Vojenská tematika je hitem, Češi si oblíbili ubytování v bunkrech
Noc v atomovém krytu, ubytování ve vojenském bunkru nebo únikovky na téma nukleární bunkr. Atrakcí spojených s vojenskou tematikou v tuzemsku přibylo a patří mezi nejvyhledávanější zážitky na Slevomatu. Zájem o ně jen letos roste v meziročním srovnání o 23 %.
“Zážitky spojené s historií patří dlouhodobě mezi prodejní taháky, obzvlášť pokud jde o vojenskou tematiku, ” přibližuje popularitu těchto nabídek ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková s tím, že každoročně se prodá několik tisíc voucherů. V minulosti šlo především o únikové hry zaměřené na studenou válku nebo střelecké balíčky. “Vyzkoušet si střelbu z různých zbraní láká každoročně několik tisíc lidí. Střelba se již několik let řadí mezi nejprodávanější adrenalinové zážitky, ” dodává Havlíčková.
Aktuálně jsou trendem pobyty přímo ve vojenských bunkrech. Ty odkoupili armádní nadšenci a po rekonstrukci je nabízí k přespání. Jelikož se jedná o pozůstatky obranného systému tuzemska z dob druhé světové války, nacházejí se často v příhraničních oblastech. Jak to vypadá uvnitř? Nejčastěji jsou bunkry vybavené skládací postelí nepravidelného tvaru v nejdelších rozměrech 190 na 130 cm, TV s možností připojení vlastního USB, meteostanici s aktuálním počasím, led osvětlením, UV osvětlením, měničem na 220V s možností připojit zařízení do 150W, plynovým vařičem, základním nádobím, dřevem pro venkovní oheň a kanystrem na 15 l užitkové vody.
Pořídit noc v bunkru lze od 599 korun pro dvě osoby. Pokud by spartánské podmínky byly až příliš drsné, lze se ubytovat v atomovém krytu a pobyt si užít o něco “luxusněji”. Atomový kryt lze najít v přímo v centru Brna pod hradem Špilberk. Pobyt v něm je o něco dražší. Nejlevnější varianta pro dvě osoby za noc přijde na 1890 Kč.
“V atomovém krytu 10-Z můžete zažít návrat do minulosti a připomínku atmosféry socialistického Československa 80. let. Ubytovat se je možné třeba na marodce, v kanceláři SNB, ve služebně civilní obrany a na dalších místech. Postel si někteří zřejmě vybaví z nemocnic nebo táborů, věci se ukládají do praktických skříní zvaných ‘univerzál’ a dobové jsou i sdílené sprchy. Spí se ve spacácích, ” dodává Havlíčková s tím, že noc v bunkru je navíc i se snídaní, několika prohlídkami a lahví sektu na pokoji, ” doplňuje Havlíčková.
18. listopadu 2019