Kategorie

Muzeum čokolády Choco-Story

4,2 / 5 (347 hodnocení)

Vybrané hodnocení: „Než jsme jeli, přečetli jsme si spoustu recenzí, některé velmi pozitivní, některé naopak. Šli jsme tedy do toho se sníženým očekáváním. Nicméně přijeli jsme, okoukli jsme fofrem obchůdek a šli do muzea. Paní u vstupu byla velmi příjemná. Mohli jsme si odložit kabát a tašku (resp. museli :D – takže doporučuju oblečení s kapsou, abyste si měli kam dát mobil a kapesníky. ne tam jít jak já se sukní :D ) Dostali jsme každý dvě pralinky před vstupem do muzea a už mi bylo jasné, že to stojí za to. Byly vynikající. Šli jsme nahoru, procházeli muzeum, zobali vynikající čokoládu z dispenzerů (5 druhů dropsů). Během toho si nás našel čokolatiér, ukázal nám, jak se dělají plněné pralinky, zase nám dali nějaké ochutnat a pak hurá na workshop. 3 umyvadla na umytí rukou, papírový plášť, abyste se nezamazali, takže super. Odlévali jsme si čokoládu a teď to zaškobrtnutí, které se nám moc nelíbilo – naproti nám si odlévali 2 děti, které dostali tak trochu od pána vynadáno, že to neodlévají tak, jak by měli, že se to takhle v Belgii nedělá. Prostě na to šli kluci od lesa, My když sjme to viděli, taky jsme si řekli, proč nás to nenapadlo taky, byl to dobrý nápad. No nic, možná si trochu polepšit komunikaci s dětmi – jsou tam od toho, aby se bavily, ne aby si odlily perfektní čokoládu. Pak jsme dokončili prohlídku muzea. Nijak jsme nepospíchali a celkově jsme tam strávili 2 hodiny. Stálo to za to. Nemůžete tam jet ale s tím, že ochutnáte každou pralinku a každou čokoládu.“

Dnes otevřeno: 9:30–19:00 Zobrazit všechny dny

Hodnocení podniku Muzeum čokolády Choco-Story

Pouze ověřená hodnocení Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří zakoupili a využili službu podniku na Slevomat.cz
Stanislava

Workshop super, velmi milé slečny, které byly při výrobě čokolády nápomocné a velmi ochotné. Odnesly jsme si s dcerou krásné výrobky. Dcera čokoládu a já pralinky.

Nelíbilo se mi neprofesionální chování paní Lenny. U vstupu nás hned upozornila, že je Angličanka a mluví anglicky. Proč by na mě v Čechách měl mluvit někdo anglicky? Když jsem na to upozornila, tak se Paní Lenny naštvala a povolala kolegu. Kolega byl zjevně zmaten, ale nakonec jsme se dozvěděly, co jsme potřebovaly. Cena 299,– Kč za dospělého a 199,– Kč za dítě je tak akorát. Plnou cenu bych za toto rozhodně nezaplatila. Nějak jsem nepochopila systém „all you can eat“. U vstupu jsme dostaly jeden čokoládový bonbón a při ukázce výroby pralinek také jeden bonbón. Pralinky a čokoládu, kterou jsme si odnesly domů jsme si zaplatily v ceně workshopu. Jiná možnost ochutnávky nebyla nebo jsme na ní nebyly upozorněny. Přilehlý obchod byl čistý, prostorný a krásně upravený a předražený, ale chápu, že tyto ceny byly spíše pro cizince. Zaměstnanci u pultu, kde jsme si chtěly dát kávu, také koukali jako když je člověk obtěžuje, nebyli schopni člověku poradit, něco mu nabídnout.

Vyjádření partnera
Muzeum čokolády Choco-Story Před 8 měsíci

je nám líto, ale za názor děkujeme
za tým Muzea Lenka

15. 5. 2016
Užitečné? Ano
Jan

Uplatnění voucheru relativně bezproblémové, není potřeba rezervace předem. Workshop proběhl celkem v pohodě, i když hodně z rychlíku.

