Mama blogerka testuje Penzion U Hastrmana v Praze

Mama blogerka testuje Penzion U Hastrmana v Praze

MK Life 6. 12. 2017 Sdílet

Výlet do Prahy? Ano! Jestli vás láká ukázat dětem krásy hlavního města, vzít je třeba lanovkou na Petřín, do muzea čokolády nebo za kulturou a do divadla,  máme pro vás tip na ubytování v Praze a přitom s vyžitím pro děti na místě. Penzion U Hastrmana, který se nachází v areálu Panský dvůr otestovala mama blogerka roku 2017, MK life.

Otestováno dětmi a mama blogerkou MK life

To se to vždy semele vše na poslední chvíli. Už rok přemýšlíme, že doma vymalujeme, ale prostě nebyl čas dřív než teď. Je listopad, venku nehlásí nic moc počasí a my musíme opustit byt na celé tři dny. S dětmi malovat celý byt? To není zrovna žádný šlágr. Sedám tedy na net a gůglím 🙂 . Situaci nám zachránil Slevomat, který  pro nás měl nedaleko naše vlastního domova „nový domov“.

V pondělní podvečer jsme dojeli na Panský dvůr v Dolních Počernicích. Přivítala nás milá slečna na recepci a rovnou odeslala směr „náš pokojíček“. No, co dodat. Fotka mluví za vše.

Pro děti jsme tam měli zvlášť pokoj, ale vysvětlete dětem, že nebudou spát na té „palandě“ pod stropem 😀 . Takže jsme krásný pokojík nechali netknutý a holky do něj vběhly jen na večerní koupačku.

Tělocvična místo apartmánu

Už podle fotek na webu jsem věděla, že místo bude krásné,   ale tuhle podkrovní postýlku nám vybíral někdo jak naschvál 😀 . Nakonec jsme nahoře spali všichni 4 a bez problému by se nás tam vešlo i šest. Pro holky byl celý náš apartmán dost atraktivní záležitostí, protože žebřík posloužil jako žebřiny a podlaha jako kluziště.

Prostor rodinného apartmánu je kouzelný a dává dostatek soukromí i rodinám s více dětmi. Moc děkujeme za krásné ručníkové slony a labutě, které holky bavily až do doby, než zjistily, že se dají rozebrat 😀 .

Knihovna v ponorce

A co uvítaly holky krom tělocvičny? Knihovnu a originální okna, do kterých si chodily číst jak do ponorky 😀 . Knihovnička byla vážně originální, měli jsme tam sbírku asi 50ti kuchařek vyloženě v retrostylu. Holky to naprosto fascinovalo, takže místo pohádek jsme četli třeba encyklopedii houbových pokrmů 😀 .

Snídaně ranních ptáčat

Co je pro nás často problém a byl i tady, to byl začátek snídaně. Pobyt jsme měli se snídaní v místní restauraci, ale ranní dlabanec se otevíral až od 9 hodin. Byla možnost si ho objednat i dříve na pokoj, ale to využíval jen náš táta, který musel brzy ráno odcházet do práce.

Vyřešily jsme to s holkama elegantně. Ráno jsme si udělaly klasika svou kaši s ovocem a na devátou už šly všechny tři do restaurace jako na svačinu.

Panský dvůr je nádherné místo. V jednom areálu pak najdete penzion, pivovar a taky restauraci Al Mulino. Právě sem jsme chodily na ranní svačiny, které byly od 9 do 11 hodin.

Dětský koutek AL Mulino

Když jsem v úterý vykoukla z okna a viděla ten neustávající déšť, bylo mi to strašně líto. Proč muselo vyjít takové počasí zrovna na dny, které jsme na téhle „mini-dovolené“? Proto jsme si protáhly „druhou snídani“ a využily jsme dětskou herničku,   která je v restauraci o jedno patro níž než snídaně.

Očekávat můžete stoleček, nějakou knihu, vkládačky, pastelky a omalovánky, razítka nebo jiné figurky. Na zemi ležel ještě vyfouklý skákací hrad menších rozměrů 🙂 . Jen asi hodinu nás holky přemlouvaly, ať jim to nafoukneme 😀 .

Snídaně pro nás byly úplně dostačující. Bylo tam dost lákadel, které holkám nedávám, jako třeba sladké koláče, croissanty a vafle. Ale bylo dostatek všeho, co si holky dopřávají. Bílé jogurty, lupínky, muesli, ovoce, naslano pak spousta zeleniny, sýry i šunky. Myslím, že si vybere snad každý. A kdo ne…

…ten to udělá jako já 😀 . Krom všeho vystaveného má restaurace i snídaňové menu, ze kterého se dalo k snídani bezplatně cokoli objednat. My s tátou si ujížděli na vejcích s mozzarelou a teplým chlebem z pece.

Baby-friendly restaurace

Na základě dětského koutku „ve sklepě“ restaurace 😀 by se dalo asi označit nálepkou BF. Co ale o téhle nálepce rozhodlo, byla jednak dětská jídla, která nebyla „smažák“, a pak tohle místo u našeho stolu. 🙂 Akvárko. Ale nebylo to obyčejné akvárko (už zase to S tebou mě baví svět 😀 ).

