Vypít si v klidu kafe? S dětmi? V kavárně u Divokých matek to jde samo

Vypít si v klidu kafe? S dětmi? V kavárně u Divokých matek to jde samo

MAMA POCKET 29. 3. 2018 Sdílet

Už ani nevíte, jak chutná teplé kafe? Ráda byste si popovídala s kamarádkou, ale děti vám pořád visí na ruce, noze a občas je máte i za krkem? Dejte si pauzu stejně jako blogerka Mama Pocket a zajděte do kavárny Divoké matky. Děti zaplují do herny, budou prozkoumávat nové hračky a teepee, přičemž úplně zapomenou, že tam jste taky. A to je ta správná chvíle na kafe a dort! Konečně!

 To chci! Ukažte mi, kde koupím voucher

K Divokým matkám zašla i blogerka Mama Pocket. Mrkněte, co si pochvaluje

Jaro nás vytáhlo ven. Slíbila jsem dětem, že si uděláme hezký odpoledne, vyzvednu juniora po o a půjdeme někam na dortík.

Rozhodli jsme se po delší době pro Karlín a Divoké matky. Znáte? Kdo je z Prahy a má děti, těžko o téhle kavárně s dětským koutkem neslyšel. Myslím, že to byla úplně první baby friendly kavárna v Praze. Obecně se mi tento typ podniků moc líbí. V jedné části kavárny jsou klasicky židle, stolky a křesílka a jedna samostatná místnost je vyhrazena jako dětský koutek. Děti se ale bez problémů mohou pohybovat po celé kavárně a nikdo se na vás nebude pohoršeně koukat.

Co se mi líbilo? Dětský koutek je vybavený (mimo jiné) českými hračkami. Najdete tam pišlická autíčka, loď, raketu… nebo houpačku Utukutu. Myslím, že děti se v koutku v pohodě zabaví, bude jim chvilku trvat, než všechno prozkoumají, a vy si tak můžete v klidu vypít kafe. Tím se rovnou dostávám k dalšímu plusu. V pohodě se tu s dětmi najíte. V menu je osvědčená dětská klasika, polévka nebo toustíky. A k vaší kávě dortík. Já si dávám vždycky brownies a pořád je skvělý.

Líbí se mi i rodinný podvečerní program. Vcelku pravidelně můžete zajít na loutkohraní, rodinný koncert nebo autorské čtení. Pokud to do Karlína nemáte daleko, určitě sledujte jejich FB, ať vám žádná hezká akce neunikne.

Jako u všech těchto míst dokáže návštěvu velmi ovlivnit, na kolik dalších spolukavárníků narazíte. My dorazili v brzkém odpoledni a v kavárně bylo příjemně poloprázdno. Osobně to mám takto raději, člověk se vyhne situacím jako „buď taky hodná a půjč tomu chlapečkovi autíčko“. A celkově je to prostě větší pohoda. Ela totiž nikdy nic nepůjčuje a já to po ní ani nechci. Teď si s Ferdou hráli na školu a vydrželi by v koutku blbnout hodinu…

Celkově musím říct, že se nám tahle kávička a dortík líbily a do Divokejch matek zase rádi přijdeme. Ale jednu připomínku přeci jen mám. V kavárně, konkrétně v místnosti u dětského koutku něco strašně nevonělo. Teď na jaře už snad půjde víc větrat. Takovému hezkému místu a skvělému nápadu by prostě prospělo víc úklidu a svěží vzduch. 

MAMA POCKET

MAMA POCKET

Bára je maminka dvou dětí a také autorka blogu Mama Pocket. Miluje přírodní kosmetiku, zelenou domácnost a udržitelný životní styl. Píše o všem možném, třeba i o tom, jak se nezbláznit a čím si udělat radost.