Užijte si přírodu kolem Vltavy plnou nádherných výhledů i historických památek

Užijte si přírodu kolem Vltavy plnou nádherných výhledů i historických památek

MK Life 30. 7. 2019 Sdílet

Originálně zařízené pokoje, velká dětská herna, výhled na Vltavu i vychvalovaná restaurace. To všechno je penzion Rozmarná Róza ve středních Čechách. Díky své poloze je strategickým místem pro pěší i cyklistické výlety po okolí. Víkend s rodinou tu strávila i Míša z blogu MK life. Podívejte se na jejich fotky i tip kam na zmrzlinu.

Chceme také vyrazit do penzionu Rozmarná Róza

Vyrážet na víkendy s dětma je pro nás už moc milá rutina. Podle počasí si předem plánujeme, kde budeme a kam si vyrazíme do okolí. A protože už s sebou často vozíme i kola, hledáme dětem taková místa, kde se najdou cyklostezky. Ty podél řek bývají úplně nejlepší, protože právě ty nám poměrně zaručí, že převýšení výletu zvládne i čerstvě čtyřletá Julinka. Na jeden takový víkend jsme vyrazili k Vltavě do Penzionu Rozmarná Róza.

Penzion je sice situován přímo u silnice, ale oba dny v něm byly klidné. Dokonce jsme si užívali výhled z restaurace přímo na Vltavu a hlavně jsme ocenili skvělou polohu ubytování. Odsud se dá vyrazit na spoustu výletů od krátkých procházek až po celodenní výlet. A když přejdete most, mají tam skvělou točenou zmrzku. 🙂 

V pátek jsme dorazili už na oběd, takže dřív než jsme se ubytovali, zašli jsme si otestovat restauraci přímo v penzionu. Myslím si, že děti už dnes netuší, co si vybraly k jídlu. Na co ale rozhodně nezapomenou, je místní koutek. No, koutek je asi nepřesný výraz, protože děti pro sebe mají v restauraci celou místnost velikosti samotné restaurace, kde nechybí ani obří trampolína.  

Koutek je od restaurace oddělený prosklenými dveřmi, takže děti nejsou úplně bokem a dá se na ně poměrně solidně dohlížet. Holky odsud nevylezly žádnou naší návštěvu a čekání na jídlo tak byla osvěžující dospělácká záležitost. Ano, opět jsem to oslavila pitím HORKÉ kávy. 😀

V penzionu nás čekalo nocování z pátku na sobotu a večer zase domů, protože na neděli jsme měli další povinnosti. Plán byl tedy jasný. Dorazit v pátek brzy, ubytovat se a hurá ven. Pokojíček jsme dostali nahoře v patře a trefili jsme tématický pokoj Parníček.

Žlutě vymalovaná kajuta se líbila hlavně dětem, protože na stěnách visely námořnické dekorace, byla tu spousta mušliček, uzlů a oblázků. Pokoje v penzionu jsou takhle vyladěné a každý z nich je jiný. Tak pokud nebudete bydlet v Parníčku, rozhodně bude i váš pokojík vymazlený ve všech  maličkostech.

S holkama jsme sice spali všichni v jedné místnosti, ale podařilo se nám je přes den utahat, takže večer obě odpadly a my měli poměrně klidný večer. Štěstí, že už obě spí dost dobře a nemuseli jsme večer šeptat „abychom si nevzbudili děti“. 🙂 

A je tady sobotní ráno. Pobyt měl v ceně i snídani, takže jsme hned ráno vyrazili směr restaurace (rozuměj v dětské řeči: herna) a na sobotu si plánovali nacpat pupek.

Co mě u snídaně překvapilo, protože už se s tím moc nesetkáváme, snídani dostanete každý již hotovou. Já s tím nepočítala, tak to byla škoda, protože jinak bych slečně řekla, že nám nemají některé věci chystat. Takže pokud sem vyrazíte a stejně jako my nejíte například párky, nebo nejíte maso vůbec, klidně to řekněte včas a nemusí se pak nic vyhodit. 🙂  Personál byl příjemný a nebyl problém cokoli domluvit.

Jídla bylo ale dost. My si vybrali bílý jogurt, do něj nějaký lupínek a chybělo nám pouze ovoce. Tak jsme nacpali pupky slaným a už tužili svaly směr výlety.

Okolí je moc příjemné. Obklopeni jste přírodou a když si vyšlápnete na nějaký ten kopec kolem, dočkáte se i příjemného výhledu. 🙂  To se povedlo i nám. Holky si pak na vrcholku dáchly na dece a k autu se odpoledne dovalily značně domordované.

Co určitě nevynechte, to je procházka k místnímu kostelu, kde byl i moc fajn kněz, který vzal holky na obhlídku a protáhl je každým koutem téhle dominanty. Sem dojdete z penzionu procházkovým tempem do pár minutek a byla to tu parádní oáza.

K téhle části Vltavy jsme vyrazili prvně a moc se nám tu líbilo. Hodně dělalo i počasí, ale taky příjemné a čisté ubytování, které v dětech probudilo snahu motat si na tkaničkách uzly a těšit se na mušle k moři. 🙂 Děkujeme za krásné dny.

Chceme také vyrazit do penzionu Rozmarná Róza

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.