Farma Blaník: dovolená u zvířátek pro nejmenší

Farma Blaník: dovolená u zvířátek pro nejmenší

Tipy rodičů 2. 5. 2018 Sdílet

„Hlavně ať jsou blízko zvířátka“, je to i váš hlavní požadavek při výběru dovolené? Pak pro vás bude Farma Blaník ráj. Děti si tu zaskákají na obří trampolíně, prolezou obří dřevěný hrad i se povozí na oslíkovi.

Hřebelcování poníka i dílničky

Během pobytu na farmě vás čeká nabitý program, který vám upřesní po příjezdu na recepci. Těšit se můžete na výběr těchto aktivit:

  • krmení zvířátek,
  • prohlídku stájí s chovatelkou,
  • tvoření v kreativní dílničce,
  • hřebelcování a mazlení oslíka či poníka,
  • křest mláďátka,
  • možnost jízdy na ponících a koních.

Chci s rodinou na Farmu Blaník

Hurá na rozhlednu Blaník

A až areál prozkoumáte, nebo pokud jsou vaše děti už trochu turisti, vydejte se na dobrodružnou interaktivní naučnou stezku S rytířem na Blaník. Dovede vás na vrchol bájné hory Blaník, tak pssst, nekřičet v lese, ať nevzbudíte blanické rytíře.

S dětmi doporučujeme popojet do Louňovic pod Blaníkem, kde je směrem do Načeradce parkoviště, a odsud se vydat 1 km po červené na vrchol. Díky stanovištím naučné stezky to bude do kopce rychle utíkat a nahoře je možnost zakoupit drobné občerstvení.

Na vrcholku vám bude odměnou překrásný výhled z rozhledny.  Terén není vhodný pro kočárky, ale zvládnou ho i malé děti. Cesta k rozhledně zabere přibližně 1 hodinu.

— ambasadorka Petra

Maminka ambasadorka Petra pokračuje: „Stezka obsahuje několik zábavně-naučných míst pro děti (poznávání listů a kúry stromů, ptačí budky, dřevo vydávající zvuky, poznávání ptáků a jejich potravy atd.).
V Louňovicích nebo v Kondraci, kde také dobře zaparkujete, je v infocentru také k vyzvednutí průvodce k zapisování úkolů při cestě naučnou stezkou. Vstupné na rozhlednu Blaník je 20 Kč pro dospělého a 10 Kč pro děti. Ve spodní části rozhledny se prodává drobné občerstvení a upomínkové předměty, nechybí posezení a wc.“

A nesmíme zapomenout, že v restauraci U Mančalů, kterou najdete přímo na farmě Blaník, vás kuchaři okouzlí pokrmy, při jejichž přípravě používají lokální produkty nebo bylinky a koření ze zdejší zahrádky. A ochutnat tu můžete třeba i delikátní sýry z nedaleké ekofarmy.

Chci s rodinou na Farmu Blaník

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.