsem jejich máma a snažím se jim ukázat celý svět. Střípky z našich dní sdílím na sociálních sítích a občas píšu i články na blog, když je ta správná konstelace a tvůrčí chvilka.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!