Farmapark Soběhrdy důkladně prověřen mama blogerkou MK life

Farmapark Soběhrdy důkladně prověřen mama blogerkou MK life

MK Life 11. 5. 2018 Sdílet

Farmapark Soběhrdy. Asi není třeba představovat, ale znáte to…opakování matka moudrosti. Jeden z největších zábavních parků v přírodě i pod střechou kousek od Prahy směrem na Brno po dálnici D1.

Takovéto místo, kam přijedete a celý den máte o zábavu postaráno. Zvířátka, trampolíny, krásná příroda, koutky pro šikovné ručičky, dobré jídlo, vnitřní herna….Pane jo, to už zavíráte???

Mama blogerka roku Míša z blogu MK life se do Farmaparku Soběhrdy vydala s dcerkami (tehdy tříletou a roční) a řádně vše vyzkoušely a otestovaly. Jak byly malé i velké holky spokojené?

Chci voucher do Farmaparku Soběhrdy

Znáte nějaký park, který by měl přes 250 tisíc metrů čtverečních, byla v něm zvířátka, zábava pro děti a byl z Prahy co by kamenem dohodil? My jsme v něm prožili jeden celý den a rozhodně bychom vydrželi déle. Dnes trocha zážitků ze Soběhrd, kde mají výjimečný farmapark.

V neděli ráno narychlo balím svačiny, pití, věci „do lesa“(rozuměj dětem tepláky a náhradní oblečení, protože zaručeně skočí do prvního potoka či zvířecího …. 😀 ). A vyrážíme. Necelých 30 km od Prahy (po D1 nás navigace vedla přesně 28 minut) vznikl nádherný prostor, který cílí převážně na rodiny s dětmi. Žije tu přes 250 zvířat (cca 60 druhů), z různých farem z celého světa. Najdete tu nejedno venkovní dětské hřiště, nekonečné pastviny pro zvířenu a dokonce obrovskou zastřešenou  vytápěnou hernu pro děti.

Protože své děti znám moc dobře, bylo mi hned v úvodu jasné, že dveře do obrovské herny smím otevřít až jako poslední, protože si nejsem jistá, že bych je ven ještě dostala :-D. A to Nela vše živé i přírodu opravdu miluje.

Vydali jsme se tedy rovnou za zvířátky.

V areálu toho s hotovostí v ruce moc nezmůžete. V pokladě dostanete kreditovou kartu, na kterou si u pokladny nahrajete částku v kreditech. Je jen na Vás kolik to bude, v areálu pak vše platíte touto kartou. Co je na ní super je, že čerpat můžete i do mínusu a při odchodu prostě jen doplatíte. Bylo to skvělé, protože platit za nás mohly s klidem děti :-D.

U poklady si též můžete zaplatit možnost krmení zvířat. Pokud tak uděláte, dostanete na ruku speciální náramek, podle kterého Vás pak v areálu chovatelé poznají. Můžete pak přímo do výběhů, mít úplný kontakt se zvířaty a pro děti je to asi nejlepší zážitek.

I když se z fotek zdá, že je areál jedna obrovitánská louka, všude se dostanete okolo výběhů po asfaltových cestičkách. Nikdo Vás po nich nebude nutit chodit,  běhejte kde je Vám libo, ale každý kdo bere kočárek mě teď pochopí. V kdejaké farmě jsem raději uvázala Julinku k sobě, než abych se táhla s kočárkem. Tady to byla pohoda.

Areál je vážně obrovitánský a zvířata mají neskutečně prostoru. Velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy, kozičky, a mnoho a mnoho dalších druhů si můžete prohlédnout a často i pohladit či nakrmit.

Podívali jsme se do mapky (dostanete u pokladny), u které je i rozpis krmení každého zvířete a jako první nás čekalo krmení úžasně uslintaných krav :-D. S respektem jsem přistupovala i já, natož Nelinka. Krmení jsme prokládali hraním a na delší dobu se zasekli na hřišti. Konečně si mohla Julinka vystoupit z kočáru a chvilku si užít na trávě a mezi dětmi.

Vždy je mi nesmírně sympatické, když jsou hřiště dřevěná. Plastu a kovu se člověk nakouká v Praze a sem to prostě úžasně zapadlo. Mezi výběhy jsou i známé nafukovací trampolíny. Možná už začínáte mít úsměv na tváři jako já, protože Vám dochází, že tady tu svou ratolest prostě tutově utaháte. Respektive utahá se sama a vy přežijete bez úhony. 🙂 Bylo to tak i v našem případě.

Do výběhu ke klokanům se pouští také dle rozpisu na mapce a největší zálibou dětí byla asi honěná s klokany. Bylo nám jich tedy kapánek líto, ale chovatelka nás upozornila, že se klokani alespoň protáhnou :-D. Nu dobrá…

A co na ně Juli? Joooo tak ta ani netuší, že tam nějací klokani byli. Další super věc. Areál takového rozsahu zaručil, že nikdy nebyl problém najít tiché místečko pro malé unavené tvory v kočárcích.

Jakmile se mi podařilo vytáhnout Nelinku od klokanů,  přišel konečně čas jídla! Vedle jejich výběhu je totiž malý buffet, kde si pomocí své kreditové karty koupíte cokoli z nabídky. Jídla, nápoje i dezerty. Jen pozor, že pro malé děti mějte jídlo s sebou. U pokladny bylo sice psáné, že jídlo své si nebrat, nicméně všem „bezzubým a málozubým“ tvorečkům v buffetu velice ochotně ohřáli domácí stravu v mikrovlnce. Před buffetem je pak griloviště, kde si můžete s dětmi opéct oběd sami.

Putování mezi zvířátky nám zpříjemnil „šlapací a odrážedlový“ koutek. Tohle byla bomba! Od nejmenších odrážedel až po velká šlapací. Do jednoho stejné traktůrky, které si můžete vypůjčit a drandit areálem.

Na samotný závěr jsme si nechali krytou hernu. Mě osobně překvapila nesmírně. Vše s citem zasazené přesně do místního  prostředí. Uvnitř se každý vyzuje a naboso si užije každou atrakci. Dřevo, dřevo, dřevo, lano a minimum plastu. Vnitřní herna, naprostý ráj pro pro naši nejstarší :-).

Líbí se mi kouteček, kde byly naházené jen obyčejné dřevěné hranoly. Opracované, zaoblené rohy. Příjemné kostky, jen surové dřevo. V „kostkovišti“ bylo pořád dost dětí a tady se popustila uzda dětské fantazii. Starší děti postavily domy, mosty,  naše Julinka alespoň ten komín 😀 No a Nelinka? Ta teď prožívá období horolezecké. Takže její hlavní zábavou byly prolézačky, hrady, klouzačky a žebříky 🙂

Takže na závěr to kafíčko. Táto tahej „kreditovku“,  máma přeci nebude pít kafe „nasucho“:-D. Mňam! Minimálně kvůli tomuhle mrkvovému dortu se sem vrátit prostě musím! I kdyby bez dětí :-D.

Tohle byla naše celá neděle! Slunečná, zvířecí, na čerstvém vzduchu a s těmi nejlepšími …s rodinou. Za nás doporučujeme a my si tenhle výlet ukládáme na seznamu hodně vysoko, protože sem se znovu vrátíme.

Chci voucher do Farmaparku Soběhrdy

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.