Hurá za pandami: mama blogerka ve vídeňské zoologické zahradě

Hurá za pandami: mama blogerka ve vídeňské zoologické zahradě

Slevomat 3. 3. 2018 Sdílet

Lachtani, koaly, sibiřští tygři a hlavně pandy! To je vídeňská zoologická zahrada, kam na průzkum vyrazila i mama blogerka Tereza, která píše blog Dítě jménem KubaPřečtěte si, jak se tu jí i jejímu synovi líbilo, nechte se inspirovat a naplánujte si taky výlet. 

Chci jet do vídeňské zoo

Mama blogerka Tereza se synem Kubou jedou do Vídně

Nepatřím mezi lidi, kteří by rádi vysedávali doma, a když můžeme a nejsme s Kubou zrovna nemocní, tak vyrážíme na různé cesty a výlety. Tentokrát jsem se rozhodla pro Vídeň. Není to tak daleko, je tam spousta zajímavých věcí a míst k vidění. Tak jsme vyjeli.

Dorazili jsme do Vídně, ubytovali se a druhý den jsme vyrazili do ZOO. Ta leží na zámku Schönbrunn a je nejstarší existující ZOO na světě. Je úžasné, že kromě ZOO se můžete podívat na zámek, projít se zámeckým parkem, ve kterém jsem dala Kubovi výklad o Sisi (tvářil se u toho vyloženě zaujatě). Nějak jsme neodhadli počasí a byli až příliš oblečení, proto bylo velmi příjemné, že přímo před vchodem byl stánek se zmrzlinou. Za Kubu jsem nemusela platit vstupné (děti do šesti let mají vstup zdarma) a sama jsem využila možnosti koupit si vstupné v samoobslužném automatu. A to bylo super, protože jsme nemuseli stát frontu.

V ZOO jsme hned zamířili k pandám, hlavní atrakci ZOO, které nás velmi lákaly. Kuba z nich byl nadšený. Nikdy pandy neviděl. Naprosto skvělé je, že jsou hned vedle vchodu vlevo a není potřeba projít celým areálem. Když se vám poštěstí přijít v příhodný čas, můžete shlédnout i krmení pand. Pak jsme samozřejmě nemohli opomenout tučňáky, které Kuba miluje.

A na co jsem se já těšila nejvíc? Na show lachtanů. A bylo to fakt úžasné. Jen tedy určitě doporučuji přijít daleko dříve, než show začne, abyste měli dobré místo a něco viděli.

ZOO je v kopcích, z čehož byl Kuba naprosto unesený. Měl s sebou totiž motorku a kopce sjížděl.

Velmi příjemné ve vídeňské ZOO jsou i zóny pro děti. Ale dejte si pozor, abyste nebyli šílení jako já, když zjistíte, že jedno z dětských hřišť je vlastně obří mraveniště a dítě vám zmizí v systému tunelů. Když jsem na to přišla, lítala jsem kolem hřiště jako blázen a hledala Kubu. Ten byl maximálně vysmátý, vždy vykoukl z nějakého tunelu a zase zaběhl dovnitř.

Jiné dětské hřiště bylo vybavené rozprašovači, což bylo v horkém jarním dni velmi příjemné.

Co bych této ZOO vytkla, je jídlo. Stánků s občerstvením je zde sice relativně dost, ale i tak jsme stáli frontu přibližně půl hodiny, což je s malým dítětem, které se pochopitelně začne po chvíli nudit, dost problematické. Ještě mnohem horší byl výběr jídel. Samé párky v rohlíku, hranolky, pizza či hamburgery. Nic, co by bylo alespoň trochu přívětivé dětem.

Každopádně, ZOO ve Vídni byla třikrát vyhlášena nejlepší ZOO v Evropě, takže rozhodně stojí za návštěvu. A já to tedy mohu potvrdit. Byli jsme již v mnoha ZOO – ve Dvoře Králové, Praze, Norimberku, Barceloně… a ZOO ve Vídni patří opravdu k TOP. Jen si s sebou vezměte pro děti svačinu ☺

Kde koupíme voucher do vídeňské zoo

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.