Termín
Platnost do 30. 11. 2025.
V ceně
Úniková hra Experiment
- Hra inspirovaná skutečnou událostí
- Počet osob: 3–5
- Délka hry: 99 min.
- Před hrou probíhá cca 20min. instruktáž a po hře cca 20min. vyhodnocení
- Rezervace: termín si zamluvte přes webový rezervační formulář. V rezervacích si vyberte volný termín, vytvořte si rezervaci a kód voucheru uveďte do políčka „Číslo dárkového poukazu“.
- Hra není vhodná pro děti.
- Rezervaci můžete změnit 24 hodin před rezervovaným termínem. Změnu termínu je možné provést pouze jednou, a to přes zákaznické rozhraní v „Moje nákupy“. V případě změny rezervace méně než 24 hodin před domluveným termínem, nebo v případě, že se na termín nedostavíte, voucher propadá v plné výši bez nároku na refundaci.
- Voucher s rezervovaným termínem není možné stornovat ani refundovat.
- Voucher bez termínu můžete stornovat v rámci zákonné 14denní lhůty, nebo po skončení platnosti voucheru refundovat podle platných pravidel.
Využijte body ze zaměstnaneckých programů. Na tuto nabídku můžete využít body těchto benefitních společností:
- Pluxee (Sodexo) – převést body
- Edenred – převést body
- Benefity.cz – převést body
- Benefit Plus – převést body
- Up – převést body
Jak funguje převod benefitních bodů?
Nechcete experimentovat s nudou? Tak se zabavte na únikovce!
Stanfordský vězeňský experiment zná takřka každý… Teď si ale tuhle „hru“ na dozorce a vězně, která se zvrhla už po pár dnech, vyzkoušíte na vlastní kůži. V Lidovém domě Blučina (Na Lázních 396), který najdete jen 19 km od Brna, na vás čeká úniková hra Experiment inspirovaná slavným psychologickým pokusem z roku 1971. Pustíte se do ní ve 3–5 hráčích a zabere vám 99 min. A připravte si mozkové závity i porci odvahy: obtížnost je stanovená na 75 %, strašidelnost na 69 %.
Dobré vědět: Před hrou probíhá cca 20min. instruktáž a po hře cca 20min. vyhodnocení.
Celá úniková hra je do maximální míry inspirovaná tzv. stanfordským vězeňským experimentem, což je dodnes nejznámější psychologický pokus zrealizovaný na lidech. Proslavil se ale především kvůli svému průběhu a zcela nezvládnutým situacím ze strany účastníků i organizátorů.
V roce 1971 ho provedl americký psycholog prof. Philip Zimbardo. Experiment spočíval v uzavření 9 dobrovolníků v rolích vězňů do uměle vytvořeného vězení. Dalším 9 účastníkům připadla role dozorců, kteří měli vězení na starost. Cílem bylo vypozorovat, jak moc člověka ovlivňuje prostředí a jeho role ve společnosti.
Experiment měl podle plánů trvat 2 týdny, ale musel být předčasně ukončen. Proč? Dozorci projevovali neočekávanou krutost a u všech účastníků se rapidně proměňoval psychický stav. Už po 2 dnech musel být jeden z vězňů hospitalizován kvůli psychice. Dozorci ale ani po tomto incidentu nepolevili, naopak – odepírali vězňům jídlo, zakazovali jim návštěvy toalety a psychicky je terorizovali.
Po pár dnech došlo i k hromadným rvačkám a fyzickým konfrontacím. Celý experiment tak byl raději ukončen už po 6 dnech a řada účastníků tvrdí, že má až do dnešních dnů z celé akce trvalé následky.