Tohle se denně plnilo od nuly. První večer bylo prázdné. Druhý večer se nastěhovali krabi, a u poslední naší snídaně do něj přifrčela humří rodina. Bylo to konzumní akvárko a holky naprosto fascinovalo.

Část dne jsme kvůli ošklivému počasí hrály hry a četly knížky. Ty mají holky všeobecně nejraději. Pak už jsme jen číhaly na vhodný čas, kdy přestane lejt jako z konve.

Neprší, honem ven

Jééé, není možný? Vážně nám přestalo před obědem lejt, takže jsme se navlíkly a honem ven. Okolí je tady totiž moc krásné.

Hned vedle Panského dvora je Počernický rybník. Pokud jsme někam šly, bylo to vždy sem nebo na hřiště, která jsou v přilehlém parku. Já byla na holky sama, protože byly všední dny a táta v práci, ale kvůli počasí bychom stejně nejely nikam dál.

Místní zvířena

Nevím jestli je specialitou restaurace Al Mulino králík, ale věřím že ne. Tihle fešáci totiž byli před penzionem a navíc měl každý svůj pokojíček a jméno. Chodili jsme za nimi vždy cestou na jídlo nebo procházku a holek oblíbenec byl jednoznačně Matteo 🙂 (tipla bych proto, že měl červené pítko 😀 ).

Zvířectvo jsme si ale nenašly jen v králíkárně. Vyhlídlo si nás vodní zvěrstvo, které obývá Počernický rybník a brzy jsme vyrazily na nákup pro svačinu kačenám a labutím.

Jen nás zahlídly, mastily takovou rychlostí, že jsem váhala jestli jsou rozmazlený krmením místních nebo vážně hladový.

Konečně nekrmíme jen sebe

Taky vaše děti při krmení kačen rohlíkem nakrmily sebe a ne zvěř? U nás to bylo zlaté pravidlo. Ještě loni Julinka na Náplavce brečela, když jsem po ní chtěla, aby ten rohlík pro kačeny hodila kačenám 😀 .

Wellness U hastrmana pro otužilce

O vnitřním teplém bazénku jsem věděla předem. O tomhle ale vůbec. Penzion má své vlastní wellness,   které jsme využily hlavně kvůli počasí. Holiny jsem holkám nevezla a po neustálých deštích se mi s nimi na výšlap nechtělo.

Navíc jsme konečně všechny zdravé, takže jsme si užily bazénů. Dokonce si holky vybraly, že chtějí do toho venku. Bylo 5°C venku, v bazénu pak 38°C. Hned u bazénu je sauna, do které jsme se šly na chvilku prohřát, jinak jsme v kulichách a plavkách brouzdaly vířivkou 🙂 .

Sauna a bazén pod střechou

Od 12 do 17 hodin se dá zaplatit privátně, že ji máte jen pro sebe nebo můžete využít od 17 do noci, kdy už je veřejná a může přijít kdokoli. Byl to zážitek, za který vděčíme nepřízni počasí 🙂 . Lepší než kdyby tu byla dětská herna. Z pohledu holek určitě.

Otužování je sice věc skvělá, ale odsud podsud, takže jsem nás brzy pakovala dovnitř. Tam byl menší bazén (vířivka), kde obě holky stačily a mně ubyl stres (dvě děti ve vodě na jeden pár rukou).

Svítíme si na dobrou noc

V podvečer už se nám vrátil „domů“ i táta a já si trochu odfoukla. Před apartmánem je mikrovlnka, čaje i káva a máte tam i svou lednici. Nacpali jsme si tam vše na naší první snídani, anebo luxusní bramboračku od maminky (rozuměj mně 😀 ), kterou jsme si ohřáli druhý den, abychom nemuseli žít jen restauračně.

Večer jsme si pak dělali rodinou chvilku na palandě 🙂 . To byla atrakce v pokoji, která byla nejvyužívanější. Vezli jsme s sebou Tulletky (knihy od autora Herve Tullet) a udělali si hezkou dobrou noc na palandě pod stropem..

Další dobré ráno

Středa ale byla jako z pohádky. Do deseti hodin jsme se měli vystěhovat z pokojíčků, takže jsme vyrazili do bláta hned ráno a otestovali místní park. Je vážně veliký a jsou v něm rovnou dvě hřiště. Jakoby se tam ale zastavil čas a byl teprve říjen.

Všude ještě zářily barvy. Nelinka má šplhací období, takže pokořila nejeden strom a Julinka stávkovala, že jsem doma nechala její rukavice 🙂 .

Na dvě hřiště v místním parku

Pokud by chtěl někdo výletovat a poznávat Prahu, není to žádný problém. Přímo před penzionem je totiž autobusová zastávka, která vás doveze na metro na Palmovce. Auto si tak můžete nechat u penzionu a neřešíte parkování v centru. Spoje jsme si našli na www.idos.cz.

Krom posilky tam bylo (durch promáčené) pískoviště a Nely šplhací pavučiny. Nevím jestli tam nikde nikdo není běžně, ale zase další místo, kde nebyla ani psí noha.

A je vymalováno! Jedeme domů.

Ve středu nám volali z domova, že „je vymalováno“. Dnes ráda vzpomínám na nové zážitky, které si holky z Panského dvora odnesly. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.