Skákání v Jump Parku? Mámy hubnou, děti se vydovádí

Skákání v Jump Parku? Mámy hubnou, děti se vydovádí

Andrea Tengler Andrea Tengler 30. 12. 2019

Které dítě by nemělo rádo trampolíny? Skákání výš a ještě výš, pocit, že můžete uletět, když budete chtít. A vlastně? Který rodič by neměl rád trampolíny? 😀

Blogerka Andrea Tengler vyrazila do Jump Parku Jarov s pětiletým Rikim a zdá se, že se jim hodně líbilo. Plánují totiž skákat pravidelně.

Sliby se mají plnit a zvláště ty o trampolínách!

Už si ani nevzpomínám, kolikrát jsem říkala, že tam s Richardem zajdeme. Já i Richard, velcí milovníci trampolín, jsme se tam ale dostali až po skoro 3 letech. Zážitek to byl ještě více boží, než jsme čekali, a tentokrát jsme si slíbili, že tam budeme chodit pravidelně. Ono je to totiž nejenom zábavné, ale i zdravé.

Věděli jste, že po 10 minutách skákání spálíte stejně jako po 30 minutách běhu?!

Tak skákej, dokud můžeš! Skákej, co to dá!

Takové líné ráno to bylo, nechtělo se mi nic moc dělat a tak jsem si nechala Richarda doma. Byl pátek ráno, většina lidí v práci, a tak se mi podařilo sehnat rezervaci na 10 hodinu, přímo na otevření. Při prvním zjištění, že se musí trampolíny dopředu rezervovat, jsem se trošku divila, přeci jen jsme zvyklí z herniček na velký nával a pravidlo „kdo dřív přijde…“ Tady takové pravidlo ale neplatí DÍKYBOHU, takže si díky rezervaci zaskáče opravdu každý a hlavně bez mačkání. Já sama jsem se děsila, jak budu fotit a zároveň ho mezi milionem lidí hlídat. To se ale díky rezervacím prostě a jednoduše nestane.

Rezervaci místa si uděláte jednoduše přes internet (TADY),  platit ale budete až na místě v hotovosti nebo kartou. Dorazte aspoň 15 minut před začátkem, v klidu se převlečete a taky kouknete na povinné bezpečnostní video. A pokud jdete jako doprovod, můžete si na místě dát v klidu kávu nebo občerstvení (samozřejmě bez placení vstupného). Prostě pohodička :-).

Video máme, jdeme na to! 

Pusťte moje dítě na „milion“ trampolín… No takže mami kam dříve? Začínáme hned na první u vchodu (3D vybíjená), která je úplně prázdná. Je nás tady dohromady 6, což je velká pecka! Máme to tady téměř celé pro sebe. Richard skáče, co nejvýše může, a směje se od ucha k uchu. Je to trošku rozdíl oproti trampolíně, kterou máme na zahradě, i oproti těm, co bývají v herničkách. Ten velký prostor prostě dělá divy. 

Není čas ztrácet čas, to si nejspíše myslí Richard, protože se rychle přesouváme dál. To ještě miláček neví,  že po půl hodině skákání už nebude moct ani chodit. Další zastávku si dáváme u basketbalu, na který se nechám ukecat i já. Ty sítě jsou ale proklatě vysoko, Richard se tak netrefí ani jednou, mně se to ale párkrát povede. Po 10 minutách si už ale připadám, jak kdybych uběhla 5 km… A to je teprve začátek. 

Zakázané ovoce je přece nejlepší

Foam Pit nebo prostě Pěnová jáma, to je to, co ho láká. Asi ji budete znát z různých videí, já jsem jí naživo viděla až tady. Do jámy by z bezpečnostních důvodů neměly jít děti menší 130 cm, my jsme ji ale nakonec mohli vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že jsme tam byli téměř sami, nám to prostě dovolili s tím, že ho budu pořádně hlídat. No a co vám budu říkat, zakázané ovoce prostě chutná nejlépe a Richard tam strávil skoro nejvíce času. Pokud by tam ale bylo více lidí, sama bych se jámě vyhnula. V kostkách se totiž děti můžou rychle ztratit, i když neúmyslně, a to by dobré rozhodně nebylo.

Jdeme do finále!

Já už jsem si myslela, že je to všechno, ale ono ne. Ono je to ještě více obří, než jsem si myslela. Přesouváme se na ještě větší plochu, které se říká „Free Jump“, na které mimo jiné najdete i skluzavku. Na té se Riki vyblbnul opravdu hodně. Plocha na skákání je hodně dlouhá, takže se na ní vleze opravdu hodně lidí. My jsme se o ni dělili jen s jedním párem, jinak jsme ji měli zase celou pro sebe.

Po cestě zpět se ještě stavujeme na Interaktivní stěně, na které si můžete zahrát několik typů her. My nehrajeme nic, Richard si ji jen v rychlosti vyzkouší a jdeme si dát ještě jedno kolečko, než vyrazíme domů. 

Stojí to za to nebo ne? 

Stojí, stojí to za to, asi tak na milion procent! Pokud u vás doma trampolíny frčí, musíte tam rozhodně vyrazit. My jsme byli nadšení oba dva a Riki o tom mluví dodnes. Jak už jsem psala výše, příjemně mě překvapilo, že tam bylo skoro prázdno. Doporučuju tak s dětmi vyrazit spíše přes týden. Jen si dejte pozor – s dětmi, které měří do 110 cm, můžete dorazit jen ve všední dny od 10:00 – 15:00.

Pár praktických tipů na závěr 

Místo si nezapomeňte rezervovat dopředu, my jsme zatím byli vždy přes týden a v dopoledních hodinách, takže jsme měli štěstí na málo lidí. Pokud půjdete jen jako doprovod, nemusíte platit vstupné, děti navíc můžete sledovat přímo u trampolín (za to velký palec nahoru!).

Na trampolínách se skáče na boso nebo ve speciálně upravených protiskluzových ponožkách. Neberte si žádné šperky, hodinky a ostré předměty. Parkovat se dá přímo v areálu, tak pak po těžkém výkonu můžete lehce přelézt jen do auta.

Andrea Tengler

Andrea Tengler

Mateřství je poslání, nikdy jsem ale netoužila zůstat jen doma a netvořit. O dobrodružstvích, výletech, o oblíbených hračkách, kosmetice a o mně. A o Richardovi. Mé každodenní inspirace a středu našeho vesmíru. To je náš blog, směle nás navštivte, virtuální dveře máme vždy otevřené!