Podnik Choco-Story je umístěn v centru Prahy, což naznačuje, že je to z velké části především lákadlo na oškubání turistů. Zajímavého uvnitř není celkem nic, ale peněz zde můžete utratit hodně.
Samotné muzeum je poněkud nuda a s čokoládou souvisí jen celkem okrajově, spíše – a to ještě letem světem – představuje staré jihoamerické civilizace. Projít ho trvá asi 5 minut. O něco zajímavější je část věnovaná histrickým obalům od čkolád a cukrovinek, zejména českým. Ta by ale zasloužila více popisků, vysvětlení a pozornosti.
Samotné workshopy jsou sice zajímavé, ale zaměřené na to, aby v co nejkratší době uspokojily co nejvíce lidí s co nejmenšími náklady. Vše zabere jen pár minut, kdyby bylo více času na experimenty, určitě by si to každý užil o trochu lépe.
Velkým zklamáním je to, co je na voucheru označováno jako „neomezená ochutnávka“. Ve skutečnosti jde o jednu pralinku a pak přístup k asi 5 zásobníkům s čokoládovými kolečky. Tady je ochutnávka skutečně neomezená, ale v podniku tohoto typu bych si to představoval hodně jinak.

15. 8. 2016
Užitečné? Ano
Jana

Zdobení čokolády, personál u zdobení. Ukázka výroby pralinek. Film o zpracování kakaových bobů. Lze si domů koupit čokoládové kousky za zvýhodněnou cenu jako návštěvník muzea.

Museum bylo trochu zklamání, je malé a vystaveno tam toho moc není. Nejvíce se člověk dozvěděl z filmu. Působilo na mne celé spíše jako lákadlo na turisty. Obchod s čokovýrobky byl mnohem větší než samotné museum. Je ale asi v Celetné pochopitelné. Ochutnávka spočívala v 2 kusech pralinek a v jednom místě muzea je automat na čokokousky. Mléčná, bílá a hořká. Čekala jsem, že ochutnám něco zvláštního.

Vyjádření partnera
Muzeum čokolády Choco-Story Před 8 měsíci

škoda, je nám líto
za tým muzea Lenka

11. 5. 2016
Užitečné? Ano
Veronika

Prijemny personal :)

Čekala jsem od toho vic… pod pojmem neomezena degustace si predstavuju vid nez 4 pralinky a cokoladovy kolecka… muzeum samo o sobe nebylo moc zajimave a samotna ukazka vyroby pralinek zabrala 5 minut :(

Včera
Užitečné? Ano
Kateřina

Než jsme jeli, přečetli jsme si spoustu recenzí, některé velmi pozitivní, některé naopak. Šli jsme tedy do toho se sníženým očekáváním. Nicméně přijeli jsme, okoukli jsme fofrem obchůdek a šli do muzea. Paní u vstupu byla velmi příjemná. Mohli jsme si odložit kabát a tašku (resp. museli :D – takže doporučuju oblečení s kapsou, abyste si měli kam dát mobil a kapesníky. ne tam jít jak já se sukní :D ) Dostali jsme každý dvě pralinky před vstupem do muzea a už mi bylo jasné, že to stojí za to. Byly vynikající. Šli jsme nahoru, procházeli muzeum, zobali vynikající čokoládu z dispenzerů (5 druhů dropsů). Během toho si nás našel čokolatiér, ukázal nám, jak se dělají plněné pralinky, zase nám dali nějaké ochutnat a pak hurá na workshop. 3 umyvadla na umytí rukou, papírový plášť, abyste se nezamazali, takže super. Odlévali jsme si čokoládu a teď to zaškobrtnutí, které se nám moc nelíbilo – naproti nám si odlévali 2 děti, které dostali tak trochu od pána vynadáno, že to neodlévají tak, jak by měli, že se to takhle v Belgii nedělá. Prostě na to šli kluci od lesa, My když sjme to viděli, taky jsme si řekli, proč nás to nenapadlo taky, byl to dobrý nápad. No nic, možná si trochu polepšit komunikaci s dětmi – jsou tam od toho, aby se bavily, ne aby si odlily perfektní čokoládu. Pak jsme dokončili prohlídku muzea. Nijak jsme nepospíchali a celkově jsme tam strávili 2 hodiny. Stálo to za to. Nemůžete tam jet ale s tím, že ochutnáte každou pralinku a každou čokoládu.

29. 12. 2016
Užitečné? Ano

Další hodnocení (95)

Podobné podniky